לימודי הנדסאי אלקטרוניקה במכללת ספיר

המכללה האקדמית ספיר

לימודי הנדסאי אלקטרוניקה מכללת ספיר

 

המסלול אינו פעיל, לעוד מסלולים במכללה האקדמית ספיר לחצו כאן

 

בית הספר להנדסאים שבמכללת ספיר הוקם בשנת 1984 והפך לאחד מבתי הספר המובילים בארץ להכשרת הנדסאים במגוון של תחומים. מאז ועד היום בית הספר מצוי בהתפתחות מתמדת ושומר על קשר שוטף עם התעשייה על מנת לעקוב אחר הדרישות והשינויים בשוק. הסטודנטים בבית הספר רוכשים תשתית התחלתית להשתלבות בתחומים טכנולוגים מגוונים. תשתית זו, באה לידי ביטוי בהקניית כלים, מיומנויות, ידע ותרגול של תהליכים טכנולוגיים. משום כך, על פי התפיסה הפדגוגית הזו, דגש מיוחד מושם על הקניית ידע תיאורטי נרחב לצד לימודי הפרקטיקה והסטודנטים נחשפים באופן שוטף לתחומים הטכנולוגיים המתחדשים.

 

הסטודנטים בבית הספר נהנים מהציוד המתקדם ביותר ולימודים ברמה גבוהה בעזרתם של המרצים המובילים בארץ ובעולם. הלימודים מתקיימים באווירה של קוטג' כפרי, בסביבה תומכת, כיתות לימוד מרווחות, ספרייה עדכנית ומעבדות חדישות. בוגרי בית הספר הוכיחו כי הם מצליחים להשתלב בקלות בשוק העבודה תוך שימוש בכל הכלים שרכשו בשנות לימודיהם.

 

תוכנית לימודים

 

העידן האלקטרוני מהווה חלק בלתי נפרד מכל תחומי החיים של האדם בעולם המודרני, החל מהסביבה וביתית ועד לתעשיות מתוחכמות. קצב ההתפתחות המסחרר של תחומי המחשוב והאלקטרוניקה השונים מחייבים את הנדסאי האלקטרוניקה להתעדכן באופן שוטף בשינויים ולשמור על רמת מקצועיות גבוהה.

 

לימודי הנדסאי אלקטרוניקה בבית הספר להנדסאים בספיר שמים דגש מיוחד על הקניית ידע מקיף בתחומי חומרים המחשבים על מנת לאפשר לבוגרים לעסוק, לאחר סיום לימודיהם, בפיתוחים ותחזוקה של תוכנות נתמכות של מחשבים ומערכות ממוחשבים. הציוד האלקטרוני מצריך אנשי מקצוע מיומנים המהווים שילוב של הנדסאי אלקטרוניקה בצוותי פיתוח עם מפעלי האלקטרוניקה ותעשיות מגוונות המשלבות מערכות אלקטרוניות כחלק בלתי נפרד מהמוצר.

 

נושאי לימוד

 

תוכנית הלימודים כוללות מגוון רחב של נושאי לימוד כגון:

 

 • פיזיקה
 • אלקטרוניקה ספרתית
 • מיקרו מחשבים
 • מיקרופרוססורים
 • תכנות בשפת C
 • מעבדת פרויקטים
 • תכנות מתקדם ואסמבלר
 • אנגלית טכנית
 • תורת החשמל והרשת
 • שרטוט טכני
 • אלקטרוניקה תקבילית
 • ועוד.

 

תנאי קבלה

 

לתוכנית הלימודים יתקבלו מועמדים שעונים לדרישות הבאות:

 

בעלי תעודת בגרות ישראלי מלאה וציון עובר בבחינות הבגרות במקצועות המתמטיקה (לפחות 3 יחידות לימוד) אנגלית (לפחות 3 יחידות לימוד) ומקצוע אחר מתוך המקצועות: הבעה ספרות או לשון.

 

בנוסף, יוכלו להתקבל מועמדים שסיימו את המכינה הטכנולוגית להנדסאים או שלעבור מכינה קדם אקדמית אחרת.

בני 35 ומעלה בעלי השכלה רלוונטית מוכחת של 12 שנות לימוד לפחות יוכלו גם להתקבל ללמודים.

מועמדים שחברים בדרישות הללו מוזמנים לפנות לבית הספר ולבקש שישקלו את מועמדותם.

 

משך הלימודים ותעודות

 

לימודים לקראת תעודת הנדסאי אלקטרוניקה בבית הספר להנדסאים במכללת ספיר אורכים שנתיים. בוגרי הלימודים שעמדו בכל הדרישות יקבלו תעודת הנדסאי אלקטרוניקה במגמת משנה מחשבים.

 

אפשרויות תעסוקה

 

הנדסאי אלקטרוניקה משמשים במגוון רחב של תעשיות ובתפקידים שונים כמו רכש, שיווק מקצועי, תכנות, תחזוקה, ניהול ועוד. לימודי הנדסאי אלקטרוניקה מקנים פרט לידי הטכני, גן כלים הנדרשים מכל עובד בתעשייה האלקטרונית. מכללת ספיר מקיימת שקר שוטף עם חברת אינטל אשר מעניקה במגרת פרויקט המצוינות מלגות לתלמידים מצטיינים. בוגרי הלימודים יוכלו להגיש את מועמדותם להשתלב בחברה הבינלאומית אינטל או בחברות מקבילות אחרות ולהינות מתנאי העסקה ושכר גבוהים.

 

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר

ssssssssss

מתוך פורום המכללה האקדמית ספיר

תעודת הוראה בגיל הרך
מיטל
ללא תגובה
מתי נפתח קורס עריכת וידאו?
אלון אומסקי
ללא תגובה
תנאי קבלה לתואר ראשון בכלכלה וניהול
יצחק חברוני
ללא תגובה
למודי חוץ קורסים מקצועיים
אנדריי
ללא תגובה
מטפלת מוסמכת סוג 2
ריטה בטוב
ללא תגובה
מועדים ותהליך הרשמה לקורס CCNA
קובי מארי
ללא תגובה
קורס חשמלאי מוסמך
רפאל
ללא תגובה
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp