רוצה פרטים על שכר בעלי תואר ראשון?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

שכר בוגרי תואר ראשון לפי מוסד לימודים

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על שכר בעלי תואר ראשון? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


איזו משכורת מקבלים בוגרי תארים ממוסדות לימוד שונים?

 

מה משפיע על גובה השכר שלכם?

 

במאמר זה נציג לפניכם השוואה בין מוסדות לימוד שונים מבחינת גובה השכר של בוגרי תואר ראשון בתחומים שונים. אחד מן הגורמים הקובעים את רמת השכר של אקדמאים בשנים הראשונות שלאחר התואר הראשון הוא מידת התחרותיות בשוק התעסוקה בין המועמדים לעבודה. סביר להניח, שבוגרים שיש להם במה להתהדר, יזכו להצעות שכר גבוהות יותר, כיוון שמעסיקים מעוניינים שהכשרונות יישארו אצלם ביד.

 

האם באמת משנה למעסיקים איפה למדתם?

 

במידה ואין לכם ניסיון מקצועי קודם, התשובה היא - כן. מוסד הלימודים הוא מדד טוב עבור המעסיק לבחינת המועמדים לעבודה, ויש לכך מספר סיבות אפשריות. במוסדות לימוד מסוימים רמת הסינון של מועמדים גבוהה במיוחד, כך שמלכתחילה לומדים בהם אנשים עם איכויות מסוימות, שהמעסיקים בחוץ רוצים לקבל אליהם. עניין זה מציב את המוסדות האלה, בעיני המעסיקים, בעמדה טובה יותר בהשוואה לאחרים.

 

תנאי הקבלה הם רק קריטריון אחד. יש עניין נוסף של רמת הקושי בלימודים. במקצועות מסוימים העמידה של סטודנטים ברמת קושי גבוהה מעידה על ראש טוב במיוחד, על יצירתיות ופוטנציאל גבוה. לפיכך, חוג הידוע ברמת קושי גבוהה במיוחד, נטוע בתפישתם של מעסיקים כחוג המוציא מקרבו את הבוגרים הכי טובים בארץ.

 

בוגרי אוניברסיטאות ומכללות

 

בכמה וכמה הצעות עבודה בתחום ההייטק, כשמדובר בתפקידים עם מידת אחריות גבוהה יחסית, תוכלו לראות, כי מועמדים קבילים הם בעיקר בוגרים של אוניברסיטאות מובילות. אל תתבלבלו. אף על פי שתנאי הקבלה במכללה הם נמוכים יחסית לאוניברסיטה, רמת הקושי בלימודים יכולה להיות זהה. כמו כן, בהרבה מקרים תמצאו בין חברי הסגל בחוגי המכללות מרצים בכירים מאותן אוניברסיטאות מובילות, המבוקשות במשק.

 

אם כן, מדוע קורה לפעמים שמעסיקים מחפשים דווקא את בוגרי האוניברסיטאות? – סיבה אחת יכולה להיות תנאי הקבלה המקלים. סיבה שנייה אפשרית היא, שהמכללות נתפשות כחממה אינטימית, מסגרת שבה הסטודנטים מקבלים עזרה רבה, וצריכים פחות להתמודד באופן עצמאי עם בעיות מסובכות מאשר תלמידי אוניברסיטה. סיבה שלישית היא שהאוניברסיטאות הן בעלות הניסיון הרב ביותר בתחום ההשכלה הגבוהה. וסיבה רביעית ומכריעה היא שבאוניברסיטה קיים דגש רב יותר על פיתוח גישה מחקרית ומעוף אצל התלמידים. אלו הן תכונות חשובות במקום העבודה.

 

 

הצלחתם בלימודים - קרוב לודאי שתצליחו בעבודה

 

על אף כל הנאמר כאן, צריך לזכור כי קריטריון נוסף, לא פחות משמעותי, שמעסיקים לוקחים בחשבון הוא - הציונים בתואר הראשון. כמו כן, על רבים מהם התואר ומוסד הלימודים עושה רושם במידת מה, לצד מדדים אחרים כמו – חופשיות המחשבה והיצירתיות, יכולות מנהיגותיות, תקשורת בינאישית, יחסי אנוש וכן הלאה.

 

הכי חשוב, מבחן התוצאה. באמצעות הגרפים הבאים תוכלו לקבל מידע השוואתי על משכורות במקצועות שונים בקרב בוגרי מוסדות הלימוד:

 

השוואת שכר בהנדסה: אוניברסיטת תל אביב, האוניברסיטה העברית והטכניון

 

 
השוואת שכר במדעי המחשב: אוניברסיטת תל אביב, הטכניון, האוניברסיטה הפתוחה והמרכז הבינתחומי הרצליה
 
 
השוואת שכר במקצועות נבחרים: המרכז הבינתחומי הרצליה ואוניברסיטת תל אביב

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודים בתחום?

רוצה לדעת יותר על שכר בעלי תואר ראשון?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
Whatsapp Whatsapp