רוצה פרטים על הוראת תנ"ך?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי הוראה בתנ"ך

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על הוראת תנ"ך? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הוראת תנ"ך

 

הלימודים לקראת תעודת הוראה מקנים את היכולת לעסוק באופן פורמאלי בחינוך והוראה של מקצועות מגוונים במוסדות החינוך השונים בארץ. מוסדות רבים להשכלה גבוהה בארץ, מאפשרים לימודי תואר ראשון בחינוך או בתחומים נוספים אשר מקנים תעודת הוראה בשילוב עם התואר. אולם, כיוון שתארים רבים אינם מקנים תעודת הוראה בשילוב תעודת התואר בוגר, סטודנטים אשר סיימו לימודיהם, או סטודנטים שנמצאים בשלב מתקדם בלימודי התואר ומעוניינים להשתלב בתחום ההוראה בעתיד, משתתפים בתוכניות השלמת לימודים לקראת תעודת הוראה.

 

תוכנית הלימודים לקראת קבלת תעודת הוראה בתנ"ך מאפשרת לסטודנטים להשתלב במוסדות החינוך השונים כמורים לתנ"ך. המקרא כולל את ספרי התנ"ך השונים וחוקרים רבים מייחסים לו משמעות רחבה הכוללת את כל המסורת וכתבי הקודש של הדת היהודית.

 

 

מה לומדים?

 

תוכנית הלימודים עוסקת ברבדים השונים של הספרות המקראית, ומעניקה ידע מעמיק והיכרות עם השורשים התרבותיים של העם היהודי. לצד הקורסים המתמקדים בהקניית ידע תיאורטי בספרות המקראית, הלימודים כוללים גם קורסים המקנים ידע בתחומי החינוך השונים ומעניקם כלים וטכניקות שונות להוראה.

 

הסטודנטים נחשפים לשיטות שונות בחינוך בבתי הספר היסודיים והעל יסודיים, חינוך מיוחד, שיטות ללמידה והטמעת ידע בקרב ילדים ובני נוער ועוד. הלימודים מיועדים לבוגרי התואר בתנ"ך, או בתחומים משיקים כגון: לימודי תלמוד, מדעי היהדות, ההיסטוריה של עם ישראל ועוד.

 

קהל יעד

 

התוכנית מתאימה לכל מי שרואה את לימודי התנ"ך כתחום דעת מרתק ומעשיר ושואף להעביר את אהבת המקצוע והטמעת הערכים היהודיים לדור הצעיר. במהלך הלימודים הסטודנטים רוכשים מיומנויות ללמד את התחום בצורה מעשירה, אשר תחשוף תלמידים בגילאים השנים לבחון את היצירה המקראית והשתקפותה בהיסטוריה של העם היהודי לאורך הדורות.

 

 

תוכנית הלימודים

 

תוכנית הלימודים לתעודת הוראה בתנ"ך כוללת:

 • קורסי חובה בחינוך והוראה
 • קורסי חובה דידקטיים
 • קורסי חובה במקרא
 • התמחות מעשית של שנה בהוראת המקרא

 

נושאי לימוד

 

תוכנית הלימודים כוללת מגוון רב של קורסי חובה וקורסי בחירה כגון:

 

 • על סף המעשה החינוכי: תיאוריה ומעשה
 • ספרות המקרא על רקע המזרח הקדום ותרבותו
 • סוציולוגיה של החינוך
 • מגמות חדשות בחקר המקרא הספרותי-היסטורי
 • פיתוח יחידת לימוד בסביבה מתוקשבת
 • מקורות אפיגרפיים לתולדות ישראל בתקופת המקרא
 • דידקטיקה בתחום הדעת
 • שילוב תלמידים בעלי צרכים מיוחדים
 • ועוד...

 

תנאי הקבלה

 

תנאי הקבלה ללימודי תעודת הוראה בתנ"ך משתנים בין מוסד למוסד אך לרוב תנאי הקבלה הינם:

 • בוגרי תואר ראשון בתנ"ך
 • ציון ממוצע של 75 ומעלה בתואר הראשון
 • סטודנטים לתואר ראשון במקרא אשר סיימו בהצלחה ארבעה סמסטרים אקדמיים.

 

היכן ניתן ללמוד?

 

קיימים מספר מוסדות לימוד להשכלה גבוהה בארץ אשר מציעים את תוכנית לימודים לקראת תעודת הוראה בתנ"ך, לדוגמא:

 

 • אוניברסיטת חיפה - מציעה תוכנית לימודים חדשה לתעודת הוראה בתנ"ך המתקיימת בשני מסלולי לימוד: מסלול חד שנתי ומסלול דו שנתי.

 

 • המכללה האקדמית תלפיות - במכללה, הממוקמת בחולון, פועלים מסלולי לימודי הוראת מקרא אשר מואתמים לסטודנטיות דתיות. הלימודים אפשריים במסלול הוראה לבית הספר היסודי או בלימודי חינוך לבית הספר העל יסודי.

 

 • מכללת אורנים - מציעה תוכנית לימודים לתעודת הוראה בתנ"ך בהיקף של 25- 27 ש"ש לבוגרי תואר ראשון במקרא ותוכנית לימודים בהיקף של 25- 51 ש"ש לבוגרי תואר ראשון בתחומים אחרים.

 

 • המכללה האקדמית בית ברל - מציעה תוכנית לימודים לתעודת הוראה משולבת במקרא וספרות לבית הספר העל-יסודי.

 

אתם בוודאי שואלים את עצמכם היכן יש מוסדות לימודים נוספים, מהם תנאי הקבלה, האם יש יום פתוח בקרוב, כמה זה עולה ועוד. לנציגי השירות האישי שלנו יש תשובות לכל השאלות. כדאי לכם להתנסות חינם בשירות האישי שלנו, כך תוכלו לחסוך זמן, כאבי ראש וכסף.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי תוכנית הלימודים אשר סיימו בהצלחה את כל החובות האקדמיים ואת שנת ההתנסות המעשית יוכלו להשתלב בתחומי ההוראה והחינוך בבתי הספר העל יסודיים הציבוריים והפרטיים, כמורים לתנ"ך.
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על הוראת תנ"ך?

רוצה לדעת יותר על הוראת תנ"ך?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: הוראת תנ"ך

התקבלו 92 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5

טיפים ממומחים בנושא לימודי חינוך לתעודה

מיכל דליות
מיכל דליות, שאותה אתם כנראה מכירים כ"סופר נני", הגיעה לקריירה בהנחיית הורים אחרי עשייה ענפה בהוראה וגם היום רואה את עצמה כאשת חינוך. לדעתה, התשוקה למקצוע היא אחד הדברים שבונים "מורים לחיים":
"למורה יש השפעה אדירה. אני חושבת שמה שהופך מורה למורה בלתי נשכח, הוא העובדה שהוא מעביר את החומר בהתלהבות גם אחרי שנים במקצוע."
ומה התכונות שחשובות לדעתה לכל מורה?
"מורה צריך להיות בעל כריזמה וגם בעל תשוקה גדולה לעשות טוב. הוא גם צריך את הכלים המתאימים כדי לא להתייאש לאורך הדרך. לכן בעיני הצלחה בתחום החינוך מורכבת מרצון להמשיך לעמוד במשימה למרות כל המכשולים בדרך, וגם מהמשך הלימודים והעשרה."
מיכל דליות
אשת חינוך והוראה
Whatsapp Whatsapp