ללמוד במכללה האקדמית אחוה
שם מלא
אימייל
טלפון
אני מסכים לתנאי השימוש ומדיניות האתר
לימודים > תואר שני בחינוך > אחוה - M.Teach וספרות

תואר שני בחינוך M.Teach והוראת ספרות במכללה האקדמית אחוה

שירות אישי - המכללה האקדמית אחוה

מלא/י את פרטייך ונציג שירות יחזור אליך בהקדם

טלפון אימייל שם מלא
אני מסכים לתנאי השימוש ומדיניות פרטיות

תואר שני M.Teach בהתמחות הוראת ספרות במכללה האקדמית אחוה


אוהבים את המילה הכתובה


הספרות מילאה תמיד תפקיד חשוב במערכת החינוך. דרכה ניתן להעביר ערכים ותפישות עולם לילדים ולבני הנוער ולהתחיל דיון בתופעות ובאירועים אקטואליים שמתקיימים בחברה שלנו היום. מורים איכותיים לספרות יכולים לא רק לטפח את אהבת הקריאה בקרב התלמידים שלהם אלא גם להטמיע בהם ערכים כאכפתיות, סובלנות, קבלת השונה ומעורבות בקהילה שסביבם.


במסגרת התואר השני M.Teach במכללה האקדמית אחוה ניתן ללמוד בתכנית תואר שני M.Teach עם התמחות הוראת ספרות. מסלול זה מאפשר לאקדמאים מתחום הספרות ומענפים משיקים לקבל את כל ההכשרה הדרושה להצטרפות למערכת ההוראה הישראלית וללמד בה את תחום הספרות בו התמחות בלימודיהם הקודמים. התכנית מסייעת להם לטפח את הידע והכלים החינוכיים שנחוצים היום למורים ראויים ומומחים. דרך המסלול שואפים לטפח מורים אכפתיים, המכבדים את השונות של ציבור התלמידים ובקיאים במתודות לניהול כיתות הטרוגניות לפי צורכי התלמידים.

 


תכנית הלימודים


אשכול התמחות זה מקנה לסטודנטים מיומנויות להוראת ספרות בבתי ספר על יסודיים. הם דנים בדמות המורה כפי שהיא משתקפת מן הספרות והאמנות ולומדים על דרכים אלטרנטיביות לניתוח ספרותי בבתי ספר. כמו כן, הם עוסקים בהוראת ספרות השואה כדי לבחון את המרחב ההיסטורי, התרבותי והאמנותי של דרכי הניתוח וההוראה. נוסף על כך, הם מעמיקים בספרות הילדים ודרכה בוחנים דרכים ספרותיות ופדגוגיות להתבוננות ב"אחר" ובשונה בחברה.


מתכונת הלימוד


תכנית זו נפרשת על פני כשנתיים. שיעורים מרוכזים ביומיים לאורך השבוע. הסטודנטים משתתפים במגוון של קורסי חובה ובחירה בתחום החינוך ומתוך אשכול ההתמחות. לאחר תום התכנית יש לבצע סטאז' מעשי במוסדות חינוך, שהוא תנאי הכרחי לקבלת רישיון ההוראה מטעם משרד החינוך. הסטאז' מאפשר לסטודנטים להכיר מקרוב את טכניקות ההוראה וליישם אותן בפועל בשטח.


על מוסד הלימוד


התואר השני M.Teach מתקיים בכמה אשכולות התמחות נוספים, בהם תואר שני M.Teach עם התמחות בהוראת היסטוריה, תואר שני M.Teach עם התמחות בהוראת מדעי הטבע ותואר שני M.Teach עם התמחות הוראת לשון עברית. עבור בוגרי לימודי חינוך מוצעות תכניות תואר שני בחינוך, כגון תואר שני בחינוך מתמטי לבתי ספר יסודיים, תואר שני בהוראת תרבות ישראל ותואר שני בחינוך מיוחד.


תנאי קבלה


המעוניינים להתקבל להתמחות הוראת ספרות בתואר השני M.Teach צריכים להחזיק בתואר ראשון בממוצע ציונים של 80 ומעלה, עליהם להיות בעלי ידע פורמלי בתחום הספרות במסגרת לימודיהם. כמו כן, יש צורך ברמת פטור אקדמי בשפה האנגלית ובמעבר ראיונות אישיים.


מועמדים שאינם בוגרי לימודי ספרות נדרשים לשיעורי השלמה, שהיקפם נקבע לפי תחום התואר אותו למדו. כמו כן, יש צורך להשלים סדנת כתיבה אקדמית, אשר נערכת בחודשי הקיץ לפני תחילת התכנית.

 


תעודה


בסיום התכנית ניתן לסטודנטים שעומדים בכל חובותיהם תואר שני M.Teach ותעודת הוראת ספרות מטעם המכללה האקדמית אחוה.עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית אחוה: 

חוות דעת של סטודנטים: אחוה - M.Teach וספרות (1 חוות דעת)
התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע: 4.0 מתוך 5    
סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן לכל חוות הדעת
, אחוה - M.Teach וספרות, 07/06/2017

דירוג: 4/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
ישנם מספר קורסים שלא קשורים כל כך לתואר וכן דרכי ההגעה למכללה מאוד לא נוחים

על הקמפוס
הקמפוס משופץ ברמה מאוד גבוהה ותמיד נקי כמו כן ישנה בעיה קלה עם האבטחה העמוסה במקום שגורמת להמתנה ארוכה בשעות הבוקר.

   

פורום לימודים  |  ימים פתוחים  |  תנאי קבלה  |  תנאי שימוש  |  מפת האתר  |  מגזין לימודים  |  צור קשר  |  English