החוג למדעי הטבע במכללה האקדמית בית ברל

שירות אישי - צור קשר
החוג למדעי הטבע במכללה האקדמית בית ברל

החוג למדעי הטבע במכללה האקדמית בית ברל

 

בחוג למדעי הטבע בבית ברל מכשירים אנשי חינוך והוראה לגיל הרך, לבתי הספר היסודיים ולבתי הספר העל יסודיים, שיהיו מסוגלים להחדיר בתלמידים הצעירים אהבה לטבע ולמקצועות המדעים, להכיר להם את הטבע הישראלי החי והצומח, ולפתח אצלם כישורי חשיבה מדעית. תכנית ההכשרה כוללת פרקי תיאוריה, התנסות מעשית, עבודה במעבדות, יציאה לסיורים ועוד. 

 

 הלימודים אורכים ארבע שנים ומקנים תואר "בוגר בהוראה" ותעודת הוראה על פי תכנית הלימודים.

 

 

למי מיועדת תוכנית הלימודים בחוג למדעי הטבע במכללה האקדמית בית ברל?

 

תוכנית הלימודים בחוג למדעי הטבע של המכללה האקדמית בית ברל מיועדת בעיקרה למורים אשר מעוניינים להחדיר בתלמידיהם את האהבה לעולם הטבע והמדע, להנדסאים, טכנאים או לבורנטים למיניהם המעוניינים בהכשרה להוראה ולחינוך המדעים, למורים לשל"ח המעוניינים בהרחבת הסמכת הוראתם לעסוק במקצועות מדעי הטבע, לתלמידים שלמדו לימודים חלקיים במקצועות מדעי הטבע באוניברסיטאות או במכללות אקדמאיות מוכרות אחרות.

 

מטרות תוכנית הלימודים בחוג למדעי הטבע במכללה האקדמית בית ברל

 

בין מטרות תוכנית הלימודים בחוג למדעי הטבע במכללה האקדמית בית ברל: הקניית הידע המקצועי והרלוונטי ביותר לסטודנטים בחוג במגוון תחומי מדעי הטבע: פיזיקה, כימיה, ביולוגיה וביוטכנולוגיה. כמו כן, לצד הקניית הידע המקצועי המעמיק התוכנית בחוג זה גם שמה לה מטרה עיקרית לפתח סקרנות מקצועית, עניין וחשיבה מדעית מתקדמת, עוד בצד הפדגוגי שמה לה התוכנית למטרה להכשיר מורים איכותיים ומיומנים בשיטות הוראה חדשניות, מורים אשר מצוידים בכלים עדכניים הדרושים להוראת הנושאים המדעיים בהתאם לתכנית הלימודים של מערכת החינוך.

 

תוכנית הלימודים בחוג למדעי הטבע

 

הלימודים חוג למדעי הטבע במכללה האקדמית בית ברל מחולקים למספר תוכניות לימוד:

 

  • תכנית דו חוגית להכשרת מורים מיומנים למדעי הטבע בבתי ספר על יסודיים: התוכנית מכשירה את המורים להוראת המקצועות הבאים: ביולוגיה, כימיה ולימודי הסביבה ( חשוב להדגיש כי באישור ראש החוג למדעי הטבע יכולים הבוגרים לשלב ביולוגיה או כימיה עם חוגים נוספים).

 

  • תכנית דו חוגית להכשרת מורים בבתי ספר יסודיים: תוכנית לימודים זו עוסקת בהקניית מגוון נושאים יסודיים במדעי הטבע, מדעי החיים, מדעי החומר והוראת המדעים.

 

  • הגיל הרך והחינוך המיוחד: חטיבות לימודים במקצועות המדעים להוראה לגיל הרך ולתלמידי החינוך המיוחד.

 

  • חינוך מיוחד, חינוך בלתי פורמלי : חטיבות לימודים במקצועות המדע והסביבה לילדי הגיל הרך, לתלמידי החינוך המיוחד, במסלול לקידום נוער, בתכנית לחינוך בלתי פורמלי ולהוראה בבתי הספר העל יסודיים.

 

מחנות לימודים בחוג למדעי הטבע

 

מטרתם של המחנות הלימודיים בחוג למדעי הטבע במכללה האקדמית בית ברל היא הקניית היכרות עם יסודות אופייניים של החי וההצומח באיזורים נבחרים בארץ ישראל. תלמידי החוג לביולוגיה הלומדים במסלול העל יסודי ובתכנית הדו חוגית לבתי הספר היסודיים מחויבים להשתתף בארבעה מחנות טבע במהלך התואר, כאשר כל מחנה נפרש על פני שלושה או ארבעה ימים. בתום כל מחנה נדרשים הבוגרים להגיש דוחות סיור או לעבור מבחן מסכם.

 

תנאי הקבלה ללימודים בחוג למדעי הטבע במכללה האקדמית בית ברל

 

הלימודים בחוג למדעי הטבע במכללה האקדמית בית ברל הינם לימודים לתואר "בוגר בהוראה" (B.Ed.). ניתן להתקבל למסלול זה אם אתם בעלי תעודת בגרות בממוצע 85 ומעלה, בעלי ציון פסיכומטרי 475 ומעלה ובעלי ציון התאמה 525 ומעלה (ציון ההתאמה הינו ציון הממוצע בין הפסיכומטרי לבין ממוצע הבגרות המשוקלל).

 

כמו כן, יש לעבור ראיון קבלה מטעם מוסד הלימודים. למכללה זו מתקבלים ברוב המקרים מועמדים בגילאי 20 ומעלה, ואילו מועמדים בגיל 30 ומעלה ללא תעודת בגרות יהיו מחוייבים להציג ציון פסיכומטרי 525 לפחות, ולהשלים לימודי מכינה בהיקף של 6 ש"ש.
 

למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית בית ברל
עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית בית ברל
חוות דעת של סטודנטים על החוג למדעי הטבע - בית ברל
התקבלו 3 דירוגיםבציון ממוצע: 4.3 מתוך 5

המכללה האקדמית בית ברל
12/09/2014

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

המוסד קרוב מאוד אני יכול להגיע תוך 5 דקות אליו נוסף לכך העבירה תוך המוסד מעולה .

על הקמפוס

הקמפוס הוא מעולה בדרך לא קשה להגיע אליו גדול מאוד ויש כל הדברים שאתה זקוק לה .

טיפים

סטודנטים יקרים , הלימוד דבר חשוב מאוד צריך להשקיע מאוד בלימודים כדי שתצליחו ולא לזלזל כלום באף תחום  קרא עוד...

המכללה האקדמית בית ברל
06/08/2014

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני אוהבת את הפעיליות החברתיות שמתקיימות ברחבי המככלה כמו יום הסטודנט , אירוע פתיחת שנה , מסיבת סיום קרא עוד...

על הקמפוס

קמפוס ירוק , רחב , אני אוהבת לראות את הדישה , גן בוטני , בית ספר לחקלאות .

טיפים

לא משנה איזה מסלול בחרת .. כדי להצליח צריך להשקיע ו לאהוב מה אתה עושה


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp