הסבת אקדמאים לחינוך מיוחד במכללת לוינסקי - תעודת הוראה

שירות אישי - צור קשר

מכללת לוינסקי לחינוך
מכללת לוינסקי לחינוך
מכללת לוינסקי לחינוך
מכללת לוינסקי לחינוך
מכללת לוינסקי לחינוך
מכללת לוינסקי לחינוך

הסבת אקדמאים לחינוך המיוחד במכללת לוינסקי לחינוך - תעודת הוראה בחינוך מיוחד


עוברים למסלול מיוחד


מערכת החינוך רואה בכל ילד וילדה עולם מלא, שיש לקדם ולענות ככל שניתן על הצורכים האישיים שלהם. נקודה זו מתחדדת במיוחד כאשר מדברים על החינוך המיוחד. עבור ילדים עם מוגבלויות, המורים יכולים לשמש דמויות מפתח שלא רק מעבירות ידע אלא גם מקנות כישורים לחיים. בעזרתם התלמידים יכולים לקחת צעד נוסף קדימה לעבר חיים עצמאיים ומימוש הפוטנציאל האישי.


מכללת לוינסקי מציעה תכנית הסבת אקדמאים להוראה בחינוך במיוחד, שמכשירה מורים לילדים במסגרות לגיל שש עד 21 שנים. המסלול מאפשר לאקדמאים להשתמש בידע שרכשו באקדמיה ובעברם המקצועי כדי לשמש מורים איכותיים, שיכולים לקדם ילדים ובני נוער במסגרות ההוראה. באפשרות הבוגרים להשתלב במסגרות חינוך מיוחד ציבוריות ופרטיות וכן במרכזים טיפוליים וחינוכיים שונים.


תכנית הלימודים


במהלך התכנית להסבת אקדמאים הסטודנטים שמים דגש על הוראת אוכלוסיות מגוונות עם צרכים מיוחדים. בין היתר הם לומדים על ילדים עם לקויות למידה, ליקויי תקשורת, הפרעות חושיות, מוגבלות שכלית התפתחותית, בעיות התנהגות והפרעות רגשיות. הם מתחילים ומתוודעים לסוגיות בסיסיות בחינוך ולהיבטים פסיכולוגיים, סוציולוגיים ופדגוגיים. בהמשך הם לומדים בהרחבה על גישות הוראה ולמידה שמותאמות לשלבי ההתפתחות של הילדים ולצורכים האישיים שלהם. נוסף על כך, הם שמים דגש על החינוך במסגרות שילוב ועל ההוראה בכיתות מיוחדות בבתי ספר של החינוך הרגיל.


מתכונת הלימוד


תכנית ההסבה נפרשת על פני פרק זמן שבין שנה לשנתיים ובמידת הצורך אפשר לפרוש אותה עד חמש שנים. היקף הקורסים נקבע לפי הרקע והניסיון הקודם. שעות הלימוד הן גמישות וניתן להתאים אותן לצורכיהם של אנשים עובדים. במסגרת המסלול משתתפים בשיעורים עיוניים ומעשיים וגם לוקחים חלק בהתנסות בהוראה במסגרות חינוך מיוחד, בה יכולים לתרגל בצורה פרקטית את הכישורים הנלמדים.

 


נושאי הלימוד

 

  • תכנון והערכת לימודים
  • קשיים התנהגותיים ורגשיים
  • הוראה מותאמת במתמטיקה
  • משפחות ילדים עם צרכים מיוחדים
  • היבטים פסיכולוגיים בעבודת מחנכים    
  • מודלים בקריאה
  • לקויות מורכבות
  • התפתחות שפה
  • הרצף האוטיסטי    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


במכללת לוינסקי פועלות שלל תכניות להכשרת אקדמאי להוראה. אלה כוללות הסבת אקדמאים לחינוך יסודי, הסבה לחינוך בעל יסודי, הסבת אקדמאים להוראה לגיל הרך, הסבת אקדמאים לחינוך מוזיקלי ותכנית "דלתא" להכשרת אקדמאים מצטיינים להוראת מקצועות מדעיים בבתי ספר על יסודיים. כמו כן, מתקיים מסלול לתואר שני מוסמך להוראה בעל יסודי M.Teach שמקנה גם תעודת הוראה לבית הספר העל יסודי. במוסד זה ישנן גם תכניות רבו לתואר שני בחינוך וכן מסלולים להכשרה מעשית בתחום החינוך שמיועדות לאנשי הוראה שמעוניינים לפתח את ארגז הכלים שברשותם.


תנאי קבלה


למסלול זה יכולים להתקבל מועמדים בעלי תואר ראשון בממוצע של לפחות 80. מי שהם בוגרי לימודי מדעים מדויקים יכולים להתקבל על סמך ממוצע של 75 ומעלה.


תעודה


המסיימים את התכנית ועומדים בכל חובותיהם מקבלים תעודת הוראה לחינוך המיוחד מטעם מכללת לוינסקי לחינוך. לאחר השלמת שנת הסטאז' הם מקבלים גם את רישיון ההוראה ממשרד החינוך.

למידע נוסף לחצו: מכללת לוינסקי לחינוך

עוד מסלולי לימוד - מכללת לוינסקי לחינוך

ssssssssss

מתוך פורום מכללת לוינסקי לחינוך

לימודי הוראה בגיל 49 לסייעת כיתתית
שרית
ללא תגובה
הסבה מתעודת הוראה תיכון מקצועי לתעודה ליסודי
דן
ללא תגובה
נקודת יציאה מתוכנית רגב
יעלי
ללא תגובה
מציאת בוגרת מהסמינר
מתל שטיין
ללא תגובה
סמסטר אביב חינוך מיוחד
אנה
1 תגובות
השלמת bed ממורה מוסמך בכיר אונליין
גבירה עבד
ללא תגובה
לימודי תיירות וסוכנות נסיעות
היאם
ללא תגובה
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp