לימודי צילום במרכז האקדמי ויצו חיפה

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי צילום?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על ויצו חיפה - לימודי צילום.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי צילום במרכז האקדמי ויצו חיפה

 

צילום הוא מדיום אמנותי חדש יחסית, שמתבסס על טכנולוגיה המתפתחת ומשתכללת כל העת. עם התמורות הטכנולוגיות של השנים האחרונות, צילום הפך להיות מדיום מרכזי לביטוי עצמי של המונים, ומי שרוצים לעסוק בו באופן מקצועי צריכים להיות בקיאים בפונקציות הטכנולוגיות של מצלמות הסטילס והוידאו ושל תוכנות לעריכה גרפית ועריכת וידאו, כמו גם להיות בעלי הבנה ותפישה אמנותיות וחוש אסתטי מפותח.

 

 

ניתן לרכוש את מגוון המיומנויות והכלים הרב תחומיים הנדרשים לצלם מקצועי בלימודי צילום במוסדות הלימוד השונים. במרכז האקדמי ויצו חיפה מוצעים לימודי צילום המשלבים גם לימודי חינוך, באמצעותם ניתן לעסוק לאחר סיום הלימודים גם בהוראת צילום ואמנות בבתי ספר ומסגרות החינוך הבלתי פורמלי.

 

 

תכנית הלימודים

 

התכנית במרכז האקדמי ויצו חיפה מקנה לבוגריה תואר ראשון בצילום עם תעודת הוראה, ולכן משלבת בין תכנים מתחום האמנות לבין תכנים מענפי החינוך והוראת הצילום, כולל כלים פדגוגיים ושיטות הוראה.

 

לצד קורסים בלימודי האמנות וההיסטוריה של תחום זה, בטכניקות צילום שונות, וכן תיאוריה ופילוסופיה של האמנות והצילום, משתתפי המסלול מחויבים ללמוד צילום וידאו, בימוי, עריכה ושימוש בתוכנות עריכה ברמה בסיסית. זאת כיוון שהמדיה של הוידאו והסטילס הפכו בשנים האחרונות למשלימים זה את זה. לאחר מכן, המחלקה מאפשרת למעוניינים בכך להעמיק עוד את הידע וההכשרה שלהם בצילום וידאו בקורסי בחירה מתקדמים, וביניהם גם קורס וידאו ארט.

 

בנוסף, חלק בלתי נפרד מן המסלול הוא הפרק של לימודי החינוך, שבו הסטודנטים מוכשרים להוראת צילום, תקשורת ואמנות. 

 

מתכונת הלימודים

 

משך הלימודים הוא ארבע שנים, כאשר תכנית הלימודים כוללת לימודים עיוניים, סדנאות מעשיות, וגם הרצאות אורח שבהן אומנים פעילים מספרים לתלמידים על החוויות והאתגרים בהם ייפגשו בחיים המקצועיים. הסטודנטים מסגלים לעצמם תפישה צילומית, כישורים טכניים והרגלי עבודה, במסגרת השתתפותם בקורסי חובה. נוסף על כך, בהמשך לימודיהם הם מתמקדים בתחום ספציפי על פי בחירה.

 

במהלך הלימודים, הסטודנטים משתתפים בסדנאות מקצועיות בתחומי העריכה והבימוי, כמו גם במעבדות צילום שונות: מעבדה כימית ומעבדה דיגיטלית. כמו כן, הם משתתפים בסיורים לימודיים כגון סיור גלריות.


בשנתם הרביעית הסטודנטים עובדים על פרויקט גמר, במסגרתו יש גם להגיש עבודה עיונית בכתב, כאשר הם בוחרים בעצמם נושא אחד או שניים בהם עוסק הפרויקט. הנושאים צריכים להגיע מעולמות הידע של הסטילס, הקולנוע או המדיה, ולעסוק בביטוי אמנותי או מסחרי. העבודה על הפרויקט נעשית בהנחיה של מורה מהמחלקה לצילום, תוך אפשרות להתייעצות עם מנחים ויועצים במהלך העבודה. בסיום שנת הלימודים, הסטודנטים מציגים את הפרויקט בתערוכת גמר.

 

נושאי לימוד

 

 • תפישה חזותית
 • בין הדימוי לתמונה הנעה
 • אמנות ישראלית
 • צילום במרחב הפוליטי
 • אירועים מרכזיים בתולדות האמנות
 • צילום מסחרי
 • צילום ותצלום כפואטיקה
 • צילום בתאורה מבוקרת
 • ועוד

 

 

על מוסד הלימודים

 

 

המרכז האקדמי ויצו חיפה פועל כ - 4 עשורים, ובמסגרתו מוצעות תכניות לימוד לתואר ראשון בענפי העיצוב, האמנות, הניהול והחינוך השונים. הסטודנטים במרכז משתתפים בלימודי תקשורת חזותית, ארכיטקטורה וחינוך, עיצוב אופנה, צילום, ניהול, וכן תכנית ללימודי חינוך.

 

במסגרת המרכז נערכות גם תכניות ללימודי תעודה בבית הספר לעיצוב. בין הקורסים המוצעים בבית הספר ניתן למנות קורס צילום, קורס עיצוב פנים, קורס טיפול והדרכה באמנות, קורס עיצוב גרפי וחזותי, ועוד.


תעודה

 

בסיום הלימודים, העומדים בהצלחה בדרישות האקדמיות מקבלים תואר ראשון B.Ed.F.A בצילום ומדיה, מטעם המרכז האקדמי ויצו חיפה.

 

תנאי קבלה


ניתן להתקבל ללימודים על סמך עמידה באחד ממסלולי הקבלה הבאים:

 

 • תעודת בגרות בממוצע 92 או יותר, הכוללת 5 יחידות במקצוע רלבנטי לתחום הצילום.
 • תעודת בגרות ופסיכומטרי, שציונם המשולב הוא 540 או יותר, כאשר בתעודת הבגרות נכללות 5 יחידות במקצוע רלבנטי לתחום הצילום.
 • תעודת בגרות ממוסד תיכוני בשפה שאינה עברית, הכוללת 5 יחידות במקצוע הבעה עברית בציון של 80 ומעלה, וגם ציון 110 לפחות במבחן יע"ל.
 • תעודת בגרות מחו"ל, כולל גיליון ציונים, בתרגום נוטריוני ואישור שקילה ממשרד החינוך. נוסף לזאת, על המועמדים להחזיק בציון 540 או יותר בפסיכומטרי וציון 110 או יותר במבחן יע"ל.

 

מועמדים שעומדים באחד מתנאי הסף הללו, צריכים לעבור מבחן ממוחשב לבדיקת התאמתם למסלול. המועמדים המתאימים מזומנים לראיון קבלה אישי.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת ויצו | המרכז האקדמי ויצו חיפה

פורום לימודי עיצוב
קורס עיצוב ריינו באזור הבורסה רמת גן
חיים חובל
1 תגובות
מקומות מומלצים ללימודי עיצוב גרפי
לינוי
1 תגובות
קורס פוטושופ למתחילים ומתקדמים מוקלט אונליין
איילת
1 תגובות
הבדל בין קורס UX UI לבין התמחות ב UI UX
שריף
1 תגובות
האם תחום ההום סטיילינג מבוקש?
נורהאן אבו סייף
1 תגובות
קורס צילום אדריכלי
רשא עאבד
1 תגובות
ההבדל בין עיצוב מדיה הנדסאי לבין תקשורת חזותית תואר בשנקר
ד
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp