רוצה פרטים על הוראת טבע?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי הוראת טבע

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על הוראת טבע? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הוראת טבע

 

לימודי הטבע בבתי הספר היסודיים מהווים תשתית ללימודים מתקדמים של המקצועות המדעיים, להם חשיבות עליונה בעידן הטכנולוגיה והמדעים בו אנו חיים. התוכניות ללימודי הוראת טבע במוסדות האקדמיים השונים מיועדות להכשיר מורים להוראת התחום בגני ילדים ובבתי ספר יסודיים ולחשוף אותם לנושאים הקשורים לטבע ולסביבה.

 

בתוכנית הלימודים הסטודנטים רוכשים מושגי יסוד במדעי הטבע, נפגשים עם תופעות טבע שונות ומפתחים יכולת התבוננות וניתוח של תופעות אלה.הלימודים משלבים שיעורים תיאורטיים, עריכת ניסויים במעבדה, סיורים בטבע ופעילויות שדה המביאים לידי ביטוי עקרונות ביולוגיים, כימיים ופיסיקליים מרכזיים.

 

 

הסטודנטים במסלולים השונים לומדים מיומנויות לפיתוח החשיבה העצמית והביקורתית של התלמידים תוך שהם נחשפים לתופעות טבע, למכשירים ולחומרים בכיתה ומחוצה לה. מלבד אלה, הם גם לומדים אסטרטגיות שונות להוראת מדעים, ומתנסים בפיתוח והוראת תוכניות לימוד בבתי הספר היסודיים ובגנים.

 

מסלולי לימוד

 

מוסדות הלימוד השונים מציעים מגוון מסגרות לימוד בהן מוכשרים הסטודנטים להוראת מדעי הטבע וביניהן:

  • המסלול להוראת טבע כחוג בחירה משולב תעודת הוראה עם חוג רב תחומי.
  • המסלול להוראת טבע כחוג בחירה עם חוג נוסף כמו מקרא, גיאורגפיה, לשון עברית או ספרות.
  • המסלול להוראת טבע כחוג נוסף לסטודנטים בחוג לחינוך מיוחד, או התמחות בטבע במסלול חינוך לגיל הרך.

 

מה לומדים?

 

תוכנית הלימודים מורכבת מקורסי חובה ומקורסי בחירה. בנוסף לכך, במסלולי הלימוד להוראת הטבע מתקיימים סיורים במגוון בתי גידול ברחבי הארץ. הסטודנטים לומדים קורסי מבוא במדעי הטבע אשר מהווים תשתית להמשך הלימודים ונחשפים לקורסים דידקטיים, אשר מלווים את העבודה המעשית בכיתות. בשנה האחרונה ללימודים הסטודנטים משתתפים בקורסי בחירה בתחומי המדעים והוראתם, ומבצעים מחקר מדעי במסגרת סמינריון.

 

בין הנושאים הנלמדים בתוכנית להכשרת מורים להוראת טבע : החי והצומח בעונתו ובבית גידולו, מבוא למדעי החיים, מושגי יסוד במדע, חום וטמפרטורה,מבנה החומר, גוף האדם, אקולוגיה, חסרי חוליות, אור וצבע, חשמל ומגנטיות, גלים וקול, מכניקה, חיסון ומחלות, תופעות פיזיקליות באטמוספירה, היבטים מדעיים בתקשורת, משחקי מדע במים, שונית האלמוגים, ביצים וזרעים, עולם מעשי ידי אדם, בריאות הילד, טיפול בבעלי חיים, השפעות מזג האוויר על עולם החי ועוד.

 

משך הלימודים

 

בתחום זה יש מכללות עם מסלולים מיוחדים השמים דגש על שמירה על איכות הסביבה, הכרת החי והצומח ועוד. לימודי הוראת טבע נמשכים 3 שנים (לאחריהן יש שנת התמחות) ובדרך כלל רוכשים הסטודנטים במהלך הלימודים גם תעודת הוראה.

 

כל מי שמסיים את לימודיו יוכל לעבוד כמורה לטבע בבתי ספר יסודיים או לשמש כרכז טיולים, רכז סיורים או מעביר של חוגי טבע במערכת החינוך. במהלך הלימודים לומדים הסטודנטים קורסים בתחום החינוך (למשל שיטות הוראה, הוראה יחידנית, פסיכולוגיה בחינוך ועוד) וכן קורסים רבים בנושאי טבע ומדע מגוונים.

 

היכן לומדים?

בין המכללות בישראל בהן ניתן ללמוד הוראת טבע ניתן למנות את סמינר הקיבוצים, מכללת לוינסקי, מכללת דוד ילין, מכללת אורנים, הקמפוס לחדשנות בחינוך והוראה (לשעבר מכללת אוהלו בקצרין) ועוד. תנאי הקבלה ללימודי הוראת טבע (והוראה בכלל) הם קלים באופן יחסי ומבוססים על שקלול של ציוני הבגרות והציון של הבחינה הפסיכומטרית.

 

אתם בוודאי שואלים את עצמכם היכן יש מוסדות נוספים ללימודי חינוך, מהם תנאי הקבלה, האם יש יום פתוח בקרוב, כמה זה עולה ועוד. לנציגי השירות האישי שלנו יש תשובות לכל השאלות. כדאי לכם להתנסות חינם בשירות האישי שלנו, כך תוכלו לחסוך זמן, כאבי ראש וכסף.

 

מדוע כדאי לי ללמוד הוראת טבע?

 

טבע הוא תחום בו אין יותר מדי מורים, כמו ברוב תחומי המדעים. לכן, בוגרי תואר ראשון בהוראת טבע יוכלו להשתלב בקלות במערכת החינוך כמורים, רכזי טיולים, מנחי חוגי טבע ועוד. ניתן לנסות ולהשתלב גם במגזר הפרטי במסגרת גנים פרטיים, בתי ספר פרטיים, בתי ספר לטבע ועוד. 
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על הוראת טבע?

רוצה לדעת יותר על הוראת טבע?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: הוראת טבע

התקבלו 15 דירוגים בציון ממוצע 4.4 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp