הנדסאי אדריכלות נוף בבית הספר להנדסאים במכללה האזורית אשקלון

שירות אישי - צור קשר
הנדסאי אדריכלות נוף בבית הספר להנדסאים במכללה האזורית אשקלון

הנדסאי אדריכלות נוף בבית הספר להנדסאים של המכללה האזורית אשקלון

 

מעצבים איכות חיים

 

המחאה החברתית של קיץ 2011 העלתה על סדר היום הציבורי בישראל את חשיבותה של איכות החיים במרחב העירוני. בעקבותיה החלו ערים רבות בארץ להשקיע משאבים עצומים בפיתוח סביבתי, תוך שימת לב לסוגיות של קיימות ושמירה על הטבע. מגמה זו יוצרת ביקוש נרחב לבעלי מקצוע עם ידע באדריכלות נוף, המיומנים במציאת האיזון הנכון בין שימור לבין פיתוח. בית הספר להנדסאים של המכללה האקדמית אשקלון מציע מסלול הכשרה באוריינטציה יישומית, המכין את המשתתפים לעבודה במשרדי אדריכלים, בחברות ליעוץ אגרונומי וברשויות מקומיות.

 

תכנית הלימודים

 

לימודי הנדסאי במגמה מאפשרים לרכוש ידע בסיסי בתכנון ובפיתוח של אתרי נוף ושל שטחי גן, תוך כדי התחשבות במגוון גורמים: סוג הקרקע, תנאי האקלים, איכות הסביבה, החי והצומח ועוד. הסטודנטים לומדים להשתמש בתוכנות שרטוט ולתכנן מערכות השקיה, נחשפים למושגים מתחום הבוטניקה, מכירים חוקי בנייה ומתנסים במדידות שטח. כבסיס להכשרתם, הם נדרשים להעמיק את שליטתם באנגלית, מתמטיקה וכימיה.

 

מתכונת הלימוד

 

הלימודים במכללה האזורית אשקלון במסלול להנדסאי אדריכלות נוף מוצעים במתכונת לימודי ערב. אורך הלימודים שלוש שנים, הם כוללים קורסים תיאורטיים ושיעורי מעבדה מעשיים, סיורים והרצאות העשרה. כמו כן, הסטודנטים נדרשים ליישם את החומר הנלמד במסגרת מבחנים ועבודות הגשה. במהלך הסמסטר האחרון הם נדרשים לבצע פרויקט גמר בהנחיית חברי הסגל.

 

 

נושאי הלימוד

 • בוטניקה
 • הכרת הצומח
 • תכנון אקולוגי
 • תכנון נוף - סטודיו
 • תורת הקרקע ודישון
 • גינון, ביצוע ואחזקה
 • תכנון בעזרת צמחיה
 • תכנון בעזרת השקיה
 • פרויקט גמר - סטודיו
 • מבוא לתכנון נוף - סטודיו
 • סמסטר קיץ מסכם בעבודה פרטנית עם מנחה אישי
 • ועוד
   

תנאי קבלה

 

כדי להתקבל ללימודים יש צורך להציג בגרות מלאה או לחל הפחות ציון עובר במקצועות הבגרות הבאים: אנגלית ומתמטיקה ברמת 3 יחידות לימוד ומעלה, הבעה עברית או ספרות ברמת 2 יחידות לימוד. מועמדים שאינם עומדים בדרישות יכולים להתקבל לאחר השלמת מכינה טכנולוגית במכללה ועמידה בבחינות הגמר. מועמדים מעל גיל 35 יכולים להציג אישור על השלמת 12 שנות לימוד ועמידה בראיון אישי.

 

סגל המרצים

 

ראש המגמה לאדריכלות נוף בבית הספר להנדסאים של המכללה האזורית אשקלון הוא מומחה לתכנון נוף באמצעות תוכנת אוטוקאד למוסדות וללקוחות פרטיים. הוא עוסק בתכנון מקיף של צמחייה, השקיה ופיתוח שטח ומומחה בתורת הדישון, בתחיקת בניה ובפעולות גינון ואחזקה. לצדו מלמדים מרצים מקצועיים וותיקים, שגם לוקחים חלק בהנחיה אישית של הסטודנטים במסגרת עבודות הגמר.

 

תעודה

 

לאחר השלמת חובות הלימודים, הגשת פרויקט הסיום ועמידה בבחינות הגמר החיצוניות, זכאים הבוגרים לקבל דיפלומת הנדסאי אדריכלות נוף של המכללה, המוכרת על ידי המכון להכשרה בטכנולוגיה ומדע. תעודה זו מאפשרת למעוניינים בכך להעמיק בהמשך את הכשרתם, במסגרת לימודים לתואר בוגר באדריכלות נוף, או במספר תחומים אקדמיים משיקים, כמו עיצוב או מדעי הסביבה.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית אשקלון
חוות דעת של סטודנטים על המכללה האזורית אשקלון - הנדסאי נוף
התקבלו 2 דירוגיםבציון ממוצע: 4.5 מתוך 5

המכללה האקדמית אשקלון
07/07/2014

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אוהבת את האווירה החמימה והביחד. אוהבת את המרצים והיחס האישי.

על הקמפוס

קמפוס יפה,מושקע, ישנן פעילויות רבות,מרצים מגוונים ואווירה ביתית.

טיפים

ממליצה בחום על מעונות חוץ, אווירה ביתית , לימודי ערב פחות מומלצים לדעתי.


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp