לימודי טיפול בפרחי באך במכללת סמינר הקיבוצים

מכללת סמינר הקיבוצים

הכשרת מטפלים בתחום פרחי באך במכללת סמינר הקיבוצים

 

מכללת סמינר הקיבוצים כוללת מרכז ללימודי רפואה משלימה, אשר נחשב למפואר ובעל ותק בתחום החינוך והטיפול. מרכז זה רואה קשר הדוק בין דרך חיים הוליסטית ומאוזנת לבין חינוך נכון לבריאות. שהרי, הבריאות הנפשית והגופנית של האדם, מתחילה באורח חיים נכון ותקין: תזונה, הקשבה לרצונות ויכולות הגוף, פעילות גופנית, הפגת מתחים וכדומה.

 

מכללת סמינר הקיבוצים מאמינה כי לימודי רפואה משלימה מעניקים לסטודנטים ידע בתחום ולא רק בכדי לעסוק בו, אלא בכדי להעצים את החזון הנ"ל ולהפנים כי קיים קשר שבין בריאות לחינוך לבריאות.

 

המרכז ללימודי רפואה משלימה נמצא באחת מן הכניסות הראשיות לעיר תל אביב, וממוקם בלב המדשאות הירוקות של סמינר הקיבוצים. אווירת הלימודים בו נעימה, יצירתית ותוססת, צוות המדריכים והמרצים הינו איכותי ודואג לעדכן באופן תדיר את תוכניות הלימוד, בהתאם לכל החידושים בתחום. הלימודים מתבצעים בקבוצות קטנות, המאפשרות לכל סטודנט לקבל את תשומת הלב הדרושה להצלחה.

 

קצת על הכשרת מטפלים בתחום פרחי באך

 

העיסוק בפרחי באך קרוי על שמו של ד"ר אדוארד באך. ד"ר באך היה רופא אנגלי וידוע מאוד, אשר התמחה בקטריולוגיה, הומאופתיה, וכמו כן עסק במדעים ובמקצועות הרוח.

 

במסגרת המחקרים הרבים עליהם עמל, מצא ד"ר באך סדרה של 38 תמציות פרחים ואף גילה , כי לסדרה זו יש יכולת ייחודית לאזן תופעות רגשיות ותופעות נפשיות, סדרה אשר בנוסף לכף, גם פועלת בהתאם ליחס גוף-נפש. 38 התמציות מטשטשות אירועים טראומטיים, מאזנות דפוסי חשיבה שליליים ומסייעות בתהליך קבלת זיכרונות מן העבר. השימוש בהן כיום מאפשר למשתמשים שונים להתנקות מתחושות נגטיביות ולהתאזן בכל תחומי החיים.

 

מה לומדים?

 

להלן הנושאים העיקריים כפי שנלמדים במסלול להכשרת מטפלים בתחום פרחי באך בסמינר הקיבוצים: ד"ר באך - האיש ופועלו, תמציות המרפא של ד"ר באך, הפילוסופיה ההוליסטית של גוף-נפש, הראיון בטרם הטיפול, אסטרטגיות טיפוליות, התוויות נגד לטיפול בפרחי באך, תרגול והתנסות אישית בפרחי באך. הלימודים בקורס זה משלבים ידע תיאורטי מעמיק לצד התנסות מעשית וחווייתית.

 

משך הלימודים

 

המסלול להכשרת מטפלים בתחום פרחי באך בסמינר הקיבוצים הינו מסלול לימודים חד-שנתי, אשר נפרש על- פני 80 שעות אקדמיות ומתקיים במתכונת חד- שבועית.

 

תנאי קבלה

 

המועמדים אשר מעוניינים ללמוד במסלול להכשרת מטפלים בתחום פרחי באך בסמינר הקיבוצים נדרשים לעסוק במקצועות הטיפול הרפואי, הפרא - רפואי או באחד ממקצועות הרפואה המשלימה. כמו כן, עליהם לצלוח ראיון קבלה אישי מטעם המרכז לרפואה משלימה של הסמינר.

 

סיום הלימודים וקבלת התעודה

 

עם סיום הלימודים בתוכנית הייחודית להכשרת מטפלים בתחום פרחי באך, יקבלו הבוגרים אשר עמדו בכל הדרישות, תעודת "מטפל בפרחי באך" מטעם המרכז לרפואה משלימה של סמינר הקיבוצים.

 

למידע נוסף לחצו: מכללת סמינר הקיבוצים

עוד מסלולי לימוד - מכללת סמינר הקיבוצים

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp