תואר ראשון בהיסטוריה של עם ישראל באוניברסיטת תל אביב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מדעי הרוח?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על היסטוריה של עם ישראל - אוניברסיטת תל אביב.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר ראשון בהיסטוריה של עם ישראל באוניברסיטת תל אביב

 

אודות התכנית

 

החוג להיסטוריה של עם ישראל באוניברסיטת תל אביב מציע למועמדיו מפגש מעניין ומעשיר עם התפתחות התרבות היהודית, התקופות השונות בתולדות העם היהודי ומדינת ישראל, פזורת היהודים וסיפורו של עם ישראל.

 

 

מטרת הלימודים

 

לימודי היסטוריה של עם ישראל מעניקים לסטודנטים מעין מפתח להיכרות מרתקת עם תולדות היהודים ומדינת ישראל בתקופות שונות. הלימודים בחוג זה מכירים לסטודנטים אזורים שונים בעולם בהם שהו יהודים, ידע על ההיסטוריה של סביבה זו, תשתית אינטלקטואלית וכלים למתן ביקורת היסטורית בונה ושיטות לחקר ההיסטוריה.

 

תוכנית הלימודים

 

לימודי הליבה לתואר זה כוללים שלוש תקופות חשובות לעם היהודי: העת העתיקה, ימי הביניים (כולל את ראשית העת החדשה) והעת החדשה. לאחר סיום לימודי המבואות יבחרו הסטודנטים בנושא או תקופה בהם יתמקדו הלימודים.

 

תוכנית הלימודים כוללת שני מסלולי לימוד אפשריים לבחירת הסטודנט:

 

  • המסלול הדו חוגי: במסלול זה לומדים הסטודנטים בשני חוגים: החוג להיסטוריה של עם ישראל וחוג משני נוסף.
  • המסלול החד חוגי: מסלול זה מיועד לסטודנטים המעוניינים בהתמחות והתמקדות בלימודי היסטוריה של עם ישראל. למסלול יתקבלו אך ורק סטודנטים שסיימו את שנת הלימודים הראשונה במסלול הדו חוגי להיסטוריה של עם ישראל בממוצע 85 ובחוג המשני בממוצע 80 לפחות.

 

נושאי לימוד עיקריים

 

בין נושאי הלימודי העיקריים בתואר הראשון בהיסטוריה של עם ישראל: העת העתיקה: התקופה הביזנטית בארץ ישראל, תקופת המקרא, ימי בית שני, תקופת המשנה והתלמוד. ימי הביניים: שלטון האסלאם על היהודים, אירופה הנוצרית והיהודים,התקופה הצלבנית בארץ ישראל, הממלכה העות'מאנית ותחילתה של העת החדשה. העת החדשה: אירופה והיהודים במאות ה-18-19, ארצות האסלאם והיהודים, יהודי הגולה במאה ה–20, ארץ ישראל בעת החדשה, הקמת מדינה ליהודים ותולדותיה.

 

קורסים נבחרים בתואר ראשון בהיסטוריה של עם ישראל

 

לימודי תואר ראשון אלו כוללים היצע קורסים מגוון מאוד: ארון הספרים היהודי, העולם היהודי בעת החדשה, העת העתיקה, ירושלים בימי הביניים: מוסלמים, יהודים ונוצרים ועוד.

 

משך הלימודים

 

הלימודים לתואר ראשון בחוג להיסטוריה של עם ישראל, בפקולטה למדעי הרוח אורכים שלוש שנים.

 

תנאי קבלה

 

המועמדים ללימודי תואר ראשון בהיסטוריה של עם ישראל, נדרשים לעמוד בתנאי הקבלה הכלליים של הפקולטה למדעי הרוח. המועמדים צריכים להיות בעלי רמת "בינוני" ומעלה בבחינת הסיווג באנגלית, ציון 450 ומעלה בבחינה הפסיכומטרית (או ציון התאמה 500 ומעלה) וזכאות לתעודת בגרות מלאה. כמו כן יתקבלו לחוג גם בוגרים בעלי ממוצע בגרות 100 מבלי שיחויבו להציג ציון פסיכומטרי. לקבלת תנאי קבלה מדוייקים אנו ממליצים לפנות ישירות אל מזכירות החוג באוניברסיטה.

 

סיום הלימודים ואפשרויות התעסוקה

 

הבוגרים שסיימו את כל החובות בחוג להיסטוריה של עם ישראל זכאים לקבלת תואר אקדמי ראשון מטעם אוניברסיטת תל אביב, "בוגר B.A בהיסטוריה של עם ישראל- הפקולטה למדעי הרוח". תואר זה מוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה. לאחר קבלת התואר יוכלו הבוגרים להשתלב בהוראת ההיסטוריה של עם ישראל, בחינוך, במחקר, במוזיאונים, גופים ומוסדות תרבות העוסקים ביהדות, בארגונים יהודיים בחו"ל, במשרד החוץ ועוד...
 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת תל אביב

פורום ייעוץ לימודים

שילוב לימודי הנהלת חשבונות עם לימודי חשבות שכר
עומרי
ללא תגובה
היכן ניתן ללמוד קורס תפירה?
רות רחמים
ללא תגובה
ייעוץ לתלמיד שהתחיל ללמוד סיעוד
אנא
ללא תגובה
איפה לומדים קורס תכנון תאורה?
רמי טובי
ללא תגובה
רמת מדעי הרוח באוניברסיטאות שונות
תמר
ללא תגובה
בחירה בין קלינאות תקשורת ללימודי סיעוד
אפרת
ללא תגובה
מוסדות לימוד לתואר שני טיפולי
גל חווצקי
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp