לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > הנדסאי > הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים

הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים


מחפש/ת מידע על לימודים? הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

עוד מסלולים ומידע
הנדסאי תעשייה וניהול
הנדסאי אלקטרוניקה
הנדסאי חשמל
כימיה תרופתית
הנדסאי חקלאות
הנדסאי עיצוב תעשייתי
הנדסאי בניין
הנדסאי מכשור רפואי
הנדסאי קירור ומיזוג אויר
הנדסאי סאונד וקול
 
 
תקשורת אינטראקטיבית
הנדסאי קולנוע וטלוויזיה
הנדסאי תקשורת חזותית
הנדסאי אנימציה והדמיה
הנדסאי פלסטיקה
הנדסאי רכב
הנדסאי צילום ומדיה דיגיטלית
הנדסאי מכשור ובקרה
הנדסאי סביבה
הנדסאי תוכנה

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים

 

רוצה להתחיל?


הנדסאי הוא איש מקצוע אשר יש לו אוריינטציה טכנולוגית יישומית. ההנדסאים הפכו בשנים האחרונות לכוח חשוב בשוק העבודה בשל ההתפתחויות הטכנולוגיות הרבות שחלו בעשורים האחרונים. אנשי המקצוע הללו משתלבים כמעט בכל תחומי התעשייה ומחזיקים בתפקידי מפתח חשובים ומגוונים על פי הכשרתם והשכלתם.

 

ישנם סוגים רבים של הנדסאים - הנדסאי אנימציה והדמיה, הנדסאי מכשור רפואי, הנדסאי עיצוב תעשייתי, הנדסאי פלסטיקה, הנדסאי צילום ועוד, אך אחד מהתחומים המבוקשים ביותר הוא תחום העיצוב והאדריכלות. יש לציין כי רוב המכללות להנדסאים מציעות לימודים המאפשרים לשלב בין כמה התמחויות וישנן גם מכללות המציעות שילוב בין לימודי תואר ראשון לבין לימודי הנדסאים.

 

מה לומדים ולמה כדאי לי ללמוד להיות הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים?

 

חשוב להדגיש כי הגוף המפקח על הכשרה והסמכה של הנדסאים בישראל הוא המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע (מה"ט) אשר כפוף למשרד התמ"ת. כל מי שרוצה להיות מוסמך כהנדסאי חייב לעמוד בכל הדרישות והקריטריונים של גוף זה.

 

ישנם לא מעט גופים בישראל המכשירים הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים. מטרת הלימודים היא בדרך כלל להכשיר אנשי מקצוע איכותיים בתכנון האדריכלי ועיצוב הפנים של דירות, בניינים, מבנים ציבוריים, גינות ועוד. תחומים אלו הם תחומים מרתקים, מתפתחים ומאוד מבוקשים, ולא פחות חשוב - רווחיים.

 

הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים עוסקים בתכנון ובניית מבנים עד לגובה של 4 קומות. עבודתם של הנדסאי האדריכלות מתחלקת לתכנון המבנה מבחוץ, תוך התחשבות בסביבתו החיצונית של המבנה ולתיכנון פנים הבית ועיצובו, תוך מתן מענה להיבטים הפונקציונאליים והעיצוביים.

 

בין הנושאים המרתקים הנלמדים במסלול זה - תכנון אדריכלי, עקרונות תכנון, מערכות המבנה, תכנון הנדסי, חישוב סטטי, תורת הבניה, תחיקת הבניה, חומרי בניה, הנדסת אנוש, שרטוט אדריכלי ממוחשב ותלת מימד, תחיקת הבניה והבטיחות, המחשה חזותית, תולדות האדריכלות והעיצוב, עיצוב פנים וארגון חלל, תורת הצבע, בנית דגמים, עיצוב ריהוט, פרטי אדריכלות פנים, תכנון אקלימי, בניה ירוקה ועוד.

 

 

היכן לומדים הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים?

 

ניתן ללמוד תחום זה במכללות רבות בישראל, בין היתר - 

 

 • המכללה למינהל: לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים מתקיימים במספר שלוחות של המכללה למינהל בהן שלוחת אילת, שלוחת אשדוד, שלוחת חיפה, שלוחת ירושלים, שלוחת ראשון לציון. ניתן ללמוד במסלול יום או בתכנית לימודי ערב להנדסאי אדריכלות.

 

 • מכללת אורט כפר סבא: המכללה מציעה תכנית לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים במסלול יום או בתכנית לימודי ערב, שמתאימה לשילוב עם עבודה.

 

 • אורט סינגאלובסקי (תל אביב): מכללה זו מציעה תכנית לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים וכן עוד מגוון מסלולי לימוד להכשרת הנדסאים ולתעודה.

 

 • מכללת אורט הרמלין (נתניה): במכללה אפשר למצוא מסלול הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים שהיקפו כשנתיים וחצי בתכנית יום או כשלוש שנים וחצי במסלול לימודים משולב.

 

 • המכללה האקדמית ספיר (שער הנגב): במכללה האקדמית ספיר פועל בית ספר להנדסאים מתקיימת תכנית הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים שכוללת חמישה סמסטרים וחושפת לשלל תהליכי עיצוב ותכנון מבנים.

 

 • הנדסאים באריאל: התכנית ללימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים של הנדסאים באריאל נמשכת כשנתיים וחצי, ישנה אפשרות ללמוד במסלול מקוצר ללימודי הנדסאי בניין (הנדסה אזרחית).

 

 • המכללה האזורית צפת: בבית הספר להנדסאים של המכללה האזורית צפת מוצעת תכנית לימודי בוקר להנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים, שנפרשת על פני כשנתיים וחצי.

 

 • תל חי הנדסאים: בתל חי הנדסאים ניתן ללמוד בתכנית הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים, שאורכה כשנתיים וחצי והיא נערכת במסלול בוקר, אשר כולל ביצוע פרויקט גמר יישומי.

 

 • מכללת נצרת עילית יזרעאל: במכללת נצרת עילית יזרעאל מתקיימים לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים במסלול יום שאורכו שנתיים וחצי או במסולל משולב באורך של שלוש שנים. במכללה ערכים עוד שלל תכניות הנדסאי, כגון הנדסאי בניין, הנדסאי חשמל והנדסאי תעשייה וניהול.

 

 • הקריה ללימודי הנדסה וטכנולוגיה (תל אביב): בקריה ללימודי הנדסה וטכנולוגיה מתקיימת תכנית לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים שנפרשת על פני שלוש שנים ופועלת במסלול נוח לאנשים עובדים, בשעות הערב. המסלול מקנה לסטודנטים שליטה בתוכנות מוכרות בעולם האדריכלות, בדגש על Autodesk Revit.

 

 • המכללה הטכנולוגית כנרת בעמק הירדן: במכללה זו מתקיימים לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים במסלול בוקר שהיקפו הוא כשנתיים. הלימודים כוללים פרויקטים מעשיים רבים המשלבים גורמים בתעשייה.

 

 • המכללה הטכנולוגית רופין (עמק חפר): במכללה הטכנולוגית רופין אפשר ללמוד בתכנית להנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים שכולת התנסות מעשית מרובה בסדנאות ועבודה בסטודיו.

 

 • הנדסאים שנקר (רמת גן): בית הספר להנדסאים של מכללת שנקר מפעיל תכנית הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים וכן מסלולי הנדסאי בניין, הנדסאי תוכנה והנדסאי עיצוב המדיה.

 

 • המכללה הטכנולוגית באר שבע: במכללה זו מתקיימים לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים במסלול שהיקפו חמישה סמסטרים, מפגשים מתקיימים בשעות הבוקר.

 

מה הם תנאי הקבלה ללימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים?

 

על כל מועמד לעמוד באחד מהתנאים הבאים*:

 

 • מסיימי מכינה טכנולוגית להנדסאים שעמדו בהצלחה בבחינות מה"ט במקצועות: מתמטיקה, אנגלית, הבעה עברית.
 • בעלי תעודת בגרות מלאה.
 • בעלי תעודת בגרות חלקית עם 3 יחידות לימוד במתמטיקה, 3 יחידות לימוד באנגלית ו - 2 יחידות לימוד בהבעה עברית.
 • בוגר מכינה אקדמית או מכינה אוניברסיטאית ממוסד מוכר בישראל.
 • מועמדים בני למעלה מ - 35 שסיימו 12 שנות לימוד מקבלים פטור מתנאי הקבלה המפורטים לעיל.

 

כמו כן המועמד יידרש לעבור ראיון אישי עם ראש המסלול המבוקש ומבדק התאמה.


* שימו לב - תנאי הקבלה יכולים להשתנות מעט ממוסד לימודים אחד לשני.

 

כמה זמן לומדים?

 

הכשרת ההנדסאים לוקחת כשנתיים עד שלוש שנים, בהתאם למסלול של כל תלמיד. מסלול לימודי בוקר אורכים שנתיים ומסלול לימודי ערב אורך כשלוש שנים. רבים בוחרים ללמוד במסלול של לימודי ערב על מנת לשלב את לימודיהם עם עבודה במשרה מלאה. להנדסאים ניתנת בדרך כלל האפשרות להמשיך לתואר ראשון מקוצר בתחומי הנדסה רבים ובעיקר בתחום התמחותם.

 

 

מהו שכר הלימוד?

 

שכר הלימוד הוא כ- 8,000 שקלים לשנת לימוד, במכללות ובבתי ספר המתוקצבים ע"י המה"ט.

 

 

מה הן האפשרויות ללימודי המשך בתחום?

 

בוגרי המסלול המעוניינים להמשיך ולהתקדם יכולים להירשם לתואר ראשון בארכיטקטורה או לחילופין להנדסה קרובים כמו: תואר ראשון בהנדסה אזרחית או הנדסת בניין. רוב המכללות מכירות בקורסים מסוימים בלימודי הנדסאי בניין ומעניקות פטורים ללימודי תואר ראשון. לאחר שלוש שנות עבודה בשטח, יוכלו בוגרי המסלול לקבל הסמכה מיוחדת של משרד התעשייה והמסחר במסגרת קורס מורשה גישות מתו"ס.

 

מהן אפשרויות התעסוקה?

 

אפשרויות התעסוקה בתחום זה הן רבות ומגוונות. בין היתר יוכלו הבוגרים להשתלב כהנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים במשרדים העוסקים בתחום או כעצמאיים.

 

הנדסאי בניין או הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים - מה ההבדל?

 

הנדסאי אדריכלות עוסקים בתיכנון מבנים עד לגובה 4 קומות. מבין הקורסים שנלמדים במגמה: שרטוט אדריכלי, תולדות האמנות והאדריכלות, הנדסת אנוש, עיצוב פנים ופרטי אדריכלות פנים. זכויות החתימה של הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים הן על תכנון מבנה.
הנדסאי בניין לעומת זאת, עובדים לרוב בתפקיד של תכנון, פיקוח על הבנייה או כנציגים אחראים באתר בנייה. הנושאים שנלמדים במסלול זה כוללים לדוגמא: תכנון הנדסי, תכנון קונסטרוקציות, תכנון אתר בנייה, קונסטרוקציות בטון, חוזק חומרים ועוד.

 

 

מהי רמת המתמטיקה הנדרשת בלימודי אדריכלות ועיצוב פנים?

 

במסגרת לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב נדרשים ללמוד 80 שעות מתמטיקה. זאת לעומת לימודי תעשייה וניהול בהם לומדים 112 שעות ובלימודי אלקטרוניקה, 176 שעות אקדמאיות. ניתן לומר אם כן שרמת המתמטיקה הנדרשת במגמה זו, ביחס לאחרות, היא סבירה.

רוצה לדעת יותר על הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.


מוסדות לימוד הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים


המכללה הטכנולוגית באר שבע - מסלול הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים מכללת אורט הרמלין נתניה - לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים
מכללת אורט כפר סבא - לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים שנקר הנדסאים - הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים
מכללת אורט ירושלים - לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים המכללה הטכנולוגית להנדסאים אורט בראודה - לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים
המכללה האזורית צפת - לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים המכללה הטכנולוגית רופין - לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים
הנדסאים בטכניון - לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים
       


חוות דעת של סטודנטים: הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים (121 חוות דעת)
התקבלו 121 דירוגים בציון ממוצע: 4.0 מתוך 5    
שרה,המכללה האקדמית אשקלון, אדריכלות ועיצוב פנים, 02/04/2019
דירוג: 5/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אני במיוחד אוהבת את האווירה הנינוחה 'משרה המקום על הלומדים בו,את ההרגשה שכול דבר שאת צריכה עזרה הצוות כאן-לסייעה
.

על הקמפוס
קומפוס יפה ומשופץ, החברים נחמדים וכייפים האוכל נחמד
משה ,המכללה למינהל, הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים - המכללה למינהל, 24/02/2019
דירוג: 4/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
לא אוהב שהמרצים לא עושים הפרדה בין מה שהם מלמדים לדעות הפוליטיות והם לא מכבדים תמיד את התלמידים ישנם מרצים שגם יורדים על תלמידים

על הקמפוס
הקמפוס בסך הכל טוב אך אין הרבה מרחב בהפסקות וכן אין מספיק זמן להפסקות בקיצור יש המון מה לשנות אך הכסף שווה את הלימודים
 
פורומים בתחום
פורום הנדסאים
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
הנדסאי אדריכלות נוף - לימודי הנדסאים
לימודי הנדסאי ביוטכנולוגיה
לימודי הנדסאי מכונות, מחפש מקצוע?
האם כדאי לך ללמוד לתואר הנדסאי?
הנדסאים - לימודי ערב
עוד מאמרים
   
מוסדות לימוד להנדסאי
תל חי - הנדסאים
מכללת אשקלון - הנדסאים
טכניון - הנדסאים
המכללה למנהל - הנדסאים
אורט סינגאלובסקי - הנדסאי
עוד מוסדות לימוד
 

שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.מוסדות לימוד הנדסאי
לא מצאת? עוד מוסדות לימוד
סקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
הסבה מהנדסאי מיזוג אויר להנדסאי בנין (לפני 1 שעות, 32 דקות)
הסבה מהנדסאי מיזוג אוויר להנדסאי בניין (לפני 2 ימים, 1 שעות, 50 דקות)
ערעור על ציון (לפני 11 ימים, 50 דקות)
ערעור על בחינה בגלל פער של שתי נקודות מעובר (לפני 14 ימים, 2 שעות, 7 דקות)
שיחה עם מרצה בתחום הנדסאי תעשייה וניהול (לפני 14 ימים, 3 שעות, 42 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?

בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD