לימודי הוראת אנגלית במכללת סמינר הקיבוצים

מכללת סמינר הקיבוצים

תואר ראשון בהוראת אנגלית בסמינר הקיבוצים

 

כדי להשתלב בשוק העבודה הישראלי והבינלאומי, חשוב לכל אחד מאיתנו לדעת את השפה האנגלית ברמה גבוהה. לפיכך, קיימת חשיבות רבה לרמת ההוראה של השפה האנגלית במערכת החינוך בישראל. תואר ראשון באנגלית מיועד למעוניינים לשפר את רמת ההוראה במערכת החינוך ולהשקיע בחינוכם ובעתידם של ילדי ישראל.

 

 

מדוע ללמוד תואר ראשון בהוראת אנגלית דווקא במכללת סמינר הקיבוצים?

 

השפה האנגלית נחשבת לשפה בינלאומית המשמשת דרך תקשורת נפוצה ביותר כמעט בכל מדינות העולם. מערכת החינוך בישראל זקוקה כל העת למורים מקצועיים לשפה האנגלית בכדי לשפר את רמת האנגלית של התלמידים בישראל.

מכללת סמינר הקיבוצים מציעה תכנית לימודים ייחודית לקראת תואר ראשון באנגלית שמטרתה להכשיר מורים מקצועיים לאנגלית בבית הספר היסודי והעל יסודי (גילאי ג'-י'). התכנית מורכבת מפן תיאורטי המקנה ידיעה מעמיקה של השפה האנגלית ומפן מעשי המעניק לסטודנטים התנסות בהוראה ובהדרכה של השפה האנגלית במסגרות החינוך השונות. התכנית מאפשרת התמצאות במקורותיה הבלשניים, הספרותיים והתרבותיים של השפה האנגלית בד בבד עם הקניית ידע בקשת רחבה של נושאים בעלי אופי פדגוגי.

תכנית הלימודים ללימודי אנגלית נפרסת על פני ארבע שנים בסיומן זכאי כל סטודנט (בכפוף לעמידה בחובות האקדמיות) לתואר ראשון באנגלית, לתעודת הוראה, לתעודת תרגום ועריכה ולתעודת אבחון דידקטי והוראה מתקנת לבעלי לקויות למידה. התכנית מורכבת מקורסים מעניינים ומגוונים במהלכם נחשפים הסטודנטים בצורה מאסיבית לשפה האנגלית ורוכשים מיומנויות שונות.

 

בין הקורסים ניתן לציין את הבאים: תחביר, סמנטיקה, ניתוח השיח, הוראת אנגלית לתלמידים בעלי לקויות למידה, תיאוריות בהוראת הקריאה והכתיבה, הוראת אנגלית באמצעות מחשב, פונולוגיה, הוראת אנגלית בגיל צעיר, מורפולוגיה, פסיכולינגויסטיקה ועוד.

בוגרי התואר הראשון באנגלית יוכלו להשתלב במגוון רחב של תפקידים במסגרות החינוכיות השונות – בבית הספר היסודיים ובבתי הספר העל יסודיים. הבוגרים יוכלו להשתלב גם במסגרות פרטיות להוראת אנגלית או לעבוד באופן עצמאי. כמו כן, ידיעה מקצועית של השפה האנגלית מאפשרת להשתלב גם במקצועות נוספים בהם דרושה רמה גבוהה של השפה כגון משאבי אנוש, שיווק, הדרכת טיולים, מלונאות, עיתונאות ועוד. אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים היא להמשיך לקראת לימודי תואר שני בתחומי החינוך, האנגלית במוסדות מוכרים בארץ ובחו"ל.

 

 

תנאי קבלה

 

תנאי קבלה לתואר ראשון באנגלית במכללת סמינר הקיבוצים: ציון משולב של 525 לפחות המורכב מציון משוקלל של תעודת הבגרות ומציון מבחן הפסיכומטרי, ציון 75 ומעלה בבחינת הבגרות האנגלית בהיקף של 4 יחידות לימוד. כל סטודנט יידרש לעבור תהליך הערכה של ועדת קבלה בשפה האנגלית שכולל מבחן בכתב וראיון בעל-פה. על המועמדים להיות בני 20 שנה ומעלה ואשר גילם אינו עולה על 40. במקרים חריגים יתקבלו ללימודים מועמדים אשר אינם עונים על אחד או יותר מתנאי הקבלה של החוג.

 

שכר לימוד:

 

שכר הלימוד במכללת סמינר הקיבוצים הינו אוניברסיטאי. בנוסף, מכללת סמינר הקיבוצים מעניקה מלגות לפי תנאים שונים כגון מעוטי יכולת, מצטיינים, חיילים משוחררים ועוד.

 

למידע נוסף לחצו: מכללת סמינר הקיבוצים

עוד מסלולי לימוד - מכללת סמינר הקיבוצים

חוות דעת של סטודנטים על הוראת אנגלית - סמינר הקיבוצים

התקבלו 11 דירוגיםבציון ממוצע: 4.1 מתוך 5

מכללת סמינר הקיבוצים
28/11/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

המרצים מהממים, עונים לכל שאלה ובאמת חשוב להם שהסטודנטים יבינו את כל החומר הנלמד, זמינים לכל שאלה גם  קרא עוד...

על הקמפוס

הקמפוס מרגיש ממש כמו קיבוץ, מדשאות גדולות ומלא מקומות ישיבה בהפסקות

טיפים

לא להחלץ מכלום כי לכל בעיה יש פתרון וגם רכזי החוג וגם המרצים ממש מעולם והם עוזרים בכל דבר שצריך

מכללת סמינר הקיבוצים
08/11/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

את האווירה שיש במקום את המרצים הסופר מקצועיים שנותנים יחס אישי ואת המיקום התל אביבי הכובש

על הקמפוס

קמפוס ירוק ליד נמל תל אביב ודקה מהכביש הראשי קל להגיע ולצאת יש חניה ענקית כיף כיף כיף

טיפים

להשקיע בלימודים אבל לא לשכוח להינות בסך הכל זאת חוויה מדהימה


לכל חוות הדעת
ssssssssss
Whatsapp Whatsapp