רוצה פרטים על היחידה להכוונת חיילים משוחררים?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

היחידה להכוונת חיילים משוחררים

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על היחידה להכוונת חיילים משוחררים? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


היחידה להכוונת חיילים משוחררים

 

הקרן והיחידה להכוונת חיילים משוחררים פועלת מאז 1949 למען סיוע השתלבותם של אזרחים חדשים, שזה עתה סיימו את שירותם הצבאי במדינת ישראל. מוסד לאומי זה רואה עצמו מחוייב למטרות של קליטת עולים חדשים וחיזוק אזורי הפריפריה בארץ. פעילותו מתמקדת במתן מידע ושירותי ייעוץ, הן לקהל הרחב במסגרת פרסומים, ימי עיון, כנסים והרצאות, והן במתכונת אישית לפונים מיוזמתם ללשכות היחידה. הלשכות השונות ממוקמות בארבע הנקודות הבאות: בסמוך ללשכת הגיוס תל השומר, ברחוב הילל בירושלים, ברחוב המלך דוד בחיפה, וברחוב בן צבי בבאר שבע. ב - 1994 הוקמה גם הקרן לקליטת חייליים משוחררים, וזו פועלת בשיתוף עם היחידה.

 

פעילויות בתחום ההשכלה

 

היחידה להכוונת חיילים משוחררים בסיוע הקרן לקליטת חיילים משוחררים מעניקה מלגות לאלה המעוניינים להשלים בגרויות או לשפר ציוני בגרות במסגרת מכינות קדם אקדמיות, על מנת להגדיל את סיכויי הקבלה שלהם למוסדות האקדמיה. קיימים שני סוגים של מלגות: מלגות לימודים ומלגות קיום, ואלו ניתנות למשתחררים המגיעים ממעמד חברתי כלכלי נמוך או המשתייכים לקבוצות אוכלוסייה מוחלשות. בני מיעוטים, אתיופים וחיילים בודדים הן קבוצות הנהנות ממלגות אלו. בנוסף, בני מיעוטים יכולים אף להירשם למכינות מיוחדות, מכינות "שחף", שבוגריהן זוכים לתעודה, המהווה אסמכתא המאפשרת כניסה למוסדות ההשכלה הגבוהה.

 

 

פעילויות בתחום התעסוקה

 

מקומות העבודה השונים המציעים אפשרויות תעסוקה לאזרחי ישראל, רובם ככולם, מציבים תנאי קבלה של 12 שנות לימוד. חיילים משוחררים שלא סיימו את לימודי התיכון נקלעים במצב זה לקשיים במציאת פרנסה. דבר זה מצער עוד יותר לאור העובדה שברוב המקרים תלמידים הנושרים מבתי ספר משתייכים גם כך למשפחות בעלות קשיי פרנסה. מסיבה זו, היחידה מפעילה תכנית מיוחדת למסיימי שירות צבאי שלא בגרו לימודים תיכוניים. בתכנית זו משלימים אלה את ההשכלה החסרה לקבלת תעודת סיום תיכון.

 

יתר על כן, במסגרת מיזם נוסף, היחידה מסייעת לנושרים מתיכונים בהכשרה ובהשמה במקומות עבודה, באזור בו הם גרים. מכיוון שמרבית הנושרים ומחוסרי העבודה מצויים באזורי הפריפריה, היחידה תורמת באמצעות מיזם זה גם לחיזוק אזורים אלה. באתר האינטרנט של היחידה מתאפשר מפגש מקוון בין מי שסיימו לאחרונה את שירותם הצבאי ומחפשים עבודה ובין מעסיקים, המחפשים עובדים. מי שעסקו במקצועות מיוחדים במהלך שירותם הצבאי יכולים להנות מפרויקטים שנערכים כשיתוף פעולה עם חברות גדולות, המבקשות כוח אדם מתאים. יוזמה נוספת של היחידה היא תכנית הכשרה לנהיגת אוטובוסים ציבוריים, המיועדת לבני קבוצות המיעוטים המסיימים את שירותם בצה"ל.

  

זקוקים לייעוץ אישי והכוונה? שילחו פנייה אל נציגי האתר ותקבלו שירות אישי חינם.

 

מיהם הזכאים לסיוע?

 

חיילים הנמצאים חצי שנה לפני סיום שירותם הצבאי כבר יכולים ליהנות משרותי היחידה, והם זכאים לסיוע לאורך חמש שנים מסיום השירות. מי ששירתו בבתי הסוהר, במשמר הגבול, וכן מי שהשתלבו במשטרה האזרחית או מילאו שירות קבע זכאים לקבלת הסיוע. דרישות זכאות נוספות הן גיל של עד 39 ושירות במשך שנה לפחות. מי שלא מילאו שנה שלמה בצבא מפאת ליקוי בריאותי זכאים לשירותי היחידה. כמו כן, זכאיות לקבלת שירותים גם בנות שירות לאומי.

 

לפי חוק קליטת חיילים משוחררים 1994, הזכאים מקבלים מענק שחרור, נהנים מהטבות בגין פיקדון שחרור צבאי ומהטבות קרן לסיוע נוסף. גובה המענק והפיקדון תלוי משתנה לפי משך השירות הצבאי, אך לא נכללים בחישוב תקופות של לימודי עתודה או שירות טרום צבאי.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על היחידה להכוונת חיילים משוחררים?

רוצה לדעת יותר על היחידה להכוונת חיילים משוחררים?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה לבחירת לימודים ומקצוע לחיים

רוצה לדעת מה לעשות עם החיים שלך?


יש לך הזדמנות לעשות צעד משמעותי בחיים שלך עוד היום! 

חוות דעת של סטודנטים: חיילים
התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע 3.0 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp