המכללה לפיננסים וביטוח ע"ש שלמה רחמני ז"ל

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי ביטוח?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על המכללה לפיננסים וביטוח.

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


המכללה לפיננסים וביטוח
 
ביטוח למקצועיות ולהצלחה
 
תחום הביטוח דורש כיום התמקצעות מוסמכת בכל התחומים הרבים הקשורים בו, וכן הסמכות ממשלתיות שונות לצורך עיסוק בפועל כסוכן עצמאי. המכללה לפיננסים וביטוח הוא אחד המוסדות הוותיקים ביותר בארץ בתחום לימודי הביטוח; מכללה זו פועלת מטעם איגוד סוכני הביטוח, והיא אף ממוקמת בבניין של איגוד זה, ברחוב המסגר בתל אביב. באופן טבעי, המכללה מציעה לימודי ביטוח מסוגים רבים בקורסים הממוקדים על פי נושאי הלימוד וההכשרה.
 
על מסלולי הלימוד במכללה
 
הקורסים השונים בביטוח המוצעים במכללה לפיננסים וביטוח נלמדים בהיקפים שונים, על פי הדרישות והתקנות ובהתאם לחומר הנלמד בהם – נושאים כגון: תקנות הביטוח הפעילות והעדכניות בתחום הרלוונטי, לימודים פיננסיים, נושאי יסוד בכלכלה, חוקים ממשלתיים, זכויות סוציאליות, ועוד. מרבית הקורסים במכללה מוצעים במתכונת של לימודי בוקר או אחר הצהריים, רובם נפתחים מדי שלושה חודשים, אך קיימים מביניהם כאלה שנפתחים רק אחת לשנה. כל הקורסים מתקיימים בתל אביב, וחלק מהם מוצעים ללימוד אף בחיפה ובירושלים. שימו לב, כי על מנת לקבל הסמכה בכל תחום נדרש מעבר של בחינה ממשלתית חיצונית.
 
 
להלן הקורסים המוצעים במכללה לפיננסים וביטוח
 
 • קורס יסודות ודיני ביטוח – מכשיר את משתתפיו לבחינות הממשלתיות וכולל נושאים כגון: ביטוח לאומי, דיני ביטוח, יסודות הביטוח, מס הכנסה בביטוח פנסיוני, ועוד. הקורס נלמד בהיקף של 60 שעות לימוד, הנפרשות על פני 12 מפגשים.

 

 • קורס לביטוח פנסיוני –נלמד בהיקף של 120 שעות לימוד, הנפרשות על פני 24 מפגשים. בין הנושאים הנכללים בקורס זה, המכין לבחינה הממשלתית בתחום, ניתן למנות את: מבוא לביטוח חיים, מס הכנסה ומערכות פנסיוניות, ביטוחי בריאות, ביטוחים סיעודיים, ועוד.

 

 • קורס ביטוחי רכוש ותאונות – מכשיר את הלומדים בו למעבר של בחינות ההסמכה בנושא זה, ונלמד בהיקף של 60 שעות לימוד, בעשרה מפגשים. בין הנושאים בקורס נכללים גם: פוליסת אש, ביטוחי דירה, ביטוחים הנדסיים, חוק השומרים, ביטוח אחריות כלפי צד ג', ביטוח לאומי וחבות מעבידים, ועוד.

 

 • קורס לחתמים בביטוח כללי – מקיף עד 520 שעות (כ – 65 מפגשים) ונמשך שנתיים. מבין התכנים הנכללים במסלול זה נמצאים גם: דיני ביטוח, ביטוח חבויות, היבטים כלכליים בביטוח, מבוא לשמאות, יישום עקרונות חיתום, ביטוח אובדן רווחים, ונושאים נוספים.

 

 • קורס הכשרה בביטוח פנסיוני – מכשיר לעיסוק בפועל בענף ביטוחי זה, והוא כולל נושאים תיאורטיים וכן התנסות מעשית. נושאי הלימוד בתכנית הכשרה זו הם, בין השאר: ביטוח בריאות וסיעוד, ביטוח משנה, דיני ביטוח, תכניות ביטוח, ביטוח מנהלים, ונושאים רבים נוספים. היקף התכנית הוא 240 שעות לימוד, הנפרשות על פני 60 פגישות.

 

 • קורס רפרנטים במשרד ביטוח – מכשיר למעבר בחינות ההסמכה ביסודות ודיני ביטוח, ולעבודה כעוזרים מקצועיים במשרדי ביטוח. בכלל חומרי הלימוד בתכנית מצויים גם הנושאים: טיפול בתביעות, טיפול בלקוחות, מיומנויות מכירה, ועוד. קורס זה מיועד לקהל הרחב המבקש להתמקצע ולהשתלב בתחום הביטוח. היקף הלימודים הוא 84 שעות הנלמדות ב – 14 מפגשים. קורס זה מוצע רק במתכונת לימודי בוקר, אך הוא מתקיים בירושלים, בתל אביב, באשדוד או בחיפה – לבחירת התלמיד.
 


** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.
ssssssssss

מעל 28,834 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  אוניברסיטת בר אילן949 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת תל אביב966 חוות דעת

 • 4.1

  הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל547 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp