תואר שני בלימודי דמוקרטיה בין תחומיים - תכנית משולבת באוניברסיטה הפתוחה

רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני בחינוך?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על מוסמך בדמוקרטיה - האוניברסיטה הפתוחה.

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בדמוקרטיה רב תחומי באוניברסיטה הפתוחה

ידע בעולם משתנה

 

החברה של ימינו עוברת תהליכי גלובליזציה נרחבים, מהאביב הערבי שמטלטל משטרים ותיקים, ועד הדלפות מידע שחושפות אזרחים למידע שעד עתה היה נחלתן הבלעדית של הממשלות. ברמה המקומית, ניתן לראות את ממשלת ישראל מתמודדת עם מקרי אי שוויון בחברה.

 

האוניברסיטה הפתוחה מציעה תכנית לתואר שני בדמוקרטיה, שמיועדת למבקשים להרחיב את השכלתם בתחום וכן לבעלי תפקידים ניהוליים במגזר הציבורי, הפרטי והממשלתי וכן לפעילים חברתיים ולמורים. דרך המסלול שואפים לתרום להעמקה של המודעות לדמוקרטיה במערכות הציבוריות, בהן גם מערכת החינוך.

 

תכנית הלימודים

התכנית לתואר שני מקיפה במבט רחב את תחום הדמוקרטיה במטרה להעמיק את המודעות לדמוקרטיה בחברה בישראל. זוהי תכנית רב תחומית, שביסודה תפיסה אשר רואה בדמוקרטיה שיטה פוליטית וחברתית, פילוסופיה מדינית, תפיסה חינוכית ואורח חיים. הסטודנטים עוסקים בתחומים מגוונים כגון היסטוריה, מדעי המדינה, כלכלה, סוציולוגיה, מדיניות ציבורית וניהול.

 

בין מטרות המסלול היא העמקה של המודעות לדמוקרטיה במערכות הציבוריות ובהן גם בתחום החינוך, הסטודנטים מקבלים הכשרה שמכינה אותם לקראת הוראת אזרחות בבתי ספר.

 

מתכונת הלימוד

 

שיטת הלימוד באוניברסיטה הפתוחה משלבת בין למידה מרחוק לבין מפגשים פרונטליים בכיתה להדרכה, בשילוב של טכנולוגיות. את התואר השני יש לסיים עד שבע שנים מתאריך הקבלה. במקרים חריגים ניתן להגיש בקשה להארכת משך התואר.

 

ניתן לבחור בין מסלול עם תזה לבין מסלול מחקרי עם כתיבת תזה. הסטודנטים יכולים לבחור בין מגמת דמוקרטיזציה וגלובליזציה ומגמת מדיניות ציבורית וממשל.

 

נושאי הלימוד

 

 • ניהול והתנהגות ארגונית
 • מחאה כהשתתפות פוליטית
 • תיאוריות צדק כלכלי וחברתי
 • גישה רב תחומית לדמוקרטיה
 • מדיניות ציבורית בעידן הדיגיטלי
 • תיאוריות דמוקרטיות בנות זמננו    
 • כלכלת חינוך
 • מדינת הרווחה
 • דמוקרטיה ופמיניזם
 • הדמוקרטיה בישראל
 • גישות בחקר התרבות    
 • ועוד

 

תנאי הקבלה

כדי להתקבל לתכנית על המועמדים להיות בעלי תואר ראשון מכל תחום שממוצע הציונים שלהם הוא 80 ומעלה, בעלי תואר ראשון בתחומים מסויימים יידרשו ללימודי השלמה.

אתם בוודאי שואלים את עצמכם כמה עולים הלימודים, מתי מתקיימים ימים פתוחים, מהם סיכויי הקבלה ועוד. לנציגי השירות האישי שלנו יש תשובה לכל שאלה שלכם. כדאי לכם להתנסות בחינם בשירות האישי וכך תוכלו לחסוך זמן, כסף וכאבי ראש.

 

על מוסד הלימוד

 

האוניברסיטה הפתוחה היא מוסד אקדמי המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה ובו מתקיימים מגוון של מסלולי לימודי לתואר ראשון ולתואר שני. תכניות הלימודים מתקיימות במתכונת גמישה שמאפשרת לסטודנטים לשלב בכמות רבה יותר בין לימודים לבין עבודה. שיטת הלימוד מאפשרת להם לקבוע את קצב הלימודים לפי צורכיהם וכן את מקום הלימודים מבין כ - 50 מרכזי הלמידה בכל הארץ.

תעודה


סטודנטים אשר משלימים בהצלחה את כל חובותיהם זכאים לקבל תואר שני מוסמך בלימודי דמוקרטיה בין תחומיים מטעם האוניברסיטה הפתוחה. בוגרים שברשותם תעודת הוראה לחינוך העל יסודי יכולים לקבל גם רישיון הוראת אזרחות.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה

עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה

ssssssssss

פורום לימודי חינוך

תואר b.a בחינוך מספיק כדי להיכנס למערכת הגנים?
חן אביטל
1 תגובות
הסבה מרואה חשבון למורה במערכת החינוך
ציון יקר
1 תגובות
מדוע צריך להשלים?
סטודנטית לעתיד
1 תגובות
שילובים שהולכים עם חינוך בדו חוגי?
שחר
2 תגובות
מסלול ייעודי להוראת לימודי מחשבים
ליעד אוחיון
3 תגובות
האם כדאי לעשות הסבה לייעוץ חינוכי בגיל 43?
נסרין
1 תגובות
השלמה מתעודה בהוראה לתואר ראשון
אביעד סעדיה
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,802 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין657 חוות דעת

 • 4.0

  המרכז האקדמי לב1,451 חוות דעת

 • 4.1

  המכללה האקדמית ספיר685 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא תואר שני בחינוך

מיכל דליות
מיכל דליות, שאותה אתם כנראה מכירים כ"סופר נני", הגיעה לקריירה בהנחיית הורים אחרי עשייה ענפה בהוראה וגם היום רואה את עצמה כאשת חינוך. לדעתה, התשוקה למקצוע היא אחד הדברים שבונים "מורים לחיים":
"למורה יש השפעה אדירה. אני חושבת שמה שהופך מורה למורה בלתי נשכח, הוא העובדה שהוא מעביר את החומר בהתלהבות גם אחרי שנים במקצוע."
ומה התכונות שחשובות לדעתה לכל מורה?
"מורה צריך להיות בעל כריזמה וגם בעל תשוקה גדולה לעשות טוב. הוא גם צריך את הכלים המתאימים כדי לא להתייאש לאורך הדרך. לכן בעיני הצלחה בתחום החינוך מורכבת מרצון להמשיך לעמוד במשימה למרות כל המכשולים בדרך, וגם מהמשך הלימודים והעשרה."
מיכל דליות
אשת חינוך והוראה
Whatsapp Whatsapp