הוראת שפות לתואר שני באוניברסיטת תל אביב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני בחינוך?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על תואר שני הוראת שפות - אוניברסיטת תל אביב.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בהוראת שפות באוניברסיטת תל אביב

 

May I? - ת'פדל!

 

ניתן לראות בתקופה שלנו עידן של הגירה בלתי פוסקת בין מדינות, בין תרבויות, ואפילו בין זהויות. החברה הישראלית, בפרט, היא חברה רב תרבותית המורכבת מפסיפס של מנהגים, מורשות ולשונות, המקיימת בתוכה גם מיעוט ערבי, הנושא על גבו – שפה, ספרות ומסורת ייחודית. בעשורים האחרונים, מדינת ישראל התעשרה אף בגוונים נוספים, עם כניסת מהגרי העבודה והפליטים. וישנה גם ההגירה החוצה של ישראלים למדינות אחרות, אם לצרכי קריירה אם לטובת מסעות ברחבי העולם.

 

המרחב והזמן שבהם אנו מצויים היום, בישראל ובעולם כולו, יוצרים עבורנו הזדמנות להבין את משמעות הנבדלות הלשונית יחד עם הבסיסים המאחדים של תקשורת אנוש. באוניברסיטת תל אביב, במסגרת מגמה ייעודית להוראת שפות בתואר שני בחינוך, מבקשים להכשיר חוקרים, מחנכים ומורים, מעצבי מדיניות ומפתחי תכניות לימוד וכלי הערכה ומדידה בתחום הוראת שפות בישראל.

 

על התכנית בתל אביב

 

התכנית לתואר שני בהוראת שפות עוסקת בהיבטים כגון: רב לשוניות, שימור תרבותי של שפות, הוראת שפות מורשת, היבטים פסיכולוגיים וחברתיים של הלשון ועוד. המשתתפים במסלול לומדים אף כיצד לפתח ולהעריך תכניות לימוד המסתייעות בטכנולוגיות דיגיטליות, ואיך לבנות ולבקר תכניות לימוד השמות דגש על רב לשוניות. ניתן ללמוד במסלול הכולל תזה מחקרית, ובמסלול עיוני ללא תזה. בשנה הראשונה כולם לומדים במסלול העיוני, ורק לאחריה ניתן לעבור, על סמך הישגים אקדמיים מתאימים, למסלול המחקרי.

 

אוריינטציה אידיאולוגית

 

ראש התכנית באוניברסיטת תל אביב, שואפת לכינון מדיניות של רב לשוניות בחינוך הישראלי, כבר מן הגילאים הצעירים של בית הספר היסודי. לפי חזונה, עוד בכיתה א' יש לשלב מילים אנגליות בהוראה של מקצועות לא מילוליים, כמו חשבון. החזון אכן לא רחוק מהמציאות, ותכנית הילדים "דורה" כבר הוכיחה עד כמה הילדים פתוחים לשפה האנגלית. בכיתות גבוהות יותר בחינוך היסודי יש ללמוד גם ערבית מדוברת – הניב שבו אפשר באמת לתקשר עם ערביי ישראל, ולא רק לקרוא ספרות ערבית ישנה. בשנים מאוחרות יותר צריכה להינתן בחירה לתלמידים באשר לשפה שלישית שאותה ילמדו.

 

 

האידיאולוגיה המכוונת את ראש התכנית לתואר שני בהוראת שפות בתל אביב, נולדה מתוך ראיית הצורך המציאותי הממשי של ידיעת שפות זרות בשוק העבודה, ומתוך מבט מפוכח של המציאות הישראלית הרב לשונית והרב תרבותית, וכן מתוך היכרות עם נתונים אמפיריים לגבי ידיעת שפות בעולם. מסתבר, שהעם היהודי הידוע בהיסטוריה בתור ידען של שפות, מצוי כיום הרבה מאחור ביחס ל – 40% מבני עמים אחרים בעולם, שיודעים לא פחות משמונה שפות מדוברות שונות!

 

נושאי לימוד לדוגמא

 

  • מבחנים והערכה בלימוד שפה
  • מודלים בלשניים
  • היבטים קוגניטיביים ברכישת שפה
  • לשון, חשיבה ותרבות
  • התפתחות ההבעה בכתב אצל תלמידים
  • רכישת שפה והוראת שפה
  • תלמידים מהגרים ובני מיעוטים בבית הספר
  • היבטים רגשיים בשימושי שפה     
  • הקשרים פסיכולוגיים וסוציולוגיים של שפה אצל מהגרים     
  • ועוד

 

תנאי קבלה

 

על מנת להתקבל לתכנית לתואר שני בהוראת שפות באוניברסיטת תל אביב, יש להחזיק בתואר ראשון בממוצע 80 ומעלה. תעודה מקצועית להוראת שפה הינה בגדר יתרון, אך לא בגדר חובה. המועמדים מוזמנים לראיון קבלה, וההשתתפות בתכנית מתאפשרת על סמך מידת ההתאמה של המועמד או המועמדת. ייתכן שתידרשו ללימודי השלמה, בהתאם לרקע הקודם שלכם. בנוסף, מועמדים המתכוונים ללמוד במסלול מחקרי נדרשים לעבור בחינת פטור בסטטיסטיקה, המהווה דרישת קדם הכרחית ללימודים המתודולוגיים במחקר.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת תל אביב

פורום לימודי חינוך

איפה ניתן לעשות קורס התאמה למערכת החינוך?
כפר קרע
ללא תגובה
מכללות בצפון להסבת אקדמאים להוראת אנגלית
לאנא אבו אחמד
1 תגובות
תואר שני באנגלית או ניהול מערכות חינוך?
אנה
1 תגובות
הרחבת הסמכה בלשון בשנה אחת
מור
1 תגובות
הסבה מקצועית להוראת אנגלית
לאנא אבו אחמד
1 תגובות
מעבר ממדעי המחשב להוראה
גלי נוי
1 תגובות
חשיבות מוסד הלימודים בקבלה לעבודה
דניאל
2 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp