לימודי תקשורת חדשה לתואר ראשון באוניברסיטת בר אילן

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר בתקשורת?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

* חדש באתר: סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים שתשנה לך את החיים

 

הגעת לדף עם מידע על אוניברסיטת בר אילן - לימודי תקשורת חדשה.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים

אלון גל

פרופ' יורם יובל

פרופ' יוסי יסעור

ד"ר תמי אמיר

 

לימודי תקשורת חדשה - תואר ראשון דו ראשי בתקשורת ובלימודי מידע באוניברסיטת בר אילן

 

כשמידענות פוגשת עיתונאות

 

תחום לימודי המידע עוסק בניהול מרכזי אינפורמציה במגוון מסגרות, כמו מוסדות ציבור, חברות טכנולוגיה, ספריות, ופורטלים ואתרי אינטרנט. יש לו נקודות השקה רבות לעולם התקשורת, שכן כל התהליכים והמחקרים הדרושים לתעשיית העיתונות, המדיה והשיווק דורשים ארגון יעיל ונכון של מידע. בימינו, עם התכנים הכמעט אין- סופיים המצויים באינטרנט, חשיבותו של המידען רק מתחדדת. העולם הדיגיטלי מבוסס כולו על מידע, המתעדכן ללא הרף, ולכן בוגרי לימודי מידענות ותקשורת מבוקשים מאוד במגוון תחומי עבודה.

 

אוניברסיטת בר אילן מציעה מגוון מסלולים ללימודי תקשורת, אחד מהם הוא התכנית לתקשורת חדשה, בה משלבים קורסים מתחום המדיה עם שיעורים מעמיקים במערכות מידע.

 

תכנית הלימודים

 

בתחילת הלימודים במסלול, מקבלים הסטודנטים כלים בסיסיים לניהול מאגרי מידע, ומתוודעים למגוון משאבי ידע אינטרנטיים. במקביל, הם סוקרים את התפתחות תקשורת ההמונים בעידן הדיגיטלי. בהמשך, הם לומדים על אתיקה, סוגיות מוסריות וחקיקה החשובים לעבודת המידען ואיש התקשורת. כמו כן, הם דנים בפוטנציאל העסקי של המדיה החברתית, ובדרכי מיתוג אפשריות דרך האינטרנט. לבסוף, הם בוחנים את שיטות המחקר התקשורתי הנהוגות כיום באקדמיה, ומנסים לשכלל ולדייק אותן.

 

מתכונת הלימוד

 

כמו ביתר התכניות לתואר ראשון בתקשורת, הלימודים במסלול זה נמשכים שלוש שנים. הם משלבים שיעורים עיוניים ושיעורי בחירה חווייתיים מתחום התקשורת והמדיה החדשה ומתחום חקר המידע. הסטודנטים משתתפים בהדרכות מעשיות בתחום קטלוג ומיון מידע, ומתנסים בשימוש פלטפורמות אינטרנטיות שונות במסגרת סדנאות. כחלק מהסמינריונים הנדרשים, מעמיקים הסטודנטים בסוגיות עדכניות המשלבות התפתחויות תקשורתיות עם ארגון אינפורמציה.

 

נושאי הלימוד

 

 • סיווג וקטלוג מידע אינטרנטי
 • אחזור מידע מקוון
 • משאבים דיגיטאליים קהילתיים
 • התנהגות אירגונית
 • יעילות המחקר התקשורתי הקיים
 • מאגרי חיפוש מידע
 • שיטות חדשניות לקטלוג בספריות
 • שיטות לניהול נתונים
 • שיטות מחקר איכותניות וכמותיות
 • מיצוב ומיתוג אינטרנטי
 • תכנים דיגיטאליים ומדיה חברתית
 • ניהול ספריות ומרכזי מידע
 • סביבות עסקיות חדשות באינטרנט
 • כלים לבניית אתרי אינטרנט    
 • קטלוגים ומפתחות ממוחשבים בספריה
 • ועוד
 • השלכות פסיכולוגיות לשימוש באינטרנט     
 

 

צוות הוראה

 

סגל ההוראה כולל בין היתר: דוקטור לתקשורת ומדעי המדינה המתמחה בייצוגי מדיה של נשים בעיתונות הספורט; דוקטור העוסק בייעול שיטות סטטיסטיקה למחקר, כמו גם בהכשרת נוער למתמטיקה ומדעים; חוקר יישומי טכנולוגיה בתחומי הרפואה שגם עוסק בקידום אתרים ופיתוח שיטות למידה חדשניות וחווייתיות; מומחה לניהול קמפיינים ושיווק תקשורתי לפוליטיקאים; ספרנית רפואית המומחית לארגון מידע מדעי; וחוקרים נוספים.

 

 

תנאי קבלה

 

בהתאם לתנאי הקבלה לבית הספר לתקשורת בבר אילן, סטודנטים המעוניינים ללמוד במסלול נדרשים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה, וציון בבחינה הפסיכומטרית. הציונים הממוצעים הדרושים לקבלה מתעדכנים מדי שנה בהתאם לביקוש.

 

תעודה

 

סטודנטים המסיימים בהצלחה את לימודיהם זכאים לקבל תואר ראשון בתקשורת חדשה (לימודי תקשורת ומידע), המוענק מטעם אוניברסיטת בר אילן ברמת גן. תלמידים המשלבים גם לימודים לתעודת הוראה מקבלים אותה יחד עם התואר הראשון. אוניברסיטת בר אילן מעודדת את הבוגרים להמשיך ללימודי התואר השני ותארים מתקדמים בתקשורת ובמערכות מידע.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בר אילן

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בר אילן

ssssssssss

פורום לימודי תקשורת

קריירה לבוגרי תואר ראשון בתקשורת בלי ניסיון
נוי עמית
1 תגובות
לימודי דוברות ויחסי ציבור
שגיא
1 תגובות
תקשורת או הפקת אירועים?
אלינור זפריאן
2 תגובות
תכנית לימודי תואר ראשון בתקשורת
קרן נועם
1 תגובות
לימודי ערב לתואר בתקשורת
שחר תבור
1 תגובות
קורס עריכת וידיאו ועיצוב מוזיקה
שיראל
1 תגובות
לימודי צילום ועריכת וידאו
שרון
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 29,059 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  מכון טכנולוגי חולון589 חוות דעת

 • 4.1

  האקדמיה בבצלאל985 חוות דעת

 • 4.0

  המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין660 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא תואר בתקשורת

רענן שקד
המפתח להשתלבות בגופי תקשורת לחסרי ניסיון הוא יצירת קשר עם עורכים רלבנטיים, לבוא עם הצעות לכתבות או פרויקטים ובעיקר ליזום – פגישות, רעיונות, קונספטים. צריך לא לחשוש ולהציע את עצמך.
כדי להתבלט בתעשיית התקשורת צריך לזהות את הקול הייחודי שלך ואז לפתח אותו. חשוב לזהות מה הפרסונה היוצרת שלך, מה מייחד אותה ופשוט לדבוק בה, לשכלל אותה ולעשות איתה כמה שיותר. עם הזמן הקול שלך הופך להיות מזוהה ואנשים מתחילים לעקוב אחרייך. במונחים שיווקיים, מדובר על בנייה של מותג אישי, אבל המותג הזה חייב להתבסס על הקול הייחודי שאנחנו מביאים.
רענן שקד
עיתונאי
ד"ר תמי אמיר
תחום הנלמד לעיתים באופן תאורטי ולעיתים באופן מעשי, תחום המשיק לערוצי התקשורת הדיגיטלית והפרסום לצד עיתונאות, רדיו, טלוויזיה ועד שיווק.
מהעוסקים בתחום התקשורת נדרשת יכולת אנליטית לוגית, יכולת מילולית (בכתב ובע"פ) ברמה גבוהה. ידיעת שפה זרה אחת או יותר ברמה טובה מהווה יתרון.
תחומי העניין של העוסקים בתקשורת הינם רבים ומגוונים אך כוללים בעיקר עניין בתחומי חברה, תרבות ואומנות, לעיתים מופיע גם התחום העסקי בפרופיל המתעניינים בתקשורת.
תכונות האישיות – פתיחות בין אישית ויכולת יצירת קשר בקלות, רגישות, יצירתיות, עצמאות. תכונות כמו בטחון עצמי, יכולת עמידה מול קהל, כריזמה, אחריות וגמישות מחשבתית מהווה יתרון.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
Whatsapp Whatsapp