תואר שני במורשת ישראל באוניברסיטת אריאל

שירות אישי - צור קשר
תואר שני במורשת ישראל באוניברסיטת אריאל

תואר שני במורשת ישראל - אוניברסיטת אריאל בשומרון


באוניברסיטת אריאל בשומרון מתקיימת תכנית לתואר שני במורשת ישראל, זוהי תכנית אקדמית מגוונת ומעמיקה אשר משלבת העשרת הידע וכישורי המחקר עם היכרות עם התרבות הישראלית וההיסטוריה של עם ישראל. במהלך התואר מקבלים כלים שונים להבנת המורשת היהודית והציונית, לצד ערכי הארץ והעם.


באפשרות בוגרים של התואר השני במורשת ישראל להשתלב בשלל אפיקי תעסוקה, הם יכולים לעסוק במשרות הדרכה והוראה במערכת החינוך הבלתי פורמלית, לשמש מדריכים במוזיאונים ובאתרי מורשת וארכיאולוגיה. נוסף על כך, הם יכולים להשתלב במכוני מחקר אשר עוסקים במורשת ישראל. באפשרותם גם להמשיך לתואר שלישי בענפי מורשת ישראל, הפילוסופיה היהודית וענפים נוספים.


תכנית הלימודים


התואר השני במורשת ישראל מאפשר לסטודנטים להעמיק במציאות הישראלית, להבין את השורשים שלה ואת אופייה של מדינת ישראל כמדינה ציונית, יהודית ודמוקרטית.


תכנית התואר השני מתמקדת בענפי מדעי הרוח והיא משלבת הכשרת מחקר וידע. היא מעניקה כלים להבנתן של התרבות הישראלית וההיסטוריה של ישראל. בין התחומים הנלמדים נכללים יהודים בארצות האסלאם, שירה יהודית, ספרות השואה, בין דת לפילוסופיה, פרשנות מקרא, בן גוריון כמנהיג פוליטי, נוף השומרון כמפתח לסיפורי המקרא, ירושלים בספרות העברית ועוד שלל נושאים.


אשכולות לימוד במחלקה


התכנית מאפשרת לבחור אחד מבין ארבעה אשכולות התמחות:

 

 

  • ציונות, עם ישראל וארץ ישראל
  • פילוסופיה יהודית ותלמוד
  • מקרא וארכיאולוגיה
  • ספרות עברית ואמנויות יהודיות

 

מתכונת הלימוד


את התואר השני במורשת ישראל אפשר ללמוד במסלול ללא תזה או במסלול עם תזה. למחלקה זו כתב עת מחקרי אקדמי ששמו "מורשת ישראל" אשר עוסק בענייני יהדות, ארץ ישראל וציונות. נוסף על כך, המחלקה עורכת שלל פעילויות תרבותיות בהן סמינריונים מחלקתיים, השתתפות סטודנטיאלית בכנסים בין לאומיים שנתיים בשלל נושאים אשר פתחים לציבור החוקרים וכן לציבור הרחב. בין הכנסים הבולטים מטעם המחלקה נכללים כנס רב תחומי בנושא מלחמה ושלום במורשת ישראל וכנס בין לאומי ובינתחומי בנושא "טרור ואינטלקטואלים: משיכה גורלית".


על מוסד הלימוד


בפקולטה למדעי החברה והרוח של אוניברסיטת אריאל מוצעות תכניות שונות לתואר שני, הכוללות תואר שני בעבודה סוציאלית, תואר שני במנהל עסקים ותואר שני בפסיכולוגיה. כמו כן, הפקולטה מציעה תכניות לתואר ראשון בתחומים שונים. עוד ניתן ללמוד לתואר שני במסגרת הפקולטה למדעי הבריאות או בפקולטה להנדסה של האוניברסיטה. מוסד הלימוד מציע מגוון של מלגות לימוד לסטודנטים.


תנאי קבלה


מועמדים המעוניינים להתקבל לתואר שני במורשת ישראל צריכים להיות בעלי ת ואר ראשון שברשותם ממוצע של לפחות 80 מאשכולות ההתמחות. כמו כן, יכולים להתקבל בוגרי לימודים מתחומי מדעי הרוח, מדעי החברה ותחומים נוספים, הם מחויבים בהשלמות לפי הלימודים הקודמים, ההשלמות נקבעות על ידי ראש התכנית. כדי לקבל את המידע המדויק והעדכני ביותר לגבי תנאי הקבלה אנו ממליצים לפנות ישירות למוסד הלימוד.


תעודה


תואר שני M.A. ניתן על ידי אוניברסיטת אריאל בשומרון לסטודנטים המשלימים בהצלחה את כל הדרישות בתכנית זו.

 

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל
חוות דעת של סטודנטים על אריאל - תואר שני במורשת ישראל
התקבלו 1 דירוגיםבציון ממוצע: 4.0 מתוך 5

אוניברסיטת אריאל
02/10/2014

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

בעיקר יש לציין את המשפחתיות ותחושת הביתיות שבאוניברסיטת אריאל, כמו כן את הרצון לסייע לקידום כל סטודנ קרא עוד...

על הקמפוס

הקמפוס סה"כ אינו גדול כ"כ כעת עובדים על הרחבתו והוספת יחידות. ככלל כל סטודנט יכול למצוא את כל צרכיו  קרא עוד...

טיפים

כדאי מאוד לנצל את הימים הפתוחים עבור רישום על מנת לקבל הנחות מסויימות. לא כדאי אף פעם לדחות ביצוע מט קרא עוד...


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp