רוצה פרטים על הוראת ערבית?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי הוראת ערבית

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על הוראת ערבית? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


הוראת ערבית

 

לאור מציאות חיינו המדינית - פוליטית, המקומית והבינלאומית, לימודי הוראת ערבית זוכים לחשיבות רבה. כידוע, מדינת ישראל שוכנת בלב ליבן של מדינות ערביות וכוללת בה מיעוטים רבים דוברי ערבית. ולכן ידיעת השפה הערבית באזורנו היא נחוצה וכדאית. ההתפתחויות האחרונות בפוליטיקה ובכלכלה והשינויים המדיניים במזרח התיכון, העלו את הביקוש לאנשים בעלי ידע והשכלה בתרבות ובשפה הערבית.

 

השפה הערבית במערכת החינוך בארץ נלמדת אך ורק בבית הספר העל היסודי ובחינת הבגרות בערבית היא בגדר מקצוע בחירה בלבד. במערכת החינוך בישראל, השפה הערבית נלמדת כשפה נוספת וכמקצוע חובה בבתי-הספר, ואילו במערכת החינוך הערבית, השפה הערבית הכתובה נלמדת החל מכתה א'. 
 

 

למרות ואין מדובר במקצוע חובה לבגרות, תלמידים רבים, הרוצים ללמוד שפה נוספת בוחרים בערבית. לכן, יש צורך במורים איכותיים לערבית, אשר עוברים הכשרה איכותית ומקיפה. המטרה של לימודי הוראת ערבית היא להכשיר מורים איכותיים לערבית, תוך כדי הקניית ידע, הבנה וניסיון בשימוש בשפה זו.

 

נושאי לימוד

 

תוכניות הלימודים להכשרת מורים מעניקות לסטודנטים ידע מעמיק בשפה הערבית ומפתחות מיומנויות והבנה בשיטות הוראת שפה בכלל ובשפה הערבית בפרט. במסגרת ההכשרה להוראת ערבית הסטודנטים רוכשים השכלה רחבה בתחומי התרבות הערבית המגוונת ונפגשים עם נושאים הקשורים למזרח התיכון הקדם מודרני ולתולדות האסלאם.

 

להלן רשימה חלקית של נושאים הנלמדים:

 

 • מבוא לפרוזה
 • גישות לקריאה
 • מבוא לשירה
 • מתודות מחקר
 • פדגוגיה ופסיכולוגיה
 • ערבית מדוברת
 • לימודי טקסטים ערביים
 • מבוא לדרמה
 • בלשנות יישומית
 • ועוד.

 

בוגרי מסלולי הלימוד להוראת ערבית יוכלו לעסוק בהוראת ערבית, ואף להמשיך ללימודי תארים מתקדמים, בתחום חינוך וייעוץ, יחסים בינלאומיים, מדע המדינה או לימודי מזרחנות.

 

תוכנית לימודים

 

לימודי הוראת ערבית ניתן למצוא במכללות המכשירות לחינוך והוראה. לרוב משלבים הסטודנטים את לימודי החינוך עם לימודי תעודת הוראה הנמשכים סה"כ כ- 4 שנים, כאשר כבר בשנה הרביעית ללימודים מתחילים הסטודנטים את תקופת ההתמחות בבתי ספר.

 

קיימות תכניות לימוד לתואר ראשון בהוראת ערבית גם במכללות ייעודיות להוראה בחברה הערבית, המתאימות למי שדוברים את השפה כשפת אם ורוצים ללמד אותה ברמה גבוהה לקראת הבגרויות במערכת החינוך הממלכתית הערבית.

 

תנאי קבלה

 

על מנת להפוך למורה לערבית, יש כאמור צורך בהכשרה מתאימה, הניתנת במכללות העוסקות בלימודי חינוך והוראה. תנאי הקבלה ללימודי הוראת ערבית מבוססים על ממוצע ציוני תעודת הבגרות והציון הפסיכומטרי.

 

אם ממוצע הבגרות שלכם הוא 80 והציון הפסיכומטרי שלכם הוא מעל 500, יש לכם סיכוי טוב להתקבל (אם כי תנאי הקבלה משתנים בין מכללה למכללה). במסגרת לימודי תואר ראשון בתחום זה לומדים הסטודנטים קורסים בתחום החינוך (שיטות חינוך, הוראה יחידנית, סוציולוגיה של החינוך, פסיכולוגיה בחינוך ועוד) וכן קורסים בתחום הערבית בנושאים כמו לשון, דקדוק, אוצר מילים, שיטות הוראת ערבית ועוד.

 

 

היכן לומדים?

 

ישנן מספר מוסדות לימוד בישראל המציעות מסלולים להוראת ערבית, בין היתר - 

 

 • אוניברסיטת אריאל בשומרון - סטודנטים בתכנית ללימודי מזרח תיכון ובוגרי המסלול שמעוניינים לקבל כלים להוראה ערבית בבתי ספר על יסודיים יכולים ללמוד בתכנית לימודי תעודת הוראה במגמת ערבית. המסלול מתמקד הן בערבית המדוברת והן בערבית הספרותית כדי להעניק הכשרה רחבה ומעמיקה לסטודנטים.

 

 • המכללה האקדמית לחינוך אורנים (טבעון) - במכללת אורנים אפשר ללמוד בתכנית לימודי הוראת ערבית שאורכה ארבע שנים. הסטודנטים עוסקים בשלל רבדים של השפה ומפתחים מיומנויות הוראה מתקדמות שמותאמות לצורכי מערכת החינוך היום.

 

 • מכללת סכנין - המכללה מכשירה מורים ומורות בשלל מקצועות, בהם גם מסלול להכשרת מורים לשפה הערבית. במכללה מתקיימות גם תכניות לתואר שני בחינוך.

 

מדוע כדאי לי ללמוד הוראת ערבית?

בוגרי המסלולים השונים ללימוד הוראת ערבית, יוכלו להשתלב כמורים לערבים במסגרת משרד החינוך בבתי ספר יסודיים, חטיבות ובתי ספר על יסודיים ברחבי הארץ.

 

ניתן להשתלב גם בבתי ספר פרטיים בהם לומדים ערבית וכן במכוני הכנה לבגרות.

 

כמו כן, בפני בוגרי התואר קיימת האפשרות להשתלב בלימודי המשך ולהשתתף בתכניות תואר שני בהוראת ערבית.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על הוראת ערבית?

רוצה לדעת יותר על הוראת ערבית?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד הוראת ערבית

התאמה לתפקיד בחינוך והוראה

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: הוראת ערבית

התקבלו 17 דירוגים בציון ממוצע 3.9 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp