רוצה פרטים על הוראת מתמטיקה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי הוראה מתמטיקה - רוצה ללמוד חינוך מתמטי?

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על הוראת מתמטיקה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


הוראת מתמטיקה - לימודי חינוך מתמטי

אחד מהמקצועות המפחידים ביותר עבור תלמידי תיכון הוא כמובן מקצוע המתמטיקה. תלמידים רבים מתקשים במקצוע חשוב זה ולכן נדרשים מורים איכותיים במיוחד על מנת שילמדו כהלכה את מקצוע המתמטיקה.

 

 

בשיח המקצועי בארץ ובעולם קיימות אי-הסכמות לגבי שיטות ההוראה והקניית המיומנויות במקצוע המתמטיקה. גורמים רבים מבקרים את מערכת החינוך וטוענים כי תוכניות הלימוד לבחינות בגרות במתמטיקה עוסקות בעיקר בטכניקה חישובית ובשינון של תבניות לפתרון, ולא מספקות לתלמידים ידע מעמיק והבנה של תופעות מתמטיות. עוד הם טוענים כי תלמידים רבים בחטיבות הגבוהות אינם מסוגלים להבין אפילו מושגים מתמטיים בסיסיים.

 

כתוצאה מכך מערכת החינוך משנה מדי תקופה את חומרי ההוראה ואת שיטות הלימוד בתחום. דוגמא לכך היא תוכנית לימודים חדשה לחטיבת הביניים הבנויה בשיטה "ספירלית". התוכנית מאמצת את גישת החקר ומשלבת בין התחומים המתמטיים השונים. 

 

בישראל מקצוע המתמטיקה נלמד כאחד ממקצועות החובה לקבלת בגרות. כיום ניתן להיבחן במקצוע ברמה של 3 יחידות, 4 יחידות לימוד או 5 יחידות לימוד, ולצורך ההכרה התלמידים נדרשים לעבור בהצלחה סדרה של שלושה מבחנים המשוקללים, לכדי ציון אחד שישולב עם ציוני המגן.

 

מסלולי ההכשרה

 

מוסדות הלימוד השונים ברחבי הארץ משקיעים משאבים רבים בלימודי הוראת המתמטיקה במטרה להכשיר מורים מיומנים למתמטיקה, שיוכלו באמצעות הידע העיוני והמעשי והכלים והמיומנויות שרכשו בתואר, לשפר את רמת המתמטיקה בישראל.

 

 

הלימודים להוראת מתמטיקה מתקיימים במגוון מסלולים ושילובים. דוגמאות לכך מובאות להלן:

 

  • מסלול חד חוגי מתמטיקה ומדעי המחשב - הסטודנטים מקבלים הכשרה להוראת מתמטיקה ומדעי המחשב וזכאים גם לתעודת הוראה בשני המקצועות.
  • מסלול חד חוגי מתמטיקה ופיסיקה - תוכנית זו מכשירה סטודנטים להוראת מתמטיקה, בשילוב פיסיקה עם תעודת הוראה בשני המקצועות.
  • מסלול דו חוגי - התוכנית משלבת הכשרה להוראת מתמטיקה ולימודים כלליים או חוג במדעי הרוח בשילוב עם תעודת הוראה (תואר ראשון B.A).
     

נושאי לימוד

 

בלימודי חינוך והוראה הסטודנטים נחשפים לנושאים מתחום החינוך וכן לנושאים הקשורים לתחום ההתמחות. בתחום החינוך נלמדים קורסים כמו שיטות חינוך, הוראה יחידנית, פסיכולוגיה בחינוך, שיטות הוראה, התפתחות רגשית, ואילו בתחום המתמטיקה נכללים תחומים כמו סטטיסטיקה, חשבון דיפרנציאלי ואינטגראלי, אלגברה, גיאומטריה וטריגונומטריה, הסתברות.

 

מלבד ההכשרה התיאורטית שאורכת 3 שנים, הסטודנטים נדרשים גם בשנת התמחות מעשית בבתי הספר. בתום המסלול יזכו הבוגרים לתואר ראשון בחינוך וכן לתעודת הוראה בתחום המתמטיקה.

 

היכן לומדים?

כיום ניתן ללמוד לקראת תואר ראשון בהוראת מתמטיקה באוניברסיטאות ברחבי הארץ וכן במוסדות לימוד רבים וביניהם: סמינר הקיבוצים, המכללה האקדמית בית ברל, מכללת אורנים, מכללת אחוה, תל חי - קמפוס חדשנות בחינוך ובהוראה, מכללת לוינסקי, אורט בראודה, מכללת דוד ילין, מכללת גורדון לחינוך ועוד.

 

בחלק ממוסדות הלימוד מתקיימים מסלולים מיוחדים להסבת אקדמאים.

 

מדוע כדאי לי ללמוד הוראת מתמטיקה?

אחד מהתחומים המבוקשים ביותר בתחום החינוך וההוראה הוא מתמטיקה. במערכת החינוך הפורמלית קיים מחסור במורים איכותיים למתמטיקה ולכן תמיד קיימת דרישה לבוגרי התמחות זו. מלבד זאת, בוגרי התחום יוכלו גם לעסוק בהוראת מתמטיקה בבתי ספר פרטיים ובמכוני הכנה לבגרויות.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על הוראת מתמטיקה?

רוצה לדעת יותר על הוראת מתמטיקה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד הוראת מתמטיקה

חוות דעת של סטודנטים: הוראת מתמטיקה

התקבלו 291 דירוגים בציון ממוצע 3.9 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp