לימודי הנדסאי ביוטכנולוגיה במכללה הטכנולוגית אורט בראודה

שירות אישי - צור קשר
לימודי הנדסאי ביוטכנולוגיה במכללה הטכנולוגית אורט בראודה

הנדסאי ביוטכנולוגיה במכללה הטכנולוגית אורט בראודה

 

נפתחים לימודים בסמסטר אביב להנדסאים

 

ביוטכנולוגיה עוסקת ביישום של טכנולוגיות הנדסיות בתהליכים המבוססים על ביולוגיה מתקדמת, וזאת במטרה להפיק תועלת לאדם. התעשייה הביו-טכנולוגית היא תעשייה מתקדמת, חדשנית ורב-תחומית, והיא נמצאת בחזית המחקר העדכני בתחומים מגוונים ובהם:

 

  • התחום הביו-רפואי: העוסק ביצור של תרופות בעזרת מיקרואורגניזמים ובאמצעות שיטות של הנדסה גנטית.
  • תחום החקלאות: העוסק ביצור של צמחים ושל השבחת זרעים ובפיתוח של זנים חדשים בשיטות של הנדסה גנטית.
  • תחום המזון: העוסק בשימוש במיקרואורגניזמים בתהליכי יצור, ביצור של תוספי מזון בפיתוח ערכות לאנליזה כימית ועוד.
  • תחום הכימיה: העוסק ביצור כימיקלים באמצעות מיקרואורגניזמים ובסינתזה של חומרים באמצעות ביוקטליזטורים.

 

קיראו על: לימודי הנדסאים

 

תוכנית לימודים

 

תכנית הלימודים להכשרת הנדסאי ביוטכנולוגיה במכללה הטכנולוגית אורט בראודה מקנה לסטודנטים ידע רב-תחומי ומיומנויות טכנולוגיות גבוהות הנדרשים לעסוק במגוון רחב של תחומים ולהשתלב בתעשייה ובמחקר. הלימודים במסלול מבוססים על התוכנית של מה"ט והם מעניקים לסטודנטים ידע בשיטות מתקדמות בתחומי הביוטכנולוגיה השונים, אם בלימודי תיאוריה ואם בעבודה מעשית במעבדה.

 

התוכנית מקיפה לימוד של מקצועות הבסיס ובהם הכימיה, המיקרוביולוגיה, הביוכימיה, והביולוגיה של התא כמו גם לימוד של מקצועות ההתמחות ובהם: ביולוגיה מולקולארית, הנדסה גנטית, אימונולוגיה, שיטות הפרדה וניקוי, טכנולוגיה של מזון, דיאגנוסטיקה, מיקרוביולוגיה תעשייתית וביוטכנולוגיה בחקלאות.

 

השתלבות תעסוקתית

 

בוגרי לימודי הנדסאי ביוטכנולוגיה יוכלו להשתלב בעבודה בתהליכי יצור בתעשיית המזון, בתעשיית התרופות, בתעשיית הדיאגנוסטיקה ובתעשייה הכימית והם יוכלו לעסוק במחקר ובפיתוח של מוצרים חדשים, בבקרת איכות, במעבדות שירות או במעבדות מחקר בתחומים שונים.

 

משך הלימודים

 

לימודי הנדסאי ביוטכנולוגיה במכללה הטכנולוגית אורט בראודה אפשריים במתכונת של לימודי יום או במתכונת של לימודי ערב. המסלול היומי מתפרס על פני שנתיים ולימודי הערב אורכים כשלוש שנים.

 

המשך לימודים

 

בוגרי המסלול להכשרת הנדסאי ביוטכנולוגיה במכללה הטכנולוגית אורט בראודה, אשר ימצאו מתאימים, יוכלו להמשיך ללימודי תואר ראשון (B.Sc) במחלקה לביוטכנולוגיה. התוכנית מאפשרת לבוגרי המגמה, להמשיך את לימודיהם במסלול ישיר לתואר מהנדס ביוטכנולוגיה ולסיימו בתוך 3 שנים בלבד מתום התוכנית ללימודי הנדסאים.
 

עוד מסלולי לימוד - הטכנולוגית אורט בראודה כרמיאל
Whatsapp Whatsapp