החממה - בית ספר לעיצוב ולאמנות

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי עיצוב?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על בית ספר לעיצוב ולאמנות - החממה.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


החממה – בית הספר לאמנות ועיצוב (בחסות המכללה למינהל הסתדרות המעו"ף)
 
בית גידול ליוצרים מקצועיים
 
החממה – בית הספר לאמנות ועיצוב הוא מוסד לימודים תל אביבי, הפועל בשיתוף עם המכללה למנהל ובחסותה. בחממה לומדים מקצועות שונים בעיצוב ובאמנות בכמה מסלולים ומתכונות. אחד מיתרונותיו הגדולים של שיתוף הפעולה בין שני המוסדות הללו, היא העובדה שהחממה זוכה בשל כך למשאבים ארגוניים וכלכליים שונים, ובעצם עושה שימוש בכל התשתיות הקיימות במכללה למנהל.
 
על הלימודים בחממה
 
כל מסלולי הלימודים בחממה מתבססים על קרקע ידע רחבה מאוד בתחומי התרבות והאמנות, ובתחומים הומניים נוספים, הבאים לידי ביטוי בלימודי היסוד בכל אחד מן המסלולים המרכזיים המוצעים בבית הספר. כמו כן, בכל המסלולים זוכים הסטודנטים להכיר את הטכנולוגיות והטכניקות המעודכנות ביותר, כמו גם את התפתחות הענף המסוים הנלמד ואת המסורות הקיימות בו.
 
פן נוסף המודגש במסגרת לימודי העיצוב והאמנות בחממה הוא הפן ההכשרתי, הכולל פיתוח יכולות יצירתיות, תפישה אמנותית ועיצובית, טיפוח השפה הויזואלית האישית ויכולת הביטוי של כל תלמיד. הלימודים בכל המסלולים מלווים בעבודה מעשית במעבדות ובסדנאות המצוידות בכל המכשור והחומרים הנדרשים בכל תחום. הסטודנטים מתנסים ביישום המעשי של הטכניקות והרעיונות הנלמדים, ובתהליך הפיכת הרעיון המופשט לכדי יצירה ממשית בחומר.
 
על מסלולי הלימוד
 
בבית הספר מוצעים חמישה מסלולים מרכזיים בתחומי העיצוב והאמנות: אמנות, עיצוב פנים, עיצוב תעשייתי, תקשורת חזותית ועיצוב אופנה. בכולם נלמדים נושאי יסוד משותפים, כגון: תולדות האמנות, יישומי מחשב, תולדות העיצוב, רישום, פרקים במחשבה המערבית והמזרחית, מורפולוגיה, טיפוגרפיה, ועוד. בנוסף לזאת, בכל מסלול נלמדים נושאים ייחודיים המתמקדים בידע ובמיומנויות הקשורים בו. בכל תכניות הלימוד אף נערכות כיתות אמן, ובכולן נדרשים הסטודנטים להגיש מטלות ועבודות בית מסוגים שונים, וכן להגיש עבודות סמינריוניות ופרויקט גמר מעשי.
 
מתכונת הלימוד
 
בכל המסלולים מוצעים הלימודים בשתי מתכונות שונות לבחירה, האחת לתואר בוגר והשנייה לתעודה. הלימודים לתואר בוגר מתקיימים במתכונת לימודי בוקר ונמשכים ארבע שנים. לימודי התעודה ערוכים במתכונת לימודי ערב, והם אורכים שנתיים בלבד, אך בכל שנה יש שלושה סמסטרים (במקום שניים).
 
תנאי הקבלה
 
הקבלה ללימודים בחממה מותנית במעבר מוצלח של כמה מיונים שונים הנערכים על ידי בית הספר. המיונים כוללים, בין היתר, מעבר של ריאיון קבלה אישי הנערך על ידי ועדה מטעם החוג המסוים, והגשה של תיק עבודות המכיל חמש יצירות אמנותיות מייצגות של המועמד. כמו כן, המועמדים נדרשים לעמוד בהצלחה בבחינות הבודקות את יכולותיהם האמנותיות, את יכולת הביטוי וההבעה שלהם, וכן את התפישה החזותית שלהם. אין צורך בתעודת בגרות או בציון בבחינה הפסיכומטרית.

לימודי חוץ
 
בנוסף למסלולי הלימוד המלאים המוצעים בבית הספר, קיימת בו גם מחלקה ללימודי חוץ, שבה ניתן להשתתף בקורסים בודדים על פי בחירה. מבין הקורסים הנכללים במחלקה זו, ניתן למצוא גם את הקורסים הבאים:
 
 • קורס עיצוב אופנה – קורס המורכב מארבעה שלבים שונים: לימודי יסוד הכוללים: תדמיתנות, דיגום חופשי וטקסטיל; עיצוב קולקציה שלמה; פיתוח זהות מקצועית; והכנת תיק עבודות.

 

 • קורס עיצוב גרפי – קורס מבוא לתקשורת חזותית, שבו נלמדות בין השאר התוכנות הגרפיות המובילות כיום, כדוגמת: פלאש, אינדיזיין, אילוסטרייטור ופוטושופ.

 

 • קורס עיצוב לתקשורת חזותית – מתמקד בפרסום בשימוש באמצעים גרפיים, ומיועד לבעלי רקע קודם בתחום העיצוב הגרפי.

 

 • עיצוב ובניית אתרים – קורס שבו לומדים תוכנות לעיצוב ולבנייה של אתרים אינטראקטיביים ואחרים, ובכללן גם תוכנת פלאש, תוכנת Dream Weaver, HTML ועוד.

 

 • מכינה לעיצוב ואמנות – מסלול זה מיועד למי שמבקש להתקבל ללימודים גבוהים בבתי הספר הגבוהים לעיצוב ולאמנות. בין היתר, במכינה לומדים את יסודותיה השונים של האמנות (כרישום, ציור ופיסול), בונים תיק עבודות מייצג ומקבלים סיוע בקבלת ההחלטה באשר לפנייה ללימודים גבוהים בתחום.
 
לסיכום
 
הלימודים בחממה – בית הספר לאמנות ועיצוב בחסות המכללה למנהל יאפשרו לכל אחד מכם לבחור במסלול הלימודים המתאים לו ביותר, ולרכוש במסגרתו את הכלים ואת המיומנויות הדרושים לצורך השתלבות מיטבית בתחומי העיצוב השונים בארץ ואף בעולם הרחב. בתום הלימודים במסלולים השונים יוכלו בוגריהם להשתלב בתעסוקה בחברות לעיצוב ולפרסום מסוגים שונים, או לעסוק בתחומם כעצמאים בעלי מותג משלהם.
 


** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.
ssssssssss

מעל 28,884 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  המכללה האקדמית ספיר685 חוות דעת

 • 4.0

  האוניברסיטה העברית בירושלים939 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת בר אילן951 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp