תואר ראשון בהיסטוריה כללית באוניברסיטת תל אביב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מדעי הרוח?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על היסטוריה כללית - אוניברסיטת תל אביב.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר ראשון בהיסטוריה כללית באוניברסיטת תל אביב

 

לימודי היסטוריה כללית לתואר ראשון באוניברסיטת תל אביב מעניקים לסטודנטים היכרות מעמיקה עם האסכולות החדשניות ביותר בתחומי המחקר ההיסטורי. בין הנושאים הנלמדים בתואר זה: התקופה הקלאסית העתיקה, ימי הביניים, מוקדמות העת החדשה והעת החדישה והמודרנית.

 

קיראו על: מדעי החברה והרוח

 

אודות התכנית

 

אנו מתייחסים להיסטוריה כאל דבר ישן, אך ניתן לומר ללא ספק כי ההיסטוריה חידשה את פניה בעשורים האחרונים. שינויים מהותיים בטכנולוגיה, בתרבות ובחברה, שינו את עולמנו ועיצבוהו מחדש. אלו הם רק חלק מהגורמים לכך שהמחקר ההיסטורי פנה לכיוונים חדשים ומרתקים. כיום המחקר ההיסטורי חוקר את החברה האנושית כולה, על כל גווניה והיבטיה.

 

מטרת הלימודים

 

לימודי היסטוריה באוניברסיטת תל אביב מתמקדים בנושאים כגון: ההיסטוריה של אירופה המרכזית והמערבית, תולדות תרבות המערב ותחומי התפשטותה, תולדות יוון ורומא, החל מתקופת העת העתיקה ועד לסוף המאה העשרים. התוכנית גם מעמיקה בתכנים כגון תולדות אירופה המזרחית ורוסיה, אמריקה הצפונית, הלטינית וארצות הברית. הקורסים בלימודי היסטוריה כללית מעניקים לסטודנטים מגוון גישות חדשות בהיסטוריה, בפוליטיקה חברה, כלכלה ותרבות וכמו כן, מכירים להם את מיטב תחומי המחקר ההיסטורי.

 

תוכנית הלימודים ומסלולי הלימוד

 

התוכנית ללימודי תואר ראשון בהיסטוריה כללית של אוניברסיטת תל אביב, מאפשרת למועמדים לבחור באחד משני מסלולי לימוד:

 

  • מסלול דו חוגי: מסלול לימודים זה מאפשר לסטודנטים ללמוד לשני חוגים, האחד היסטוריה כללית והשני חוג לימודים שייבחר על ידי הסטודנט.
  • מסלול חד חוגי: מסלול לימודים זה מאפשר לסטודנטים להרחיב ולהעמיק את הידע בתחום ההיסטוריה הכללית. למסלול זה יתקבלו אך ורק סטודנטים מצטיינים אשר סיימו את שנת הלימודים הראשונה במסלול הדו חוגי, עם ממוצע 85 בחוג להיסטוריה וממוצע 80 בחוג המשני.

 

משך הלימודים

 

לימודי תואר ראשון בהיסטוריה כללית באוניברסיטת תל אביב אורכים שלוש שנות לימוד אקדמיות.

 

תנאי קבלה

 

הלימודים לתואר ראשון בהיסטוריה כללית הינם חלק בלתי נפרד מהפקולטה למדעי הרוח, על כן נדרשים המועמדים קודם כל לעמוד בתנאי הקבלה של הפקולטה למדעי הרוח: על המועמדים להיות בעלי ציון פסיכומטרי 450 או ציון התאמה של 500, תעודת בגרות ורמת "בינוני" ומעלה בבחינות הסיווג אנגלית.

 

תנאי קבלה לתואר ראשון בהיסטוריה כללית: ציון 450 בבחינה הפסיכומטרית מבלי להתייחס לממוצע תעודת הבגרות או ממוצע 100 בתעודת הבגרות ללא חובת הצגת פסיכומטרי. לתנאי הקבלה המדוייקים אנו ממליצים לפנות ישירות אל מזכירות החוג באוניברסיטה.

 

סיום הלימודים ואפשרויות תעסוקה

 

בתום הלימודים, זכאים הבוגרים לתואר אקדמי ראשון, "בוגר B.A בהיסטוריה כללית" מטעם אוניברסיטת תל אביב. לימודי היסטוריה כללית לתואר ראשון, מכשירים את הבוגרים לעסוק בהוראת היסטוריה בבתי-ספר, בתיכונים, מהווים בסיס מקיף ויסודי לכמעט כל מקצוע אשר דורש השכלה, למידה עצמית, ניתוח ומתן ביקורת. כמו כן יכולים הבוגרים להשתלב כחוקרים היסטוריים, לעבוד בתקשורת, בעיתונות, במשרדי ממשלה ועוד.
 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת תל אביב
פורום ייעוץ לימודים
לאיזה מקצועות צריך 5 יחידות מתמטיקה?
אושרית נחשון
1 תגובות
לימודי תרבויות נשכחות ולימודי לטינית
הדר
1 תגובות
איך לבדוק ממוצע ציונים ללא פסיכומטרי?
יצחק
1 תגובות
ערך תואר מהאוניברסיטה הפתוחה בתחום ההייטק
אודל
1 תגובות
הוספת קורס בפסיכולוגיה רפואית לתואר דו חוגי כלכלה וניהול
מיסי
1 תגובות
הוצאת תעודת 12 שנות לימוד מבית הספר
מאיה
1 תגובות
ערעור על ציון בחינה פסיכומטרית
עאדל אבו עומר
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp