החוג לאמנות חזותית במכללת לוינסקי

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי חינוך והוראה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על מכללת לוינסקי - החוג לאמנות חזותית.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


החוג לאמנות חזותית במכללת לוינסקי לחינוך - הוראת אמנות

 

יוצרים חינוך

 

לפי ההגדרה המילונית, אמנות היא פעילות אנושית יצירתית שלתוצרים שלה יש ערך אסתטי. אך יותר מכל, אמנות היא כלי להבעה, לפורקן ולהעברת מסרים גלויים וסמויים. משכך, יצירתיות, על גווניה השונים, הכרחית להתפתחות ולחינוך הילד, בעיקר בגיל צעיר. אמנות חזותית מאפשרת לילדים לבטא את רגשותיהם ותחושותיהם ומהווה צוהר לעולמם הפנימי.

 

לימודי הוראת אמנות מקנים לסטודנטים את הכלים ואת היכולת לעודד ילדים ליצור, לצייר, לפסל ולצבוע לאו דווקא לפי סכמות מוסכמות של אמנות קונבנציונלית, אלא כדי להבין טוב יותר את שעובר עליהם ולתת להם את המקום להיות מי שהם.

 

תכנית הלימודים

 

לימודי הוראת אמנות חזותית במכללת לוינסקי לחינוך מכשירים את הסטודנטים לעבודה איכותית, תורמת ומפתחת עם ילדים במסגרות החינוך. הסטודנטים לומדים לשלב בין עולם האמנות לבין עולם החינוך ובעזרת שילוב זה להפגיש את הילדים עם יצירתיות כדרך למידה מצד אחד וכדרך הבעה מצד שני.

 

הקורסים התיאורטיים מקנים לסטודנטים ידע נרחב בתחומים השונים של האמנות, כמו אמנות נשים ואמנים וזרמים במאה ה - 20, והקורסים המעשיים מקנים להם את הכלים הפרקטיים לחינוך בעזרת יצירה. לשם כך הסטודנטים משתתפים בסדנות שבהן הם לומדים על חומרים, על מרקמים, על צבעים ועל צורות וכיצד ניתן להביע בעזרתם רגשות ורצונות.

 

מתכונת הלימוד

 

הלימודים נמשכים כארבע שנים והם מורכבים מלימודי חינוך, מלימודי הוראה ומלימודי אמנות חזותית. הלימודים כוללים קורסים עיוניים, קורסים מעשיים, סיורים וסדנות. מתכונת הלימוד במסלול הגיל הרך והחינוך המיוחד נלמדות בהיקף של 15 שעות לימוד ובמסלול החינוך היסודי בהיקף של 2 שעות לימוד.

 

נושאי לימוד

 

 • טיפוח אמנות ילדית
 • דרכי הוראת אמנות
 • יוצרים ודרכי יצירתם
 • חתך נושאים באמנות
 • הבעה ויצירה בחומרים
 • ממודרניזם לפוסט מודרניזם    
 • ציור ופיסול
 • שפת האמנות
 • תולדות האמנות
 • אמנות דיגיטאלית    
 • ועוד

 

 

על מוסד הלימודים

 

מכללת לוינסקי לחינוך היא מוסד אקדמי שמתמקד בתחום החינוך וההוראה. נוסף על הלימודים העיוניים והתיאורטיים, המכללה שמה דגש על ערכים חברתיים מקומיים ואוניברסליים ומעודדת התערבות בקהילה ורב-תרבותיות. תכניות הלימודים של המכללה מותאמות לדרישות ולצרכים המשתנים של ילדי ישראל ושל מערכת החינוך. כדי לסייע לסטודנטים בתשלום שכר הלימוד, מציעה המכללה שלל מלגות לימוד.

 

תנאי קבלה

 

ללימודי הוראת אמנות חזותית מתקבלים מועמדים שגילם 20 ומעלה ובעלי ציון 475 לפחות בפסיכומטרי וציון 85 בתעודת הבגרות, הציון המשולב של השניים צריך להיות גבוה מ-525. מועמדים שגילם 30 ומעלה ובעלי 12 שנות לימוד יכולים להתקבל על סמך ציון הפסיכומטרי בלבד. לקבלת תנאי הקבלה המדויקים מומלץ לפנות למוסד הלימוד.

 

תעודה

 

הסטודנטים שעומדים בכל מטלות החוג, לרבות ההכשרה המעשית, מקבלים תעודת הוראה באמנות חזותית.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי החוג לאמנות חזותית יכולים להשתלב במערכות חינוכיות רבות, כגון: גנונים, גני טרום חובה ועוד. כמו כן, הבוגרים יוכלו לעסוק באופן עצמאי במסגרות פרטיות. אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים היא להמשיך ללימודים מתקדמים בתחומי ההוראה והחינוך השונים במוסדות אקדמיים מוכרים בישראל ובעולם.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת לוינסקי לחינוך

עוד מסלולי לימוד - מכללת לוינסקי לחינוך

ssssssssss

פורום לימודי חינוך

יש מסלולי הסבת אקדמאים לחינוך שמקבלים בהם תעודת הוראה?
מור
ללא תגובה
שכר של גננת לחינוך מיוחד
מאיה
ללא תגובה
שכר לבוגרי תואר ראשון ותעודת הוראה אקווילנטית
אפרת
1 תגובות
מה עדיף מבחינת שכר? הסבת אקדמאים להוראה או תעודת הוראה?
אפרת
1 תגובות
אובדן תעודת הוראה
יעל חן
1 תגובות
תעודת הוראה או הסבת אקדמאים?
הילה גורן
1 תגובות
מה ללמוד כדי לעסוק בניהול מוסד חינוכי?
שלומית
1 תגובות
לכניסה לפורום

התאמה לתפקיד בחינוך והוראה

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

מעל 29,043 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  האוניברסיטה הפתוחה1,265 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת בר אילן952 חוות דעת

 • 3.9

  המכללה האקדמית אחוה454 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא חינוך והוראה

מיכל דליות
מיכל דליות, שאותה אתם כנראה מכירים כ"סופר נני", הגיעה לקריירה בהנחיית הורים אחרי עשייה ענפה בהוראה וגם היום רואה את עצמה כאשת חינוך. לדעתה, התשוקה למקצוע היא אחד הדברים שבונים "מורים לחיים":
"למורה יש השפעה אדירה. אני חושבת שמה שהופך מורה למורה בלתי נשכח, הוא העובדה שהוא מעביר את החומר בהתלהבות גם אחרי שנים במקצוע."
ומה התכונות שחשובות לדעתה לכל מורה?
"מורה צריך להיות בעל כריזמה וגם בעל תשוקה גדולה לעשות טוב. הוא גם צריך את הכלים המתאימים כדי לא להתייאש לאורך הדרך. לכן בעיני הצלחה בתחום החינוך מורכבת מרצון להמשיך לעמוד במשימה למרות כל המכשולים בדרך, וגם מהמשך הלימודים והעשרה."
מיכל דליות
אשת חינוך והוראה
Whatsapp Whatsapp