החוג להיסטוריה - לימודי חינוך במכללה האקדמית בית ברל

שירות אישי - צור קשר
החוג להיסטוריה - לימודי חינוך במכללה האקדמית בית ברל

החוג להיסטוריה במכללה האקדמית בית ברל

 

קצת על החוג להיסטוריה...

 

ההיסטוריה נחשבת לתחום דעת אשר עוסק בעבר ובחקר העבר, בתחום אשר מפענח את הנסתר שהעבר חופן בתוכו עבור הסקרנות והאינטלקטואליות של בני האדם השונים. לא לחינם נאמר כי הבנת העבר מעצבת את ההווה והעתיד ועל כן, ישנה חשיבות רבה בלימודי ההיסטוריה!

 

תוכנית הלימודים של החוג להיסטוריה הינה תוכנית אשר משלבת את תפיסות אלו ומעודדת את יצר החקר והגילוי האנושי לצד הקניית ידע מהעבר המאפשר עתיד טוב יותר לכולנו.

 

תוכנית הלימודים בחוג להיסטוריה במכללה האקדמית בית ברל

 

הלימודים בחוג להיסטוריה במכללה האקדמית בית ברל הינם לימודים לתואר ראשון אשר נפרשים על פני ארבע שנות לימוד מלאות ומקנים לבוגריהם את התואר "בוגר בהוראה" B.Ed. כמו זכאים הבוגרים לקבל תעודת הוראת ההיסטוריה לבית הספר העל יסודיים.

 

לתוכנית הלימודים בחוג להיסטוריה מספר מטרות עיקריות, ביניהן: הקניית בסיס איתן וידע נרחב מגוון ומעמיק בהיסטוריה, הקניית ההיסטוריה הכללית-עולמית תוך כדי שילובה עם ההיסטוריה של עם ישראל, שילוב שיעורים מתודולוגיים ודידקטיים בהיסטוריה כחלק בלתי נפרד מתוכנית החוג, הקניית טכניקות הוראה מתקדמות ודרכים מגוונות להוראה בינתחומיות לצד מקצועות כגון: ספרות, מקרא ומחשבת ישראל, הענקת חוויות למידה מעשירות ומשלימות, הוראה בשילוב עם תיאטרון וקולנוע, סיורים באתרים היסטוריים ההכרחיים להבנת מאורעות חשובים וביקורים במוזיאונים.

 

הלימודים בחוג להיסטוריה כוללים שילוב של מגוון קורסים מהחוגים למדעי הרוח: החוג לספרות, החוג למקרא והחוג לתרבות ישראל. שיתוף פעולה זה בין החוגים השונים מאפשר לסטודנטים בחוג להיסטוריה להרחיב אופקים ולרכוש ידע נרחב ומעמיק, כל זאת במסגרת קורסי הבחירה.

 

מבנה הלימודים בחוג להיסטוריה במכללה האקדמית בית ברל

 

תוכנית הלימודים בחוג להיסטוריה מתחלקת באופן הבא: בשנה הראשונה נלמדים קורסי מבוא המהווים בסיס להמשך הדרך, קורסים אלו הינם קורסי חובה. בשנה השנייה ובשנה הראשונה (לצד שיעורי החובה) נלמדים שיעורי בחירה מתקדמים מכל מיני תקופות שונות ובשנת הלימודים השלישית או הרביעית חובה על הסטודנטים להשתתף בסמינריון.

 

למי מיועדת התכנית הלימודים בחוג להיסטוריה במכללה האקדמית בית ברל?

 

הלימודים בחוג להיסטוריה בבית ברל מתאימים במיוחד לסטודנטים סקרנים אשר מתפעלים מנסתרי העבר, אוהבים לחקור ולרכוש ידע, להבין את טבעו ותולדותיו של האדם וכמובן לכל הסטודנטים שרואים את עצמם בעתיד כמורים, מחנכים, מרצים, מורי דרך ומובילים תהליכים חברתיים חשובים למען הקהילה כולה.

 

תנאי הקבלה ללימודים בחוג להיסטוריה במכללה האקדמית בית ברל

 

הלימודים בחוג זה הינם לימודים לתואר "בוגר בהוראה" (B.Ed.) במכללה האקדמית בית ברל. המועמדים לקבלה למסלול זה הינם בעלי תעודת בגרות בממוצע 85 ומעלה, בעלי ציון פסיכומטרי 475 ומעלה, בעלי ציון התאמה 525 ומעלה (ציון ההתאמה הינו ציון הממוצע בין הפסיכומטרי לבין ממוצע הבגרות המשוקלל) ומעבר ראיון קבלה מטעם מוסד הלימודים. למרות זאת, מועמדים שאינם עומדים בתנאי הקבלה הנ"ל יכולים לפנות לוועדת קבלה שתבדוק ותשקול את בקשתם מחדש. הערות כלליות בנוגע לתנאי הקבלה: למכללה יתקבלו מועמדים בגילאי 20 ומעלה, מועמדים בגיל 30 ומעלה ללא תעודת בגרות יהיו מחוייבים להציג ציון פסיכומטרי 525 לפחות, וכמו כן להשלים לימודי מכינה בהיקף של 6 ש"ש.

 

החוג להיסטוריה במכללה האקדמית בית ברל והמשך הלימודים לתואר שני

 

בהתאם להסכם בין המכללה האקדמית בית ברל לבין אוניברסיטת בר- אילן בוגרי החוג להיסטוריה מהמכללה האקדמית בית ברל יוכלו להמשיך ללמוד לתואר שני בחוג להיסטוריה כללית באוניברסיטת בר- אילן, ללא שום דרישות להשלמות של קורסים למיניהם, זאת כמובן אך ורק בתנאי שממוצע הציונים הסופי של הבוגרים הינו 85 ומעלה.

 

בוגרי החוג להיסטוריה מבית ברל יכולים לבחור באחד מתוך שני מסלולי לימודים מקוצרים לתואר שני בהיסטוריה כללית באוניברסיטת בר-אילן: לימודי תואר שני ללא תזה- עד שנתיים של לימודים, לימודי תואר שני עם תזה- עד שלוש שנות לימוד.
 

למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית בית ברל
עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית בית ברל
Whatsapp Whatsapp