תואר שני במנהל עסקים בהתמחות ניהול המימון במכללה האקדמית תל אביב יפו

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני במנהל עסקים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על MBA בהתמחות ניהול המימון - האקדמית תל אביב יפו.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


 

התמחות בניהול המימון לתואר MBA במכללה האקדמית תל אביב יפו

 

מימון לכולם

 

מימון הוא אולי האלמנט החשוב ביותר בעולם העסקים והניהול. גם אם יש לכם רעיון מבריק שיכול לעזור להמוני אדם, לפחות ברבים מן המקרים תזדקקו להון ראשוני על מנת ליישמו. אם חסכתם כסף במשך שנים, והיה לכם מנהל השקעות משובח, אולי לא תצטרכו לפנות למשקיע חיצוני. במקרים אחרים יהיה עליכם לשכנע מוסד בנקאי או איל הון, שהסיכוי הקיים ברעיון שלכם, עולה בשיעור מספיק על הסיכון שבו. במכללה האקדמית תל אביב יפו מציעים לכם ללמוד יותר על הנושא הזה במסגרת מסלול MBA בהתמחות מימון.

 

תכנית הלימודים

 

תכנית ה – MBA במכללה האקדמית תל אביב יפו מורכבת מלימודים כלליים במנהל עסקים, המחולקים לקורסי חובה וקורסי בחירה, ומן ההתמחות. קורסי החובה נוגעים בנושאים מרכזיים בכלכלה, במשפט העסקי, בשוק ההון, בניהול עובדים, בפיתוח ארגוני, בשיווק וביזמות. בשלב זה הסטודנטים נחשפים גם לתחומי התמחות אחרים, העומדים לבחירת מי שמעוניין להעמיק בהם, והם – ניהול השיווק ואסטרטגיה.
קורסי הבחירה הכלליים מאפשרים לסטודנטים לקבל ידע נוסף בכלים סטטיסטיים, להרחיב את ההבנה בתהליכים כלכליים מקומיים ועולמיים, להיחשף לכלי ניהול המסייעים להעלות את ערך העסק, ולהכיר את עולם היזמות ואת תהליך גיוס ההון ממשקיעים.

 

על הלימודים בהתמחות

 

בהתמחות ניהול המימון מתמקדים בהחלטות הנוגעות לכספים בארגון, לניהול השקעות ולבנקאות. הסטודנטים מחויבים בשלושה קורסים מרכזיים השייכים להתמחות, והם: קורס הערכת שווי חברות, קורס ניהול פיננסי וקורס ניתוח ניירות ערך ותורת ההשקעות. בתוך כך, הם מקבלים הכשרה בניהול תיקים, לומדים איך לתמחר מוצרים פיננסיים, עומדים על מבנה הבעלות בחברות ועוד.

 

במסגרת קורסי הבחירה המוצעים בהתמחות הסטודנטים יכולים להעמיק את הבנתם בשיטות למימון פרויקטים, בפעילות הבנקים המסחריים ובאיתור והערכה של סיכונים. באפשרותם להכיר חבילות השקעה מסוג חדש, ולהרחיב את הפרספקטיבה באמצעות היחשפות לנעשה בשווקים הבינלאומיים. בנוסף, הסטודנטים רשאים לבחור בקורס שבו יוכשרו לבנות מודלים פיננסיים בעזרת תוכנות מחשב מתאימות.

 

מתכונת הלימוד

 

הלימודים בתכנית לתואר שני במנהל עסקים נערכים בימי חמישי החל משעות הצהריים ובימי שישי. התכנית כוללת הרצאות ועבודה על פרויקט סיום. היקף המסלול הוא 54 נקודות אקדמיות.

 

נושאי לימוד

 

 • מימון פרויקטים וממשל תאגידי
 • קרנות גידור
 • מניות ואגרות חוב בשוק הגלובלי
 • מודלים במימון
 • משקיעים מוסדיים בארץ ובחו"ל
 • תמחור בתנאי אי ודאות
 • הישענות הממשלה על מימון פרויקטים
 • עבודה עם Visual Basic
 • סימולציות נומריות בתוכנת Crystal Ball
 • התמודדות עם פרויקט נכשל
 • דרכי מדידה של סיכונים בבנקים מסחריים
 • בעיות ופתרונות בשווי חברות     
 • השפעת מדיניות החברה על שוויה בשוק המניות     
 • ועוד

 

תנאי קבלה

 

במכללה האקדמית תל אביב יפו מה שנדרש כדי להתקבל לתואר שני במנהל עסקים הוא תואר ראשון בכל תחום שהוא. בעלי תואר ראשון בתחומי הכלכלה, הניהול ומנהל העסקים יכולים לזכות בפטור מקורסים כלליים מסוימים. בכדי לעמוד בהיקף השעות הנדרש להשלמת תואר שני, ייתכן שיהיה עליהם לבחור בשתי התמחויות. כל המועמדים נדרשים להוכיח ידע מוקדם בנושאים – מבוא לכלכלה, מבוא לטכנולוגיות מידע ומתמטיקה, אם באמצעות אישור על לימודים קודמים ואם על ידי מעבר של בחינת פטור במכללה. ניתן להירשם לקורסים אלה בסמסטר קיץ.

 

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית תל אביב יפו

עוד מסלולי לימוד - האקדמית תל אביב יפו

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp