לימודי הוראת תנ"ך- מכללת לוינסקי

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי חינוך והוראה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על לוינסקי - לימודי הוראת תנ"ך.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הוראת תנ"ך במכללת לוינסקי לחינוך

 

להכיר את סיפורי המקרא

 

שיעורי תנ"ך בבתי הספר, ובעיקר בתיכונים, אינם זוכים לפופולריות בקרב הנערים והנערות, וזאת בלשון המעטה. מובן מאליו שהבעיה איננה בטקסט עצמו, שכן מדובר במסמך אדיר משמעות ויופי ובמכונן הזהות של עמינו, לשונו ותרבותו. הניגוד בין היתרונות העצומים הטמונים בספרות התנ"כית ובין התדמית הגרועה שיצאה למקצוע זה, אומר דרשני. במכללת לוינסקי לחינוך שואפים להציע פתרון לבעיה זו באמצעות הכשרתם של מורי תנ"ך שישיבו את הכבוד למוצר התרבותי העתיק הזה.

 

תכנית הלימודים

 

לימודי הוראת תנ"ך במכללת לוינסקי מיועדים לכל מסלולי הלימוד – לימודי חינוך יסודי, לימודי חינוך מיוחד ולימודי חינוך לעל יסודי. נוסף על היכרות עם תחום החינוך וההוראה דרך שלל קורסים המכשירים את הסטודנטים על רזי המקצוע, על עמידה מול כיתה ועל הערכת תלמידים, הסטודנטים מקבלים ראייה רוחבית על התנ"ך ועל השיטות והמתודות ללמד אותו לגילים שונים.

 

הסטודנטים לומדים על הדמויות המרכזיות במקרא, כמו יעקב, אליהו, יוסף, אסתר ורות וכן הם נכנסים לעובי הקורה ולמסרים הנסתרים הקיימים בסיפורי התנ"ך, כמו מנהיגות במקרא, מאבקים על ירושה ועל התפיסה של המשנה וחז"ל על המקרא ועל הפירושים שלהם אליו.

 

מתכונת הלימוד

 

לימודי התואר נמשכים כארבע שנים והם כוללים לימודים חינוך כלליים, לימודי הוראת המקרא והכשרה מעשית. נוסף על כך, הסטודנטים משתתפים בימי סיור באתרים היסטוריים.

 

נושאי לימוד

 

 • פרשנות המדרש למקרא
 • תולדות ישראל בראי התנ"ך
 • קונפליקטים ונאמנויות במקרא
 • זהות עם ישראל לעומת עמי כנען
 • היבטים רב תחומיים בהוראת המקרא    
 • סיפורי יעקב
 • פרשת השבוע
 • זימה ומזימה במקרא
 • סיפורי בריאת העולם    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

מכללת לוינסקי לחינוך היא מכללה אשר מתמקדת במקצועות ההוראה והחינוך. המכללה מקנה לסטודנטים שלה את הכלים להשתלב במסגרות החינוכיות מיד בתום הלימודים וזאת בעזרת שילוב התלמידים בפעילויות ומעורבות חברתית וחינוכית בקהילה. המכללה דוגלת בלימודים המושתתים על ערכים יהודיים לצד ערכים אוניברסליים וכן על קשיבות לצרכים של חברה רב-תרבותית ופלורליסטית.

 

תנאי קבלה

 

ללימודי הוראת תנ"ך מתקבלים מועמדים שגילם 20 ומעלה שיש להם תעודת בגרות מלאה בממוצע ציונים 85 לפחות וציון 475 ומעלה בבחינת הפסיכומטרי, כשהשילוב בין השניים הוא 520 לכל הפחות. מועמדים שגילם 30 ומעלה יכולים להתקבל על סמך ציון הפסיכומטרי בלבד בתנאי שהם בוגרי 12 שנות לימוד, ובעלי תואר אקדמי או תעודת הוראה יכולים להתקבל על סמך ראיון אישי.

 

 • לא עומדים בתנאים? קראו גם על מכינות

 

תעודה

 

סטודנטים שעומדים בכל המטלות הנדרשות, לרבות השלמת ההכשרה המעשית מקבלים תואר ראשון בחינוך ותעודת הוראת תנ"ך מטעם מכללת לוינסקי לחינוך.

 

אפשרויות תעסוקה


בוגרי החוג לתנ"ך במכללת לוינסקי לחינוך יכולים להשתלב בגופי חינוך רבים, בבתי ספר ציבוריים ופרטיים ובמערכות החינוך המיוחד. כמו כן, הבוגרים יכולים לעבוד באופן עצמאי ולהכין תלמידים לקראת מבחנים ובגרויות בתנ"ך. אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים היא להמשיך ללימודים מתקדמים לקראת תואר שני ושלישי באוניברסיטאות המוכרות בארץ.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת לוינסקי לחינוך

עוד מסלולי לימוד - מכללת לוינסקי לחינוך
פורום לימודי חינוך
קבלה לאבחון דידקטי במכללת אשקלון
ירדן ונטורה
ללא תגובה
הכרה בתואר שני מאוניברסיטת דרבי בבריטניה
סלי מנור פרנקו
3 תגובות
מסלול מקוצר לעובדי הוראה ללימודי תואר ראשון בהוראה
שירה ב
1 תגובות
היכן ניתן ללמוד מסלול מאבחנת דידקטית?
עדי יצחק
1 תגובות
היכן אפשר לעשות תואר בייעוץ חינוכי?
רים
1 תגובות
ייעוץ והכוונה ללימוד ניתוח התנהגות
ענבר שרעבי
1 תגובות
מסלול מקוצר לחינוך גיל הרך לסטודנטית לחינוך מיוחד
שירונת
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp