החוג למקרא במכללה האקדמית בית ברל

שירות אישי - צור קשר

המכללה האקדמית בית ברל

אהבת? שתף ב:

החוג למקרא במכללה האקדמית בית ברל

 

מהו המקרא?

 

"המקרא" הוא בעצם התנ"ך המוכר לכולנו (ראשי תיבות של תורה, נביאים וכתובים) בלשון חז"ל. המקרא הינו קובץ הספרים המהווים את כתבי הקודש של היהדות, קובץ ספרים זה מכונה אף "התורה שבכתב". השורשים היהודיים של כולנו בארץ ישראל מזכירים באופן קבוע את יופיה של ישראל, את הנופים, המועדים והחגים ועוד שאר סיפורים. כל הסיפורים הללו, אשר היום מהווים את המכנה המשותף בין כל היהודים בארץ, את התרבות והמסורת של כל עם ישראל, על זרמיו ודורותיו, צמחו מתוך הספרים, מתוך המקרא.

 

קצת אודות לימודי המקרא במכללה האקדמית בית ברל...

 

תוכנית לימודי המקרא במכללה האקדמית בית ברל פותחה על מנת להכשיר צוות איכותי ומקצועי של מורים אשר יעסקו בעתיד בתחום הוראת המקרא בבית הספר היסודי והעל יסודי. תוכנית הלימודים בחוג למקרא מכשירה מורים מן השורה הראשונה להוראת מקצוע המקרא בבתי הספר היסודיים והעל- יסודיים ומטרתה העיקרית היא להקנות לסטודנטים הלומדים בחוג ידע רב וחוויה אינטלקטואלית, רגשית ומרתקת בעת לימודי המקרא והוראת המקרא, חוויה שמאוחר יותר יוכלו להעביר הלאה לתלמידיהם בבתי הספר השונים.

 

דגשים ומטרות עיקריות בלימודי המקרא במכללה האקדמית בית ברל

 

לתוכנית הלימודים בחוג למקרא מספר מטרות עיקריות והן: הדגשת מקומו החשוב של המקרא עבור עם ישראל בארץ ישראל, פיתוח יכולות ומיומנות קריאה והבנה של מגוון הסוגות הספרותיות במקרא והקנייתן, הקניית כלים לעיון וללימוד עצמי תוך כדי פיתוח גישה ביקורתית ושיטות הוראה מרתקות, הכשרת הסטודנטים לקראת עבודתם בהוראת המקרא בבתי הספר השונים.

 

תכנית הלימודים בחוג למקרא במכללה האקדמית בית ברל

 

תוכנית הלימודים בחוג למקרא מעניקה חשיבות רבה לפיתוח מיומנות הקריאה והבנת הסוגות הספרותיות השונות שבמקרא. תוכנית זו מקנה לסטודנטים כלים רבים לעיון וללימוד עצמי, עוזרת להם בפיתוח גישה ביקורתית ומקנה להם שיטות ואמצעים שונים להוראת המקרא בצורה מרתקת שתמשוך את תשומת ליבם של התלמדים. כל הלימודים בחוג למקרא מתבצעים עם דגש רב על מרכזיותו של המקרא בחיי הציבור בארץ ישראל על כל גווניו.

 

תוכנית הלימודים בחוג למקרא בנוייה כך: 26 ש"ש הכוללות לימודי חובה ו-16 ש"ש לימודי בחירה . מתוך 16 ש"ש לימודי הבחירה יש לבחור 10 ש"ש מן החוגים: לימודי ארץ ישראל, תרבות ישראל, לשון, ספרות והיסטוריה, כאשר בכל שנה ושנה יש ללמוד לפחות 4 ש"ש של קורסי בחירה השומרים את האיזון בין תורה, נביאים וכתובים.

 

קורסים חשובים בתוכנית הלימודים בחוג למקרא

 

תכנית הלימודים בחוג למקרא במכללה האקדמית בית ברל כוללת קורסים ייחודיים לה אשר מסייעים לסטודנטים להתמודד עם תפקידם העתידי כמורים למקרא. בין קורסים אלו ניתן למצוא: מבוא למקרא- המקרא ועולמו, כיבוש הארץ, אמונות ודעות במזמורי תהילים, אסתר ורות: שתי נשים-שתי מגילות, הנבואה הקלאסית ועוד.

 

תנאי הקבלה ללימודים בחוג למקרא במכללה האקדמית בבית ברל

 

הלימודים בחוג למקרא במכללה האקדמית בבית ברל הינם לימודים לתואר "בוגר בהוראה" (B.Ed.) בבית ברל. המועמדים לקבלה למסלול זה הינם בעלי תעודת בגרות בממוצע 85 ומעלה, בעלי ציון פסיכומטרי 475 ומעלה, בעלי ציון התאמה 525 ומעלה (ציון ההתאמה הינו ציון הממוצע בין הפסיכומטרי לבין ממוצע הבגרות המשוקלל) ומעבר ראיון קבלה מטעם מוסד הלימודים.

 

למרות זאת, מועמדים שאינם עומדים בתנאי הקבלה הנ"ל יכולים לפנות לוועדת קבלה שתבדוק ותשקול את בקשתם מחדש. הערות כלליות בנוגע לתנאי הקבלה למכללה האקדמית בית ברל: למכללה יתקבלו מועמדים בגילאי 20 ומעלה, מועמדים בגיל 30 ומעלה ללא תעודת בגרות יהיו מחוייבים להציג ציון פסיכומטרי 525 לפחות, וכמו כן להשלים לימודי מכינה בהיקף של 6 ש"ש.

 

למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית בית ברל

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית בית ברל

מתוך פורום המכללה האקדמית בית ברל

השתלמות למורה חדש
נאשף כרימה
ללא תגובה
מתי נפתח קורס הוראה מתקנת?
רינת מדיאצ
1 תגובות
קורס מידענות - תנאי קבלה
הילה בית אור
1 תגובות
הרחבת תעודת הוראה לתעודת חינוך מיוחד
אפרת
ללא תגובה
אפשר עדיין להירשם לקורס הוראה מתקנת?
מדיחה
1 תגובות
משרות בתחום התרגום עבור סטודנטים ובוגרי בלשנות אנגלית מכללת בית-ברל
פיטר בלאו
1 תגובות
מתי מתחיל קורס עריכה לשונית?
מיכל בן אהרן
ללא תגובה
צריך לדעת לצייר כדי להשתתף בקורס עיצוב ופיתוח משחקים?
שמואל בוצצו
ללא תגובה
אישור זכאות ותעודת סיום
רשא זחאלקה
ללא תגובה
מכינה באומנות - קורסי השלמת אומנות
ואלא
1 תגובות
לימודי תעודה לספרנות ומידענות
אביבית בוהדנה
ללא תגובה
מתי יפתח קורס עיצוב ופיתוח משחקים?
מורן
ללא תגובה
שלום, השנה לא ייפתח קורס מורה דרך. בהצלחה
בית ברל
ללא תגובה
מכינה להשלמת בגרות ואפשרות להתקבל לבית ברל
וילנסקי אלה
1 תגובות
מתי נפתח קורס מורה דרך?
נדא חאג יחיא
2 תגובות
לכניסה לפורום

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם