הוראת שפות לתואר שני באורנים - מכללה אקדמית לחינוך

רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני בחינוך?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על תואר שני בהוראת שפות - אורנים.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בהוראת שפות במכללת אורנים
 
מדברים מהשטח
 
באורנים מאמינים, כי מורה טוב משכיל לדלות מן המציאות בשטח נתונים שעוזרים לו להפוך את תהליך הלמידה וההוראה למהנה יותר ויעילה יותר. התכנית לתואר שני בהוראת שפות במכללת אורנים, מטרתה להעמיד אנשי מקצוע שיוכלו הן ללמד שפות זרות המהוות שפות חובה בבתי הספר (עברית, ערבית ואנגלית), והן להנחות מורי שפות אלו במערכת החינוך, לפתח תכניות לימוד וחומרי עזר להוראה, ולקדם ולשכלל מסלולי הכשרה להוראת שפות.
 
תכנית הלימודים
 
התכנית לתואר שני בהוראת שפות מורכבת מלימודים כלליים, מקורסי חובה ובחירה, מלימודי התמחות בשפה נבחרת – עברית, ערבית או אנגלית, ומעבודת גמר יישומית. הלימודים הכלליים עוסקים בנושאים הקשורים לתהליכים קוגניטיביים, ובפרט -  תהליכי הכרה, תפישה ולמידה של שפה, לשון ותקשורת. בנוסף, בפרק הכללי עוסקים גם בשיטות מחקר ייעודיות לתחום החינוך. בלימודי החובה כלולים פרקי מתודולוגיה בהוראה ולמידה של שפה ופרקים בבלשנות. קורסי בחירה מציעים לסטודנטים להעמיק בתחומים ספציפיים של קשיי למידה, הערכה, תרגום וחקר השיח.
 
מתכונת הלימוד
 
התכנית אורכת שנתיים עד שלוש שנים ומקנה לבוגריה תואר שני בחינוך M.Ed. הלימודים מתקיימים במהלך יום מלא אחד בשבוע. לזאת מתווספים גם קורסים מקוונים ומפגשי לימוד מרוכזים. ניתן להשתתף בקורסים מסוימים בימי שישי. במהלך התואר, וכחלק מלימודי ההתמחות, הסטודנטים עומלים על הכנת עבודת גמר יישומית, בהנחיית מרצה מן הסגל. בעבודה עליהם להציע תכנית לימודים המותאמת לאוכלוסייה מסוימת ולבית ספר, הכוללת פירוט של מטרות, נושאי שיעורים, אופני הערכה של התכנית ושל התלמידים, ואמצעים אפשריים לייעול ההוראה והלמידה.
 
התמחויות
 
 • התמחות בהוראת אנגלית – מתמקדת באתגרי ההוראה העכשוויים של השפה האנגלית בישראל, בשינויים החלים בשפה האנגלית ובעיצוב תכניות לימוד. ניתן להעמיק בהיבטים כגון: הוראת הדקדוק האנגלי, ספרות אנגלית, בלשנות ועוד.
 
 • התמחות בהוראת ערבית – כוללת היבטים לשוניים, תרבותיים, היסטוריים, ספרותיים וחברתיים הטמונים בשפה, וכן לימוד של שיטות הוראתה בבתי ספר עבריים וערביים. אפשר להעמיק בספרות ערבית עתיקה או מודרנית ובהיבטים לשוניים. קראו עוד על תואר שני בהוראת ערבית.
 
 • התמחות בהוראת עברית - עוסקת בהוראה של השפה העברית כשפה זרה, וכן בסוגיות של קשיי שפה בסביבה רב תרבותית ולשונית. בנוסף, ניתן ללמוד במסגרת ההתמחות על נקודות המפגש שבין עברית לערבית, על נושאים חברתיים ועל דברי חכמי ישראל בנוגע ללשון העברית.
 
נושאי לימוד
 
 • הערכה בהוראת שפות
 • פסיכולינגויסטיקה
 • קוגניציה, רגשות ולמידה
 • קריאה בשפה שנייה
 • ממדי ניתוח תחבירי בעברית
 • הוראת הרומן הערבי 
 • התפתחות העברית החדשה
 • הסיפור הערבי הקצר     
 • דרכים להוראת שירה אנגלית     
 • ועוד
 
תנאי קבלה
 
דרישות הקבלה לתואר שני בהוראת שפות משתנות בהתאם להתמחות המבוקשת, אך ככלל דרוש תואר ראשון בחוג לשפה ולספרות המסוימת, בציון 80 לפחות. הדרישות כוללות גם בחינת בקיאות בשפה שבה מבקשים להתמחות, תעודת הוראה באותה שפה, שלוש שנות ניסיון או יותר בהוראה ומעבר של ריאיון אישי. כמו כן, בהתמחויות עברית וערבית המועמדים נדרשים לידע ברמת מתקדמים 2 באנגלית. להתמחות לתואר שני בהוראת אנגלית יכולים להתקבל גם בוגרי תואר ראשון כלשהו ממדעי החברה והרוח ממוסד אקדמי בארץ דוברת אנגלית, ובלבד שציון הממוצע שלהם בתואר עומד על 80 ויותר.
 


** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת אורנים - המכללה האקדמית לחינוך

עוד מסלולי לימוד - מכללת אורנים

פורום לימודי חינוך

איך קובעים פגישת יעוץ להכוונה ללימודי חינוך?
יעל פלד
1 תגובות
תואר שני בהערכה ומדידה
אחלאם
1 תגובות
לימוד חינוך לבית ספר יסודי
שיראז
1 תגובות
מידע על הוראת עברית בישראל
ערין אבו עלי
1 תגובות
מסלול הסבה להוראת פסיכולוגיה
זיוי
1 תגובות
מסלול מקוצר להשלמת תעודת הוראה
קסם
1 תגובות
תואר שני בפיתוח תוכניות לימוד
גל
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,780 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  אוניברסיטת בר אילן948 חוות דעת

 • 4.1

  המכללה האקדמית אשקלון453 חוות דעת

 • 3.9

  המכללה האקדמית אחוה454 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא תואר שני בחינוך

מיכל דליות
מיכל דליות, שאותה אתם כנראה מכירים כ"סופר נני", הגיעה לקריירה בהנחיית הורים אחרי עשייה ענפה בהוראה וגם היום רואה את עצמה כאשת חינוך. לדעתה, התשוקה למקצוע היא אחד הדברים שבונים "מורים לחיים":
"למורה יש השפעה אדירה. אני חושבת שמה שהופך מורה למורה בלתי נשכח, הוא העובדה שהוא מעביר את החומר בהתלהבות גם אחרי שנים במקצוע."
ומה התכונות שחשובות לדעתה לכל מורה?
"מורה צריך להיות בעל כריזמה וגם בעל תשוקה גדולה לעשות טוב. הוא גם צריך את הכלים המתאימים כדי לא להתייאש לאורך הדרך. לכן בעיני הצלחה בתחום החינוך מורכבת מרצון להמשיך לעמוד במשימה למרות כל המכשולים בדרך, וגם מהמשך הלימודים והעשרה."
מיכל דליות
אשת חינוך והוראה
Whatsapp Whatsapp