הסבת אקדמאים לחינוך לגיל הרך במכללת לוינסקי - תעודת הוראה בחינוך בגיל הרך

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי הסבת אקדמאים - הסבה מקצועית?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על לוינסקי - הסבה לחינוך לגיל הרך.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


הכשרת אקדמאים להוראה לגיל הרך במכללת לוינסקי לחינוך - תעודת הוראה בחינוך בגיל הרך


דואגים לדור העתיד


שנות החיים הראשונות הן אחת התקופות הקריטיות בחיים. ילדים רכים לומדים בשלב זה בחייהם את הכישורים והמיומנויות הנחוצים להם בהמשך חייהם הבוגרים. בין הדמויות החשובות להם בתהליך זה הם הצוות החינוכי בגן הילדים, המלווים אותם יום יום לאורך הדרך. אקדמאים שיש בהם תחושה של שליחות יכולים לעבור הסבה כדי לשמש גננים וגננות במסגרות לגיל הרך, וכך לסייע לעצב את דור העתיד.

 

במכללת לוינסקי נערכת תכנית לתעודת הוראה בחינוך בגיל הרך מאפשרת לאקדמאים לקבל את ההכשרה הנדרשת להשתלבות כאנשי הוראה לילדים מגיל לידה עד שש בגני ילדים. מסלול זה ידוע גם בשמו הסבת אקדמאים להוראה.

 

תכנית הכשרת אקדמאים לחינוך לגיל הרך היא אחת מתכניות הסבת האקדמאים להוראה שמציעים במוסד הלימוד והיא מתמקדת בהסמכתם של אקדמאים איכותיים לתפקידי גננים וגננות, במטרה לשלבם במסגרות חינוך לגילים לידה עד שש שנים. מוסד הלימוד שואף לסייע לאקדמאי לפתח את תחושת השליחות ואת הרצון להובלת שינויים חינוכיים וכך מאפשר להם לתרגם את ניסיון החיים שלהם לכישורי הוראה ולקבל הכשרה ללימוד במסגרות חינוך. הבוגרים יכולים להשתלב בגני חובה, במסגרות טרום חובה ובמעונות.


תכנית הלימודים


בתחילת תכנית זו להסבת אקדמאים רוכשים המשתתפים תשתית עיונית בתחום החינוך ומתוודעים להיבטים פסיכולוגיים, חברתיים ותרבותיים שכרוכים במלאכתם של מורים. בהמשך הם מעמיקים בתחום החינוך לגיל הרך ולומדים בהרחבה על שיטות להוראת ילדים מגיל לידה ועד שש שנים. הם בוחנים כיצד לקדם ילדים אלה מבחינה לימודית ואישית ולהכין אותם להמשך לימודיהם בבתי ספר.


מתכונת הלימוד


משך תכנית ההסבה נע בין שנה לשנתיים, ישנה אפשרות לפרוש את ההכשרה עד חמש שנים במידת הצורך. תכנית הלימודים בנויה במיוחד עבור אנשים עובדים ובעלי משפחות וכך מציעה לתכנן את לוח הזמנים לפי הצורכים האישיים. חלק מהשיעורים ניתנים ללימוד גם בלמידה מקוונת להגמשה נוספת של מערכת השעות.


תכנית זו משלבת בין לימוד עיוני לבית תרגולים מעשיים מגוונים שכוללים לימוד פעיל בקבוצות, סדנאות פרקטיות, סיורים לימודיים למוסדות חינוך מיוחדים והשתתפות בקבוצות חקר. כמו כן, התלמידים משתתפים בהתנסות מעשית בהוראה בגני ילדים.


על מוסד הלימוד


מכלל לוינסקי מציעה מגוון של אפשרויות להסבת אקדמאים להוראה. בין המסלולים נכללים לימודי הסבת אקדמאים לחינוך המיוחד (לכיתות א' עד י"ב), לימודי הסבת אקדמאים לחינוך בבתי ספר יסודיים, לימודי הסבת אקדמאים להוראה בבתי ספר על יסודיים, לימודי הסבת אקדמאים לחינוך מוזיקלי ולימודי הסבת אקדמאים להוראת מתמטיקה ומדעים, במסגרת תכנית "דלתא" לאקדמאים מצטיינים. המכללה, הממוקמת בתל אביב ופועלת יותר מ - 100 שנים מציעה בנוסף גם שלל תכניות להכשרה מקצועית לאנשי חינוך שמעוניינים לפתח את הכישורים המקצועיים.


תנאי קבלה


לתכנית זו מתקבלים מועמדים שברשותם תואר ראשון ממוסד מוכר. בוגרי לימודי מדעים מדויקים נדרשים לממוצע ציונים של לפחות 75 בעוד בוגרי שאר תחומי הלימוד צריכים להציג ממוצע ציונים של 80 ומעלה.


תעודה


לסטודנטים אשר עומדים בכל חובותיהם בתכנית בהצלחה מוענקת תעודת הוראה לגיל הרך (גיל 0 - 6 שנים) מטעם מכללת לוינסקי לחינוך.


בסיום תקופת ההסבה, המשתתפים גם צריכים להשלים תקופת התמחות (סטאז') באורך של כשנה אחת. במהלכה הם מתנסים בעבודה פעילה בגנים ובמסגרות לגיל הרך. לאחר תום הסטאז' ועמידה בכל התנאים הדרושים במהלכו מוענק להם רישיון הוראה על ידי משרד החינוך.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת לוינסקי לחינוך

עוד מסלולי לימוד - מכללת לוינסקי לחינוך

פורום ייעוץ לימודים

מה ללמוד לתואר ראשון
שרון כתר
1 תגובות
ותק כמנהל יכול לעזור לי להתקבל לתואר שני בניהול לוגיסטיקה למנהלים?
גלעד שממה
1 תגובות
ייעוץ מסטודנטים לגבי בחירת מכללה
בראא הג'אי
1 תגובות
תוכניות לימוד לתואר שני בשנה
אודליה
1 תגובות
תואר בגיאוגרפיה או גאולוגיה - איך הלימודים נראים
דרומי
1 תגובות
בחירת תואר נוסף
מתן מור
1 תגובות
מעבר מסיעוד שנה ג לרפואה
חמדאן מחאגנה
1 תגובות
לכניסה לפורום

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp