מסלול הנדסאי אזרחי במכללה הטכנולוגית רופין בשרון

שירות אישי - צור קשר

בית הספר להנדסאים - המכללה הטכנולוגית רופין

לימודי הנדסאי אזרחי במכללה הטכנולוגית רופין בשרון

 

נדרשים יותר מתמיד

 

הנדסאי אזרחי הוא האדם האחראי לתכנון ובנייה של יחידות מגורים, מפעלים תעשייתיים, כבישים ומחלפים, גשרים וכדומה. בשנים האחרונות יש יותר דרישה להנדסאי בניין מאשר למהנדסים, לצורך ביצוע של עבודות כגון: תכנון מבנים, ניהול עבודה באתרי בנייה, פיקוח על ביצועים, הכנת מכרזים ועוד. מסלול הלימודים במכללה הטכנולוגית רופין מכשיר את המשתתפים בו להשתלבות בכל המשימות האלה.

 

תכנית הלימודים

 

במסגרת התכנית ללימודי הנדסאי אזרחי הסטודנטים נחשפים אל כל מקצועות הבנייה. ראשית, הם מעמיקים בנושאי יסוד מדעיים כמתמטיקה, פיזיקה, אנגלית טכנית ומחשבים. לאחר מכן, הם מכירים את סביבת העבודה – חומרי הגלם, העקרונות המקצועיים והשירותים הקיימים. בהמשך, הם מוכשרים בכלים המעשיים המאפיינים את העבודה השגרתית.

 

הסטודנטים מוכשרים לנהל אתרי בנייה, לפקח על הפעילות בהם ולדאוג לבטיחות העובדים. הם לומדים לתכנן מבנים בבטון ובפלדה, ומערכות אינסטלציה, ורוכשים כלים חישוביים והנדסיים. בנוסף, הם מקבלים הכשרה מתאימה לעבודה על בניית תשתיות תעבורה, וכן מתרגלים את היישומים בתוכנות ייעודיות לתחום התכנון והבנייה. התוכנות הנלמדות הן: AutoCAD, Atir, MS Project ו - Benarit.

 

מבנה הלימודים

 

משך לימודי ההנדסאי בתחום ניהול הבנייה הוא ארבעה סמסטרים. סטודנטים שעמדו בהצלחה בכל הדרישות והגיעו להישגים טובים, רשאים להמשיך לסמסטר נוסף בן 320 שעות לימוד, על מנת להתמחות גם בתחום תכנון מבנים. תכנית הלימודים משלבת חומרים עיוניים עם עבודה פרקטית. הסטודנטים מתנסים בפרויקטים מעשיים, ויוצאים לסיורים לימודיים בשטח בליווי אנשי מקצוע. לקראת סיום המסלול הסטודנטים עובדים על פרויקט גמר מונחה. לאחר הגשתו הם עומדים במבחן הגנה על הפרויקט. בנוסף, המסלול כולל השתתפות בחמש בחינות ארציות.

 

 

נושאי לימוד

 

 • הנדסת קרקע
 • תכן הנדסי
 • ניהול פרויקטים
 • חישוב סטטי
 • גאודזיה ומדידות
 • לוחות זמנים
 • שרטוט ממוחשב
 • חישוב כמויות      
 • תכנון וביצוע כבישים
 • ועוד
 • אינסטלציה סניטרית    
 

 

קהל יעד

 

לימודי הנדסאי אזרחי מתאימים לאנשים בעלי ראייה רחבה וראש ריאלי, המעוניינים לשלב בין עבודה משרדית בשלבים הראשוניים של הרעיון ובין עבודת השטח בשלבי הביצוע בתפקידי פיקוח.

 

תנאי קבלה

 

למסלול מתקבלים בעלי תעודת בגרות מלאה או חלקית, הכוללת: 3 יחידות לימוד בכל אחד מן המקצועות מתמטיקה ואנגלית, ו - 2 יחידות נוספות בעברית. כמו כן, מתקבלים בוגרי מכינות. מועמדים בני 35 ומעלה נדרשים להיות בעלי 12 שנות לימוד בלבד. מועמדים שאין להם בגרות בפיזיקה מחויבים להשתתף במכינת קיץ במקצוע זה.

 

תעודה

 

בתום ההכשרה מקבלים הבוגרים דיפלומת הנדסאי בניין והם רשאים להירשם במדור ניהול הבניין אצל רשם ההנדסאים. לאחר צבירת ניסיון ועמידה בבחינה ממלכתית בבטיחות מטעם משרד העבודה תוענק לבוגרים תעודת תואר "מנהל עבודה מוסמך", והם יהיו בעלי רישיון לניהול אתר בנייה. סטודנטים שהמשיכו להתמחות בסמסטר החמישי ללימודים, יקבלו בנוסף תעודת הנדסאי בתכנון מבנים, והם יהיו רשאים לבנות תכניות קונסטרוקציה למבנים פשוטים, עד ארבע קומות.

 

לימודי המשך

 

הבוגרים יוכלו להמשיך ללימודי הנדסאי בתחום נוסף על מנת להרחיב את תחומי ההתמחות והידע, או להמשיך ללימודי תואר ראשון בהנדסה אזרחית בכדי לקבל השכלה אקדמית מעמיקה ומקיפה בתחום.

 

חוות דעת של סטודנטים על הנדסאי אזרחי - המכללה הטכנולוגית רופין

התקבלו 4 דירוגיםבציון ממוצע: 3.8 מתוך 5

המכללה הטכנולוגית רופין
28/10/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

מקום קרוב לבית. חניה מסודרת. מרצים מעבירים את החומר טוב. הסטודנטים שם חברותיים. אווירה טובה. כל יום  קרא עוד...

על הקמפוס

מקום ענק עם מלא מדשאות שאפשר לשבת ולהנות. מבנים גדולים ויפים. ספריה מטורפת. קפיטריה בכל פינה.

טיפים

לא לקרוע את עצמך בעבודה תוך כידי לימודים כי אז לא תוכל להשקיע באמת בלימודים ואז לא שווה את הכסף שאתה קרא עוד...

המכללה הטכנולוגית רופין
06/10/2014

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

הקמפוס עצמו מדהים צמחייה והכול ירוק ויש מרחב . הספריה הקיוסקים הכול על רמה אפשר להגיד שזה המרצדס ש קרא עוד...

על הקמפוס

הקמפוס מאוד מאוד מומלץ . בכלל המסלול של הנדסאים הוא מסלול נוח שלוקח שנתיים וחצי או שנתיים תלוי במגמה קרא עוד...

טיפים

אם יש לכם את היכולת להוציא מהנדס אז אל תחשבו פעמיים. אם לא אז מסלול הנדסאי תפור עליכם. ראש מגמה מצו קרא עוד...


לכל חוות הדעת
ssssssssss

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp