לימודי היסטוריה של עם ישראל באוניברסיטת בן-גוריון

שירות אישי - צור קשר
לימודי היסטוריה של עם ישראל באוניברסיטת בן-גוריון

תואר ראשון בהיסטוריה של עם ישראל

 

ההיסטוריה של עם ישראל היא היסטוריה עשירה ומרתקת וסטודנטים רבים בוחרים בלימודי תואר ראשון בהיסטוריה של עם ישראל. חוקרים רבים מנסים לפתור את החידה הקיומית של העם היהודי שהעסיקה תיאולוגים והוגים רבים במהלך הדורות. הלימודים לתואר ראשון בהיסטוריה של עם ישראל באוניברסיטת בן-גוריון שואפים להקנות ראייה רחבה ומעמיקה בתקופה ארוכה של 2500 שנים אחורה. לצד הנושאים הקלאסיים בתולדות עם ישראל המחלקה מתמקדת גם בהיסטוריה חברתית ובחקר התרבות של עם ישראל.

 

קיראו על: מדעי הרוח

 

מסלולי לימוד

 

קיימים שלושה מסלולי לימודי במחלקה להיסטוריה של עם ישראל: היסטוריה של עם ישראל, לימודי מדינת ישראל והחטיבה ללימודי צבא ובטחון, להלן פירוט המסלולים:

 

היסטוריה של עם ישראל

 

הלימודים במסלול היסטוריה של עם ישראל כוללים שלוש תקופות מרכזיות: העת העתיקה, ימי הביניים והעת החדשה. להלן רשימה חלקית של קורסי החובה הנלמדים בהיסטוריה של עם ישראל: תולדות עם ישראל בימי הבית השני , בימי הביניים בשנים 600-1100, בראשית העת החדשה ובתקופת המשנה והתלמוד.

 

לימודי מדינת ישראל

 

מסלול לימודים זה מהווה תוכנית לימודים משותפת בין המחלקה להיסטוריה של עם ישראל לבין מכון בן גוריון לחקר הציונות וישראל. הלימודים במסלול מעניקים ידע נרחב בכל ההיבטים הקשורים למדינת ישראל מתוך גישה רב תחומית. תוכנית הלימודים כוללת קורסים העוסקים בתקופת היישוב השין, הקמתה של מדינת ישראל ועד ימינו. המסלול כולל לימודים של מתודולוגיות שונות בחקר ההיסטוריה בזמננו.

  

חטיבה ללימודי צבא ובטחון

 

החטיבה ללמודי צבא וביטחון שואפת לעניק ידע נרחב בתורת הביטחון של מדינת ישראל תוך בחינת השלכותיה על החברה הישראלית. החטיבה כוללת קורסים רבים בנושאים מרכזיים בתחומי הצבא, התהוותה של חברה אזרחית בישראל, כמו גם ההשפעות ההדדיות ויחסי הגומלין בין הצבא והחברה הישראלית.

 

תנאי קבלה

 

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון במחלקה להיסטוריה של עם ישראל הינם: ציון סכם 450 ומעלה (שקלול של ציון הבגרויות והפסיכומטרי), או ממוצע בגרויות של 90 לפחות (ללא פסיכומטרי). אנו ממליצים לפנות ישירות אל האוניברסיטה לקבלת תנאי קבלה מדוייקים.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר יוכלו להמשיך ללמודי תואר שני ושלישי בהיסטוריה או בתחומים משיקים במדעי הרוח. הבוגרים יכולים להשלים ללימודי תעודת הוראה ולעסוק בהוראת ההיסטוריה במוסדות החינוך בארץ. כמו כן, הבוגרים יכולים להשתלב בתעסוקה במוזיאונים שונים, בתפקידי ניהול והדרכה, במכוני מחקר בכתיבה לאמצעי התקשורת ועוד.
 

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בן-גוריון
Whatsapp Whatsapp