הכשרת עורכי תוכן לטלוויזיה במכללת סמינר הקיבוצים

מכללת סמינר הקיבוצים

הכשרת עורכי תוכן לטלוויזיה בסמינר הקיבוצים

 

סמינר הקיבוצים מאפשר לימודים במסלול ראשון מסוגו בישראל, מסלול אשר מתמקד באופן מעשי בהכשרת עורכי תוכן. במהלך לימודים אלו יתארחו מיטב העורכים והיוצרים של הטלוויזיה הישראלית.

 

אם כן, מיהו עורך התוכן? עורך התוכן הוא למעשה המעצב, האחראי והקובע את כל המרכיבים של תכנית הטלוויזיה. הוא מנהל את כל התהליך מראשיתו ועד לסופו, בוחר תכנים, משתתפים, מעצב צורה וכדומה. האם לכל תוכנית טלוויזיה נחוץ עורך תוכן? כן. בין אם מדובר בתוכנית אקטואליה, מגזין, ריאליטי, בידור, דרמה ואפילו סדרה תיעודית, בכל תוכנית טלוויזיה קיים עורך תוכן אשר "מנהל את העניינים".

 

קיראו עוד על: לימודי תקשורת

 

להלן עורכי התוכן הפעילים והידועים ביותר בישראל כיום: יואב צפיר ל"כוכב נולד", מולי שגב ל"ארץ נהדרת", יורם ז'ק ל"האח הגדול", יורם מנדל ל"עספור".

 

למי מתאים קורס זה?

 

קורס הכשרת עורכי תוכן לטלוויזיה של סמינר הקיבוצים פונה לקהל יעד מגוון: מפיקים בתחום הקולנוע או הטלוויזיה אשר מעוניינים להתמקד בעריכת תוכן לטלוויזיה, יוצרים למיניהם, בוגרי תואר ראשון בתקשורת וקולנוע אשר מעוניינים בלימודי המשך או בעלי מקצועות מתאימים אחרים.

 

מטרות הקורס

 

לקורס הכשרת עורכי תוכן לטלוויזיה של סמינר הקיבוצים מספר מטרות עיקריות:

  1. הכשרת מפתחי תוכן ועורכים טלוויזיוניים בעזרת סדנאות מעשיות וכיתות אמן, המלוות על- ידי מדריכים מיומנים שמסייעים לסטודנטים להתפתח באופן אישי וקבוצתי.
  2. קידום הסטודנטים באופן מקצועי בתחום פיתוח ועריכה טלוויזיוניים.

 

מה לומדים?

 

להלן הנושאים העיקריים אשר נלמדים בקורס:

 

סמסטר ראשון: סמסטר זה עוסק בזירה הטלוויזיונית, מהי המציאות בה פועלות תוכניות הטלוויזיה של ימינו, מפת התקשורת, מיהם השותפים להפקה, עריכת ז'אנרים שונים, פורמט, פרסומות, רייטינג, לוח שידורים, אירוח אנשי תקשורת וכדומה.

 

סמסטר שני: סמסטר זה עוסק בפיתוח ועריכה הלכה למעשה. הלימודים מתחילים מתכנון של רעיון ראשוני לביצוע, פיילוט, פיצ'ינג, ליהוק, טאלנטים וכדומה. הסטודנטים ילמדו לעבוד לפי מבנה של תכנית, לעבוד בהתאם לדרישות משתנות של לקוח, ילמדו להכין תיק משדרים לתכנית, יתרגלו באופן מעשי עבודה שוטפת כעורכי תוכן ויחלקו תפקידים במערכת.

 

סמסטר שלישי (סמסטר קיץ): סמסטר זה כולל ליווי והדרכה בפיתוח פרויקט אישי או קבוצתי, עריכתו, סיוע מקצועי בהכנת תיק עבודות ואפשרות לפרזנטציה ויזואלית. הלימודים כוללים סדרות דרמה וסדרות דוקומנטריות.

 

משך הלימודים

 

הלימודים בקורס הכשרת עורכי תוכן לטלוויזיה של סמינר הקיבוצים נפרשים על פני 168 שעות אקדמיות. הקורס מתקיים בתכונת חד- שבועית, כל מפגש אורך 6 שעות לימוד.

 

תנאי קבלה

 

המועמדים אשר מעוניינים ללמוד בקורס הכשרת עורכי תוכן לטלוויזיה של סמינר הקיבוצים נדרשים לעבור בהצלחה ראיון קבלה אישי מטעם המוסד.

 

עלות הלימודים

 

עלות הלימודים בקורס הכשרת עורכי תוכן לטלוויזיה של סמינר הקיבוצים הינה 9,600 ₪.

 

סיום הלימודים וקבלת התעודה

 

עם סיום הלימודים, הבוגרים אשר עמדו בכל דרישות הקורס יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם סמינר הקיבוצים. לאחר קבלת התעודה יוכלו להשתלב כעורכי תוכן של תוכניות טלוויזיה מגוונות.
 

למידע נוסף לחצו: מכללת סמינר הקיבוצים

עוד מסלולי לימוד - מכללת סמינר הקיבוצים

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp