רוצה פרטים על הוראת היסטוריה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי הוראה בהיסטוריה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על הוראת היסטוריה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


הוראת היסטוריה

 

תוכנית הלימודים לקראת תעודת הוראה בהיסטוריה מכשירה את הסטודנטים לעסוק בחינוך ובהוראת ההיסטוריה במוסדות החינוך הפורמאליים והבלתי פורמאליים ברחבי הארץ. הלימודים מיועדים לבוגרי התואר הראשון בהיסטוריה כללית, היסטוריה של עם ישראל או לסטודנטים המצויים בשלב מתקדם בלימודי התואר. בנוסף, סטודנטים אשר לומדים לקראת תואר בוגר בתחומים משיקים במדעי הרוח, יוכלו גם להשתלב בתוכנית לאחר לימודי השלמה.

 

תוכנית לימודים מרתקת זו, כוללת קורסים רבים המעמיקים את הידע וההבנה ההיסטורית של הסטודנטים בנושאים מגוונים, לצד הקנייה של כלים מקצועיים להוראת התחום. לימודים אלו מיועדים לסטודנטים שרואים בהיסטוריה כתחום לימודים מרתק ומאתגר ומעוניינים להנחיל את אהבת ההיסטוריה לדור הצעיר. דגש מיוחד מושם על לימודי שואה, כיוון שמערכת החינוך הישראלית רואה חשיבות מרובה בהוראה מקצועית והקניית ידע לתלמידים בנושא.

 

הלימודים משלבים בין קורסים אשר עוסקים בהיסטוריה הכללית של העולם המערבי מהעת העתיקה ועד לעידן המודרני, לצד קורסים אשר מעניקים השכלה נרחבת בהיסטוריה של עם ישראל מתקופת המקרא דרך הקמתה של מדינת ישראל ועד לזמננו. במהלך הלימודים הסטודנטים נחשפים לתהליכים ההיסטורי השונים, ורוכשים כלים להוראת התחום באמצעות טכניקות הוראה שונות שאינן כוללות רק הוראה פרונטאלית "קלאסית".

 

תוכנית הלימודים בהיסטוריה כוללת את תחומי הלימוד הבאים:

 

 

מה לומדים?

 

תוכנית הלימודים לתעודת הוראה בהיסטוריה כוללת:

 • לימודי קורסי יסוד בחינוך והוראה
 • לימודי קורסי יסוד בהיסטוריה
 • לימודי קורסים דידקטיים
 • התמחות מעשית של שנה בהוראת ההיסטוריה הכוללת צפייה בשיעורי היסטוריה והתנסות בהוראה.

 

נושאי לימוד

 

תוכנית הלימודים כוללת מגוון רב של קורסי חובה ובחירה כגון: מבוא לסביבות למידה, הוראה והדרכה, תורת החינוך, בין שינון להוראת חשיבה במקצועות ההומניים, תכנון, פיתוח ויישום תכניות לימודים, מתודולוגיה של הוראת ההיסטוריה, סוגיות היסטוריות בעולמם של חכמים, העבדות בעת העתיקה בישראל, בנצרות הקדומה ובעולם היווני-הרומי, מושגי יסוד בתכנון לימודים ועוד...

 

תנאי הקבלה

 

תנאי הקבלה ללימודי תעודת הוראה בהיסטוריה משתנים בין מוסד למוסד אך לרוב תנאי הקבלה הינם:

 

 • בוגרי תואר ראשון בהיסטוריה או במדעי הרוח
 • ציון ממוצע של 75 ומעלה
 • לימודי השלמה למועמדים חסרי ידע קודם

 

היכן ניתן ללמוד?

 

 • אוניברסיטת חיפה - מציעה תוכנית לימודים לתעודת הוראה בהיסטוריה לבתי ספר העל יסודיים בשני מסלולי לימוד: מסלול חד שנתי ומסלול דו שנתי.

 

 • המכללה האקדמית אחוה - במכללה האקדמית אחוה ניתן לבחור בהוראת היסטוריה כאחת מן ההתמחויות במסגרת לימודי החינוך. הלימודים מקיפים תקופות שונות ואירועים היסטוריים מן ההיסטוריה הכללית ומתולדות עם ישראל.

 

 • אוניברסיטת תל אביב - מציעה תוכנית לימודים לתעודת הוראה בהיסטוריה לבתי ספר העל יסודיים המתקיימת בחוג למדיניות ומינהל בחינוך של בית הספר לחינוך.

 

 • סמינר הקיבוצים - המכללה מציעה תכנית ללימודי הוראת היסטוריה שמכשירה מורים לבית ספר העל יסודי, במסגרות חינוך מיוחד או במוסדות דמוקרטיים. המורים לעתיד מקבלים כלים לניתוח תהליכים בעבר ולהסקה מהם על תמורות בהווה.

 

אתם בוודאי שואלים את עצמכם היכן יש מוסדות לימודים נוספים, מהם תנאי הקבלה, האם יש יום פתוח בקרוב, כמה זה עולה ועוד. לנציגי השירות האישי שלנו יש תשובות לכל השאלות. כדאי לכם להתנסות חינם בשירות האישי שלנו, כך תוכלו לחסוך זמן, כאבי ראש וכסף.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי תוכנית הלימודים אשר סיימו בהצלחה את כל החובות האקדמיים ואת שנת ההתנסות המעשית יוכלו לעסוק כמורים להיסטוריה בבתי הספר העל יסודיים הציבוריים והפרטיים ובנוסף, יוכלו להשתלב במשרד החינוך ולפתח תוכניות לימוד בהיסטוריה.
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על הוראת היסטוריה?

רוצה לדעת יותר על הוראת היסטוריה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: הוראת היסטוריה

התקבלו 46 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp