מכון אליה ללימודי תעודה לציבור הערבי

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מכללות?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על מכון אליה.

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מכון אליה להכשרה מקצועית - קורסים למגזר הערבי


אודות מוסד הלימוד

 

מכון אליה הוקם לפני כ – 15 שנים כמוסד ללימודי תעודה והכשרות מקצועיות. במכון מתקיימים מגוון מסלולי לימוד לתעודה שבהם ניתן לרכוש את הכלים הנחוצים לרכישת מקצוע ולהשתלבות באפיקים מבוקשים בשוק העבודה. הקורסים הנלמדים במכון הם בתחומי דעת שונים כגון הכשרות טכנאים, קורסים במקצועות הספרות, קורס מוהלים ועוד.


הקורסים במכון אליה מיועדים לבני המגזר הערבי בלבד. הם מתקיימים בשפה הערבית לפי דרישת המשתתפים בהם.


את הקורסים במכון מעבירים אנשי מקצוע מנוסים בתחומי הלימוד, וכן מתקיים פיקוח מלא על הצוות במוסד. הקשר עם הסגל מתקיים לכל אורך הקורסים וכן לאחריהם, בעת יציאת הבוגרים לשוק העבודה.


הלימוד בקורסים נערך בקבוצות מצומצמות כדי לאפשר למשתתפים לקבלת יחס אישי מן הצוות ולהתנסות בפועל בתהליכים הנלמדים. בקורסים נכללים תרגולים מעשיים שונים אשר מדמים מצבים שעמם נתקלים אנשי המקצוע, באופן זה המשתתפים יכולים לתרגל הלכה למעשה את החומר הנלמד ולהגיע מוכנים יותר אל ההשתלבות בשוק. המשתתפים בקורסים מקבלים ערכת ספרי לימוד מקיפה, הכלולה במחיר ההכשרה.


במכון מסייעים לבוגרים בתחום ההשמה ומייעצים להם בעת ההשתלבות בשוק העבודה בתחומים הנלמדים. סגל המרצים זמין למשתתפים גם אחרי סיום הכשרתם ומעניק ייעוץ והכוונה בתחום המקצועי, בתחילת הדרך בשוק העבודה.


למכון אליה סניפים במספר ערים בארץ: עכו, נוף הגליל, תל אביב, ירושלים, באר שבע, גבעת חביבה


מסלולי לימוד


מסלולי לימודי התעודה אותם ניתן ללמוד במכון אליה כוללים:

 

קורס מוהלים: במכון מציעים קורס מוהלים ובו נערכת היכרות עם כל הכלים המעשיים והעיוניים הנחוצים. הקורס מחולק לשני חלקים, הראשון עיוני ובו לומדים את עקרונות המקצוע וחלקו השני מעשי ובו מתנסים בפועל בטכניקות הנלמדות. המשתתפים מתנסים בכלים אלה בעצמם במסגרת תרגולים פרקטיים שונים, מתוך שאיפה לסייע להם לפתח את המיומנויות המקצועיות הנדרשות בתחום. בוגרי הקורס יכולים להשתלב כמוהלים במגוון מסגרות כעצמאיים או כשכירים. קורס זה מיועד לבני 18 שנים ומעלה, שלהם רקע רפואי, כגון לרוקחים ולבעלי מקצועות רפואיים משיקים.


קורס ספרות גברים: משתתפי קורס ספרות גברים רוכשים ידע עיוני ומעשי הנחוץ בתחום הספרות תוך דגש על תספורות ייעודיות לגברים. נרכשים גם כלים בעזרתם יכולים הבוגרים להקים מספרות משלהם. בקורס משולבים תרגולים מעשיים רבים שבהם המשתתפים יכולים ליישם את הידע הנלמד ולצבור ניסיון כבר במהלך הכשרתם. התכנית מתקיימת במתכונת אישית בה המשתתפים לומדים אחד על אחד עם מורה מנוסה בתחום. קורס זה מתאים גם למתחילים ללא רקע מקצועי קודם בתחום הספרות שכן במהלכו רוכשים את כל הידע הנדרש בתחום. קורס זה מתקיים בטייבה בלבד.


קורס טכנאי טלפונים סלולריים: במהלך קורס טכנאי סמארטפונים המשתתפים לומדים כיצד מתקנים ומתפעלים מכשירים עד רמת הרכיב בדרגים א – ד. הידע הנרכש בקורס מתאים לטיפול בכל חלקי המכשירים ובמגוון של דגמים עכשוויים. בקורס משולבת תיאוריה של התחום יחד עם פרקטיקה שבמהלכה המשתתפים מתנסים בפועל בתהליכי אבחון ותיקון של תקלות במכשירים סלולריים. באפשרות בוגרי הקורס ליישם את הידע הנרכש כדי להשתלב בתפקידי טכנאים במעבדות סלולר ובחברות הסלולר, כמו כן באפשרותם להקים מעבדות עצמאיות ולהציע שירותי תיקון ותחזוקת מכשירים.

 

קורס טכנאי מצלמות אבטחה: במהלך קורס טכנאי מצלמות מיגון ואבטחה המשתתפים לומדים על אופן התכנון, ההתקנה והתחזוקה של מערכות שונות כגון אזעקות, מערכות מיגון, מערכות תקשורת, בתים חכמים, טלוויזיה במעגל סגור, מערכות להקלטה דיגיטלית וטכנולוגיות נוספות. בוגרי ההכשרה יכולים להשתלב בחברות בתחומי טכנולוגיית האבטחה והמיגון וכן להקים עסקים עצמאיים משלהם ולהציע שירותי התקנה ותיקון ללקוחות עסקיים ופרטיים.

 

קהל יעד ותנאי קבלה


כאמור, הקורסים במכון אליה מיועדים לגברים מן המגזר הערבי בלבד. הם מתאימים למעוניינים לרכוש מקצועות מבוקשים ולקבל את הידע העיוני והמעשי הנדרש לשם פיתוח הקריירה. הם יכולים להתאים גם למעוניינים בהסבה מקצועית לתחום עיסוק חדש ולקבלת הכלים הנחוצים לשינוי כיוון מקצועי.


רבים מן הקורסים הנערכים במכון מתאימים גם לחסרי ידע קודם וניסיון מקצועי בתחום הנלמד, ויכולים ללמוד בהם גם מתחילים שמעוניינים לעשות את הצעדים המקצועיים הראשונים בענף. יש לציין כי קורס המוהלים המתקיים במכון מיועד לבעלי רקע רפואי קודם.


תנאי הקבלה לקורסים משתנים מהכשרה להכשרה. מומלץ לפנות ישירות אל מוסד הלימוד לצורך קבלת המידע המלא והעדכני אודות תנאי הקבלה ללימודים.

 

מתכונת הלימוד


בקורסים הנערכים במכון מושם דגש על שילוב בין למידה עיונית לבין התנסות מעשית. בשיעורים כלולים תרגילים וסימולציות שבהן המשתתפים יכולים ליישם הלכה למעשה את החומר הנלמד ולפתח כישורים החשובים לאנשי המקצוע בעבודתם השוטפת. כמו כן, הם מקבלים ערכת ספרי לימוד (הכלולה בעלות הקורס) וכך יכולים להמשיך לתרגל את החומר הנלמד גם בין המפגשים.


סגל ההוראה של המכון מעניק יחס אישי וסיוע לתלמידים ומלווה אותם לאורך הכשרתם וכן לאחריה, בעת ההשתלבות בשוק העבודה. ההכשרות מתקיימות בקבוצות קטנות מה שמאפשר תרגול פרקטי רב. חלק מן הקורסים, כגון קורס ספרות, מתקיימים במתכונת פרטנית ללימוד אחד על אחד עם מרצה מומחה וכך מתאפשרת בניית סל הכלים המקצועי באופן יעיל ומותאם לצורכי התלמיד.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.
ssssssssss

מעל 28,813 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

  • 4.1

    האקדמיה בבצלאל984 חוות דעת

  • 4.0

    אוניברסיטת בן-גוריון1,090 חוות דעת

  • 4.1

    הקריה האקדמית אונו1,045 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp