לימודי הנדסאי ביוטכנולוגיה ביו - רפואה בהנדסאים באריאל

שירות אישי - צור קשר

הנדסאים באריאל

הנדסאי ביוטכנולוגיה בהתמחות ביו רפואית - הנדסאים באריאל

 

תוסס פה

 

פריצות דרך בתחום ההנדסה הגנטית מאפשרות לנו ליהנות מפיתוחים שעד לאחרונה נדמו כנחלתם של ספרי מדע בדיוני, כמו הדברה המבוססת על אמצעים ביולוגיים בלבד או טיהור מי שפכים בעזרת מיקרו-אנזימים. הללו מתווספים לתרומה האדירה שמביאים העוסקים בביוטכנולוגיה בכל הקשור לשימוש בתהליכי תסיסה לייצור חומרי מזון ותרופות מצילות חיים, וכן בתעשיות נוספות כגון חקלאות, הנדסת סביבה, ומעבדנות רפואית.

 

הנדסאים באריאל מציעים תכנית הנדסאי ביוטכנולוגיה בהתמחות ביו רפואית המאפשרת לבוגריה להשתלב בקלות בתפקידי בקרה, מחקר ופיתוח ובמקביל להמשיך ללימודים אקדמיים אם יחפצו בכך.

 

תכנית הלימודים

 

מסלול לימודי ההנדסאים נועד להקנות לסטודנטים ידע רפואי בכימיה, בפרמקולוגיה ובחומרי רפואה תוך שימוש בשיטות מעבדה חדשניות ובמכשור מתקדם. התכנית מתחילה בלימוד מקצועות בסיס (אנגלית, מתמטיקה, פיזיקה ויישומי מחשב) וכן קורסי תשתית בהנדסה. בהמשך מכירים המשתפים מושגים מתחום טכנולוגיות המזון, מעמיקים את ידיעתם בביולוגיה מולקולרית, מתנסים בתפעול מכשירי במכשירי HPLC ונחשפים לסוגיות באבטחת איכות. הם לומדים לנטר ולנהל מחקרים קליניים ורוכשים מיומנות בכל שלבי עבודת המחקר כולל ניתוח תוצאות, הסקת מסקנות וכתיבת דוחות מדעיים.

 

מתכונת הלימודים

 

שיעורי המסלול מתקיימים במתכונת של לימודי יום ונמשכים לאורך שנתיים, או ארבעה סמסטרים. הסטודנטים נפגשים 4 פעמים בשבוע, ומשתתפים בקורסים תיאורטיים וכן בהכשרה מעשית נרחבת בעבודת שטח הנעשית במעבדות מגוונות לביוטכנולוגיה ולכימיה. בשלב האחרון של הלימודים לוקחים המשתתפים חלק בקורס מסכם המיועד ליצור אינטגרציה של החומר העיוני והמעשי ולהכין את הסטודנטים לחשיבה מחקרית תוך התנסות בעבודת צוות.

 

חיילים משוחררים ובוגרים של השירות הלאומי זכאים לקבל מימון בשיעור של עד 80% משכר הלימוד עד חמש שנים מיום השחרור, לפי הנהלים של מה"ט. לבעלי ממוצע בגרויות גבוה ישנה אפשרות לקבל מלגת הצטיינות, שיכולה להגיע עד לסכום של 1500 שקלים.

 

על מוסד הלימודים

 

הנדסאים באריאל הוא מוסד לימוד להשכלה גבוה אשר מתמקד בתחום ההנדסה והתעשייה. תכניות הלימוד של מוסד הלימוד נבנו בהתאם לדרישות השוק בישראל במטרה להכשיר את הסטודנטים הן בפן העיוני של המקצוע והן בפן המעשי שלו, זאת כדי לאפשר להם השתלבות מהירה בשוק העבודה מיד עם תום הלימודים.

 

התארים שמוענקים על ידי מוסד לימודים זה ניתנים בשיתוף פעולה עם מה"ט והם מאושרים על ידי משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים.

 

תנאי קבלה

 

כדי להגיש מועמדות למסלול יש להיות בעלי תעודת בגרות מלאה. ניתן להירשם ללימודים גם על סמך הצגת תעודת בגרות חלקית ובה ציון עובר במתמטיקה ובאנגלית ברמה של שלוש יחידות לימוד ובאחד מבין מקצועות העברית, כגון לשון, ספרות או הבעה, ברמה של שתי יחידות לפחות.

 

מועמדים שגילם עולה על 35 ולמדו 12 שנות לימוד יתקבלו לתכנית עם הצגת אישור מטעם משרד החינוך.

 

כמו כן, קיימת אפשרות להתקבל למסלול על סמך סיום מכינה טכנולוגית להנדסאים.

 

תעודה

 

בתום המסלול מקבלים דיפלומת הנדסאי מטעם מה"ט. כמו כן, הם זכאים לשתי תעודות - בוגר קורס ניטור מחקרים קליניים CRA, ותעדת בוגר קורס מפעיל HPLC.

 

בוגרי התכנית זכאים להמשיך למסלול מובנה באוניברסיטת אריאל ללימודי בביולוגיה מולקולרית, תואר זה מאפשר ללימודי Pre Med – הכנה לרפואה.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר משתלבים בתפקידים מגוונים בתחום, לרבות ניהול מחקרים קליניים, עבודה בתעשייה הכימית וחברות הפארמה והדיאגנוסטיקה, מעבדות מחקר ופיתוח, בקרת איכות, תעשיית המזון, שיווק ומכירות בעולם הפארמה ועוד.

 

למידע נוסף לחצו: הנדסאים באריאל

עוד מסלולי לימוד - הנדסאים באריאל

ssssssssss

מתוך פורום הנדסאים באריאל

המלצה למחשב נייד ללימודי עיצוב תעשייתי
קובי
1 תגובות
קורס פרמדיקים לבוגרי שירות לאומי
ליחן שמחי
1 תגובות
קורס באריאל
ירוס היילו
1 תגובות
הנדסאי מיזוג אוויר להנדסאי בניין
יוסי
ללא תגובה
עלות לימודי הנדסאי תוכנה סייבר
אלירן נוה
1 תגובות
הנדסאי בניין שאלות רישום
אורן
1 תגובות
מסלול הנדסת מכשור רפואי מותאם לאנשים עובדים
נופר
1 תגובות
לכניסה לפורום

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp