רוצה פרטים על הוראת גיאוגרפיה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי הוראה בגיאוגרפיה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על הוראת גיאוגרפיה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


הוראת גיאוגרפיה

 

הגיאוגרפיה עוסקת בבחינת התופעות הקשורות במיקום הפיסי על כדור הארץ, תוך התמקדות בתפוצה של חפצים על פני השטח של הכוכב וכן בחקר התפוצה של פעילות האדם ושל מרכיבי נוף שונים ובהם ערים, ישובים חקלאיים ומערכות דרכים. גיאוגרפיה היא מקצוע רב-תחומי ולה חשיבות עליונה ביצירת זיקה וקשר בין האדם למולדתו.

 

בשנים האחרונות, בהשפעת תהליכים גלובליים מהירים, מקצוע הגיאוגרפיה עבר תמורות רבות. המקצוע כיום מתמקד בתכנון ופיתוח המרחב הכללי בהסתמך על נתוני הסביבה הטבעית ועל צורכי האדם ובדגש על ערכי שימור טבע, נוף ומורשת. ברוב המוסדות להשכלה גבוהה הרחיבו המחלקות לגיאוגרפיה את תוכניות הלימוד בתחום והוסיפו היבטים אלו.

 

קיראו על: לימודי תעודת הוראה

 

מה לומדים?

 

תוכניות הלימוד להוראת גיאוגרפיה מדגימות חבלי ארץ מהעולם המפותח ומהעולם המתפתח ובכך מאפשרות ללומדים להבין את יחסי הגומלין בין האדם לסביבה בסדרי גודל שונים. מלבד זאת, התוכנית מעודדת דיון בסוגיות אקטואליות שונות הנוגעות לתחומי הסביבה, החברה, התרבות והתכנון האזורי.

 

התלמידים במערכת החינוך רוכשים את השפה והכלים הגיאוגרפיים הבאים לידי ביטוי בלימוד ישראל, לימודי המזרח התיכון וחבלי ארץ נוספים בעולם. התוכנית להוראת גיאוגרפיה מבקשת לעודד את סקרנות הלומדים, לאתגר את חשיבתם, ולהעמיק את מעורבותם בסביבה ובקהילה. התכנית החדשה מציעה הוראה מגוונת הכוללת שיעורים עיוניים בכיתה, סיורים בשטח, שימוש באמצעי המחשה מגוונים ולמידה מתוקשבת.

 

הלימודים מעניקים לסטודנטים את הידע והכלים המתבקשים להוראת המקצוע במערכת החינוך העל-יסודית ולריכוז טיולים בבית הספר. הלימודים כוללים מפגשים עם טבע וחברה, סיורים לימודיים וקמפוסים לימודיים בארץ ובחו"ל. בוגרי המסלול יזכו בתעודת הוראה בגיאוגרפיה רב גילאית (ג'-י') או לבית הספר העל יסודי שתאפשר להם לעסוק בהוראת התחום בחינוך הפורמלי והבלתי פורמלי.

 

נושאי לימוד

 

בין הנושאים הנלמדים במסלול להוראת גיאוגרפיה: אקלים ומזג אוויר, אקולוגיה וסביבה, טבע בישראל, אנרגיה וסביבה, אדם וסביבה, אזורים גיאוגרפיים, גיאוגרפיה כלכלית ופוליטית, טבע ונוף, אסונות טבע, גלובליזציה ומשמעויותיה. בוגרי תואר ראשון יוכלו להתקדם ללימודי תואר שני בהוראה רב-תחומית.

 

מסלולי הלימוד ומשך הלימודים

 

יש לציין כי קיימים מספר מסלולים המאפשרים לרכוש תעודת הוראה ולעסוק בתחום: החל ממסלול לתואר ראשון בחינוך בשילוב תעודת הוראה, דרך מסלול לתואר בתחום לימודי אחר, שאינו בחינוך בשילוב תעודת הוראה, ועד למסלול להסבה אקדמאית לתחום החינוך. על פי רוב, לימודי תואר ראשון בחינוך בשילוב תעודת הוראה מתפרסים על פני 3 עד 4 שנים וכוללים את תקופת ההתמחות המעשית ולימודי הסבת אקדמים להוראה נמשכים כשנה עד שנתיים ומזכים את הבוגרים בתעודת הוראה בלבד.

 

מוסדות הלימוד

 

מסלולי הלימוד להוראת מקצוע הגיאוגרפיה מתקיימים באוניברסיטאות השונות ברחבי הארץ וכן במכללת אורנים, מכללת בית ברל לחינוך, מכללת סמינר הקיבוצים ועוד.
 

אתם בוודאי שואלים את עצמכם היכן יש מוסדות לימודים נוספים, מהם תנאי הקבלה, האם יש יום פתוח בקרוב, כמה זה עולה ועוד. לנציגי השירות האישי שלנו יש תשובות לכל השאלות. כדאי לכם להתנסות חינם בשירות האישי שלנו, כך תוכלו לחסוך זמן, כאבי ראש וכסף.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על הוראת גיאוגרפיה?

רוצה לדעת יותר על הוראת גיאוגרפיה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד הוראת גיאוגרפיה

חוות דעת של סטודנטים: הוראת גיאוגרפיה

התקבלו 10 דירוגים בציון ממוצע 4.2 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp