רוצה פרטים על הוראת פיזיקה?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי הוראה בפיזיקה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על הוראת פיזיקה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי תעודת הוראה בפיזיקה

 

מדע הפיזיקה עוסק בתיאור המציאות ובהסבר עולם התופעות שסביבנו בעזרת תאוריות פיזיקליות. מרבית מהתאוריות הפיזיקליות באות לידי ביטוי ביישומיים טכנולוגיים חשובים שמשפיעים באופן משמעותי על אורח חיינו. תפיסת הוראת הפיזיקה מושתתת כיום על משמעות העולם סביב האדם החושב והמפרש אותו. גישה זו מציגה את התכנים הפיסיקאליים כדיסציפלינה תרבותית, וכוללת לכן גם את ההיסטוריה והפילוסופיה של המדע.

 

 

חומרי הלימוד החדשים להוראת התחום מבוססים על רעיונות ומשמעויות שונות של תופעות הטבע וזאת במטרה להקנות אוריינות מדעית לכלל התלמידים, ולאו דווקא לאלו המתייעדים ללמוד פיסיקה כמקצוע עיקרי. עם התפתחות תחומי הטכנולוגיה והמחשבים עולה קרנם של מקצועות המדעים והוראת המדעים. לאור ההתפתחויות הללו, גם במערכת החינוך בישראל קיים ביקוש רב למורים לתחום המדעים בכלל ולמקצוע הפיזיקה בפרט, שיהיו מעודכנים בכל הנוגע לתחומם המקצועי ולתחום ההוראה. בוגרי המסלול להוראת פיזיקה יוכלו לכן להשתלב במהרה בהוראת התחום בבתי הספר ברחבי הארץ

 

תוכנית לימודים

 

מסלולי ההוראה לתואר עם תעודת הוראה נמשכים 4 שנים ומכשירים את הסטודנטים להוראה בבית-הספר העל יסודי (כיתות ז'-י"ב). בשנה הרביעית הסטודנטים משתלבים בהוראה מודרכת בבתי-הספר.

 

בלימודי הוראת פיזיקה נכללים נושאים רבים הקשורים או נגזרים מתחום המדעים והדגשים בתחום הוראת הפיזיקה נוגעים להיבטים פסיכולוגיים, היסטוריים והתפתחותיים של הוראת המדעים. בתוכנית ההסמכה נלמדים מקצועות יסוד כמו מתמטיקה ואנגלית, מקצועות מדעיים וטכנולוגיים, מקצועות מתחום החינוך ודרכי הוראת המקצועות השונים. הסטודנטים במסלול נפגשים עם שיטות הוראה מתקדמות ועם טכנולוגיות חדשות.

 

להלן רשימה של תחומי הלימוד העיקריים במסלול:

 

  • לימודי חינוך- תחום זה כולל שיעורים מתקדמים וסמינריונים בנושאי חינוך שונים בהם, פסיכולוגיה, מחשבת החינוך,סוציולוגיה, למידה וחשיבה, תכנון לימודים והערכה.

 

  • לימודים פדגוגיים-דידקטיים והתנסות מעשית בהוראה - בתחום זה הסטודנטים רוכשים ידע בהוראה ולמידה, ובניתוח אירועי למידה. הסטודנטים מתבקשים גם להגיש סמינריון דידקטי בו יעמיקו את ההיכרות עם חומרי הלמידה ועם דרכי הוראה מגוונות וחדשניות של המקצוע. בהתנסות המעשית הסטודנטים רוכשים מיומנויות של הוראה בכיתה: אם במליאה ואם בקבוצות קטנות.
     

תנאי קבלה

 

למסלולי הלימוד להוראת פיזיקה יתקבלו מועמדים שממלאים אחר הדרישות הבאות:

  • בעלי ציון משולב 525 מבחן במבחן הפסיכומטרי ובבגרות
  • ראיון קבלה

 

* תנאי הקבלה להוראת פיזיקה עשויים להשתנות בין המוסדות השונים.

 

משך הלימודים

 

לימודי תואר ראשון בחינוך בשילוב תעודת הוראה מתפרסים על פני 3 עד 4 שנים וכוללים את תקופת ההתמחות המעשית. לימודי הסבה להוראת פיזיקה מתפרסים בממוצע על פני שנה עד שנתיים ומזכים את הבוגרים בתעודת הוראה בלבד.

 

יש לציין כי ניתן לרכוש תעודת הוראה במספר מסלולים: החל ממסלול לימודי חינוך לתואר ראשון בשילוב תעודת הוראה, דרך מסלול לתואר בתחום מקצועי אחר, שאינו בחינוך בשילוב תעודת הוראה, ועד למסלול להסבה אקדמאית לתחום החינוך.

 

מוסדות הלימוד

 

מסלולי הלימוד להכשרת מורים לפיזיקה בארץ מתקיימים במוסדות הלימוד הבאים: האוניברסיטה העברית ירושלים, הטכניון, אוניברסיטת תל-אביב, אוניברסיטת חיפה, מוט"ב ועוד. אתם בוודאי שואלים את עצמכם היכן יש מוסדות לימודים נוספים, מהם תנאי הקבלה, האם יש יום פתוח בקרוב, כמה זה עולה ועוד. לנציגי השירות האישי שלנו יש תשובות לכל השאלות. כדאי לכם להתנסות חינם בשירות האישי שלנו, כך תוכלו לחסוך זמן, כאבי ראש וכסף.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על הוראת פיזיקה?

רוצה לדעת יותר על הוראת פיזיקה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד הוראת פיזיקה
חוות דעת של סטודנטים: הוראת פיזיקה
התקבלו 2 דירוגים בציון ממוצע 4.5 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp