תעודת הוראה בהיסטוריה באוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר
תעודת הוראה בהיסטוריה באוניברסיטה הפתוחה

לימודים לתעודת הוראה בהיסטוריה של האוניברסיטה הפתוחה

 

מצאתם את לימודי ההיסטוריה שלכם כתחום מרתק? הרגשתם את החוויה העצומה שב"מסע הזמן" והבנת החיים האנושיים והתרבותיים בתקופות קדומות יותר? אתם חשים שהתשוקה להבנת ההיסטוריה מצוייה אצלכם עמוק בבטן? למה שלא תשתמשו בידע הזה ותעבירו אותו הלאה לדור הצעיר?

 

אנשי החינוך רואים בעבודתם כעבודת שליחות, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בתחום כמו היסטוריה. כתלמידי תיכון לשעבר אתם בטח יכולים להעיד כי אהבת ההיסטוריה הינה נחלת מעטים. אלו שמצאו את דרכם האקדמית בחוגים להיסטוריה חשים צורך להעביר את אותה אהבה ותשוקה לידע היסטורי לצעירים. במיוחד כשמדובר בהוראה של ההיסטוריה של עם ישראל, הוראת הציונות ותקופת השואה אשר נחשבת כעבודת קודש בעיני רבים.

 

בשנים הבאות לא יוותרו ניצולי שואה על מנת לספר את שארע ליהודי אירופה בתקופת מלחמת העולם השנייה ועל הסטודנטים להיסטוריה מוטלת האחריות ללמד ולחנך את ההיסטוריה היהודית בכלל ועל מאורעות השואה בפרט. תעודת הוראה תאפשר לכם להפוך לאנשי חינוך מוכשרים ולהנחיל את הידע ואהבת ההיסטוריה בקרב בני הנוער.

 

קהל יעד

 

האוניברסיטה הפתוחה מציעה תוכנית לימודים לקבלת תעודת הוראה בהיסטוריה שבסופה תוכלו להשתלב כמורים להיסטוריה בבתי הספר העל יסודיים. לימודים אלו מתאימים למי שסיים תואר ראשון כבוגר בהיסטוריה כללית או היסטוריה של עם ישראל, בוגר במדע המדינה ובהיסטוריה, בוגר בלימודי המזרח התיכון של האוניברסיטה הפתוחה או מאוניברסיטאות אחרות (אם כי ייתכן שבוגרים אלו יצטרכו קורסי השלמות), בוגר במדעי הרוח או במדעי הרוח והחברה עם אחת מההתמקדויות הבאות: לימודי היסטוריה של עם ישראל, לימודי מזרחנות, לימודי עמים, דתות ותרבויות בארץ-ישראל, היסטוריה כללית. ניתן גם להתחיל את הלימודים לתעודת ההוראה כבר בסופו של התואר הראשון.

 

תוכנית הלימודים

 

לימודים אלו כוללים את החובות הבאות:

 

  • סיום בהצלחה (במסגרת הלימודים לתואר הראשון או לימודי השלמה בהיסטוריה של עם ישראל ולפחות קורס אחד בהיסטוריה.
  • סיום בהצלחה את הקורסים הבאים לקבלת תעודת הוראה: תכנון פיתוח ויישום תוכניות לימודים, פסיכולוגיה בחינוך, תורת החינוך, מתודולוגיה של הוראת ההיסטוריה.
  • סיימו בהצלחה הכשרה מעשית בהוראת ההיסטוריה- פרקטיקום. ההכשרה המעשית כוללת צפייה בשיעורים, התנסות בהוראה.

 

קיראו עוד על: לימודי חינוך

 

משך הלימודים

 

לימודים לקבלת תעודת הוראה בהיסטוריה נמשכים כשנה אקדמית אחת בסופה מתקבלת תעודת הסמכה להוראה בהיסטוריה בבתי ספר על יסודיים של האוניברסיטה הפתוחה.
 

למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה
עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה
Whatsapp Whatsapp