רוצה פרטים על הלחנה ועיבוד?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס הלחנה ועיבוד

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על הלחנה ועיבוד? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הלחנה ועיבוד - לימודי תעודה

 

הלחנה היא בין הענפים המורכבים והחשובים בתעשיית המוזיקה ובאומנויות הבמה. כדי לעבד יצירות יש צורך בשמיעה מפותחת וכישרון מיוחד. המעוניינים להרחיב את הידע שברשותם בתחום זה יכולים ללמוד בקורסים בעיבוד מוזיקלי, מסלולים ללימודי תעודה שבהם רוכשים ידע עיוני וכלים פרקטיים.

 

קיימים קורסים המתאימים לבעלי זיקה לעולם המוזיקה שמעוניינים להשתלב בו לראשונה, לצד מסלולים המתאימים ליוצרים מנוסים שברצונם לפתח את הקריירה. באופן זה המשתתפים יכולים להתאים את ההכשרה לרמה ולכישורים האישיים וכן למטרות המקצועיות שלהם. בוגרי הקורסים יכולים להשתמש בכלים הנלמדים כדי לעבד שירים, פסקול, מחזות זמר ויצירות נוספות.

 

למי זה מתאים?


קורסים אלה מיועדים לבעלי רקע בתחום המוזיקה, הנגינה והעיבוד. חלקם מתאימים גם למי שאין להם ניסיון קודם בהלחנה, בעוד קורסים מסוימים מיועדים למוזיקאים מנוסים בלבד. התכניות יכולות להתאים למי שמגיעים עם ניסיון ורקע בתחומים כגון מוזיקה אלקטרונית או קלאסית, או לחלופין לבעלי תפקידים שונים בתעשיית הקולנוע, התיאטרון, האירועים ועוד.

 

מה לומדים?

 

במהלך הלימודים הסטודנטים מקבלים ידע ומיומנויות בעיבוד, תיזמור והלחנה בסגנונות שונים ובתחומים רבים מגוונים כדוגמת כתיבה לתזמורות שונות, ניתוח יצירות, הרמוניה, מלודיה, הפקה ועוד.


מרבית הקורסים נוגעים הן במוזיקה קלאסית והן בזו העכשווית, תוך בחינה של יחסי הגומלין בין הסגנונות ודיון בתמורות שהתחוללו לאורך השנים. המשתתפים מתחילים מרכישת הבסיס התיאורטי דרך היכרות עם תורת הצורות, קונטרפונקט, צורות שירים וצורות ווקאליות מרכזיות. לאחר מכן מתנסים בניתוח של יצירות החל מיצירות קלאסיות ומוכרות מתולדות המוזיקה ועד ליצירות בנות זמננו.

 

הסטודנטים לומדים לכתוב יצירות להרכבים, למקהלות ולתזמורות ולעיתים נרכשות גם מיומנויות ניצוח תזמורות. הם מתנסים גם בעבודה באולפן ומתוודעים לתוכנות ממוחשבות שבהם משתמשים מלחינים בעבודתם.


כמה זמן לומדים?


לימודי התעודה מוצעים באורכים ומתכונות שונות, בהתאם לרמת הלימוד ולרקע הקודם של המשתתפים. ניתן למצוא קורסים מרוכזים שאורכם כשלושה עד ארבעה חודשים, לצד מסלולים ארוכים יותר המתפרשים על פני כשלוש שנים. בחלק מן המוסדות מאפשרים בחירה בין לימודים בשעות הבוקר לבין קורסי ערב שמתאימים גם לאנשים עובדים.

 

בקורסים משלבים בין למידה עיונית של תיאוריית העיבוד ושל תיאוריה מוזיקלית כללית, לבין תכנים פרקטיים לצורך צבירת ניסיון ופיתוח היכולות האישיות. המשתתפים מאזינים ליצירות ומנתחים אותן וכן מבצעים מגוון של משימות מעשיות לעיבוד יצירות משלהם. בדרך כלל לקראת סיום התכניות עורכים פרויקט גמר שבו מתנסים בכתיבה ועיבוד של קטעים מוזיקליים. לעיתים גם מופיעים עם אותם קטעים בפני קהל באירוע מסכם, מה שמסייע לפיתוח הקריירה דרך חשיפת היצירות האישיות בפני גורמים בתעשיית המוזיקה.


נושאי לימוד

 

  • עיבוד סגנונות
  • פיתוח שמיעה
  • חשיבה קצבית
  • תולדות המוזיקה
  • הרמוניה של ג'אז
  • הקלטות באולפן ביתי
  • עיבוד פסקול לסרטים
  • קונטרפונקט למלחינים
  • תזמור למיתרים וכלי נשיפה
  • ועוד

 

מהם תנאי הקבלה?

 

חלק מן הקורסים מתאימים גם לחסרי רקע בהלחנה, שלהם יכולות נגינה בכלים שונים וקריאת תווים. קורסים אחרים מיועדים למתקדמים ויכולים ללמוד בהם בעלי ניסיון קודם בעיבוד מוזיקלי, כגון בוגרי קורסי בסיס במוזיקה, בתזמור, בעריכת סאונד, הרמוניה, קורס קיובייס ועוד. נדרש ידע בתיאוריה מוזיקלית לצד ניסיון בנגינה או יצירה.

 

במסגרת תנאי הקבלה המועמדים נדרשים בדרך כלל לעבור מבחנים שבהם נבדקות היכולות המוזיקלית, כישורי הנגינה, הידע התיאורטי ועוד. כמו כן, יש לעבור ראיונות אישיים. נוסף על כך, יש צורך במחשב אישי ופלטפורמה ליצירה ממוחשבת, כדי לבצע את המשימות להגשה הניתנות במהלך התכנית.

 

איזו תעודה מקבלים?


בתום הקורס מקבלים המשתתפים תעודת גמר מטעם המוסד המלמד. בדרך כלל כדי לקבל את הדיפלומה עליהם לעמוד בכל חובות ההכשרה, לרבות מעבר מבחנים מעשיים ועיוניים, הגשה של תיק עבודות והשלמה של כל המטלות הפרקטיות. כמו כן, לרוב יש צורך בהגשה של פרויקט סיכום או בהופעה במופע מסכם, שבו מיישמים את מכלול הכלים הנלמדים ומתנסים בהופעה בפני קהל.


היכן לומדים?


ניתן ללמוד קורסים בתחום זה במסגרת מכללות ומרכזים ללימודי תעודה. אפשרויות לימוד נוספות כוללות קורסים אונליין שנלמדים באופן מקוון ברשת, וכן הוראה פרטנית אצל מורים פרטיים. בין המוסדות שבהם ניתן ללמוד:

 

בית הספר רימון (רמת השרון): רימון הוא בית ספר לג’אז ולמוזיקה בת זמננו. זמרים ומלחינים רבים יצאו ממוסד איכותי זה בהם קרן פלס, מירי מסיקה, אריק ברמן, איה כורם ועוד. הסטודנטים ברימון יכולים לבחור מבין מספר מסלולי הלימוד אפשריים - לימודי תעודה, לימודים חלקיים או לימודים כלליים ללא תעודה. יש לעבור מספר מבחנים כדי להתקבל לבית הספר (ביצוע קטעי נגינה, שירה, או השמעת עיבודים או הלחנות מעט המועמד ובחינה בתיאוריה).

 

בית הספר Muzik (תל אביב): בבית הספר מתקיים קורס קומפוזיציה שמיועד למתקדמים, בו מושם דגש על הקשר שבין סגנונות קלאסיים ועכשוויים. היקפו כ - 3 חודשים. המסלול כולל תרגילי האזנה ועיבוד וניתוח יצירות. במוסד זה ניתן ללמוד קורסים נוספים כגון הפקה מוזיקלית, הכשרת זמרים יוצרים, תקליטנות ועוד.


מכללת BPM (תל אביב, חיפה): בין הקורסים לתעודה במכללה זו למקצועות המוזיקה נכלל קורס עיבוד ותזמור. בקורס משלבים בין תורת הכלים לבין תורת התזמור. המסלול מיועד ליוצרים מנוסים שמעוניינים להרחיב את סל הכלים שברשותם. אורכו של הקורס כ - 4 חודשים.


מכללת גבעת וושינגטון (סמוך לגדרה, דרום): זהו מוסד לימודים לציבור הדתי. במכללה פועל בית הספר "מזמור" ללימודי תעודה במקצועות המוזיקה ובו יכולים הסטודנטים ללמוד במסלול עיבוד והלחנה שבו מתנסים במגוון סגנונות. ניתן ללמוד גם במסלול ביצוע או בתכנית לזמרים יוצרים.


מהן אפשרויות התעסוקה?


בסיום הקורס נפתחות מגוון אפשרויות תעסוקה. המוכשרים ביותר יכולים להשתלב כמלחינים בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה,

בתיאטרון, באופרה ובמסגרות נוספות. ניתן לעבוד גם באולפנים ובתי סטודיו.

 

כמו כן, מי שכבר פועלים בשוק כאמנים ויוצרים יכולים להשתמש בכלים הנרכשים כדי לפתח את הקריירה ולשכלל את המיומנויות המקצועיות שברשותם.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על הלחנה ועיבוד?

רוצה לדעת יותר על הלחנה ועיבוד?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד הלחנה ועיבוד
Whatsapp Whatsapp