רוצה פרטים על מסלול מצטיינים משרד החינוך?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

מסלול מצוינות משרד החינוך - לתת לטובים ביותר

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על מסלול מצטיינים משרד החינוך? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תכניות מצטיינים בהוראה
 
שליחות למצטיינים
 
מערכת החינוך אחראית על עיצוב דורות חדשים של בני אדם, ובשנים האחרונות היא סופגת ביקורת על איכות לימוד לא מספקת. על מנת להשביח את איכות ההוראה בארץ החליטו במערכת החינוך למשוך למקצוע סטודנטים בעלי נתונים גבוהים במיוחד, על ידי חלוקת מלגות ומענקים, קיצור זמן התואר, הענקת מעמד מועדף לבוגרים בשיבוצם במערכת, ועידוד תכניות חדשות במכללות ובאוניברסיטאות. המהלך צובר פופולאריות, ומספר הסטודנטים בתכניות ההצטיינות גדל בהתמדה.
 
תכנית הלימודים
 
קיימות שלוש אפשרויות הכשרה מיוחדות לתלמידים בעלי הישגים גבוהים: תואר ראשון בחינוך במסלול מקוצר של שלוש שנים, תואר ראשון במסלול מצטייני מכללה האורך ארבע שנים, ומסלול ישיר לתואר שני בחינוך המתפרש על ארבע שנים. הלימודים מתקיימים במקביל וכתוספת ללמידה בתכנית הסטנדרטית לתואר בכל מוסד. הבוגרים מחויבים אף בשנת התמחות מעשית, ולאחריה הם זוכים בתואר אקדמי ותעודת הוראה. חלק מן התכניות חורטות על דגלן הכנה למעורבות פעילה של הבוגרים בעיצוב פני החברה הישראלית וברמת חייו של התלמיד הבודד.
 
 
תנאי קבלה
 
משרד החינוך הגדיר קריטריוני קבלה ברורים לתכניות המצטיינים בהוראה בהן הוא תומך, ואלה מסתכמים בציון משולב פסיכומטרי ובגרות של 630 ומעלה. לעיתים די גם בציון של 615, ובלבד שהמועמדים הם בעלי כישרון מנהיגות מוכח ורקע ביוזמות חברתיות ומעורבות קהילתית. לרוב, תידרשו להתחייב לשלוש שנות עיסוק בהוראה במערכת החינוך בהיקף של שליש משרה לפחות. במקומות מסוימים יש אף להגיע לראיון קבלה אישי.
 
במכללות ניתן להתקבל למסלול מצטייני מכללה על סמך ציון משולב הנע בין 605 ל – 629. בתכנית צמרות אפשר להתקבל גם עם ממוצע של 100 ומעלה בבגרות, ולעמוד בהישגים מצוינים בלימודי התואר. בתכניות ישירות לתואר שני דרישות הקבלה מחמירות יותר, משתנות ממקום למקום, וכוללות לדוגמא: 2 או 3 המלצות, ראיון אישי, ציון משולב גבוה יותר, התחייבות לשנות עיסוק רבות יותר בהוראה, ובתכניות לחינוך מדעי גם תואר ראשון באחד ממקצועות המדעים.
 
 
מלגות ומענקים
 
משרד החינוך פתח אפיק סיוע למצטייני משרד החינוך. כל סטודנט בתכניות המצטיינים בהוראה מקבל סיוע בשכר הלימוד הנע בין 5,000 ל – 6,000 שקלים, ובנוסף מענק שנתי של 5,000 ש"ח בכל אחת משנות הלימוד. רוב מסלולי הלימוד מציעים כיסוי שכר הלימוד הנותר במענקים מטעמם. במסלולי מצטייני מכללה לא ניתן מענק משרד החינוך, אך המכללות מאפשרות קבלת מענק חלקי לתשלום שכר הלימוד.
 
מסלולי הלימוד
 
 • המכללה האקדמית אחוה: מציעה תכנית למצטיינים "בונים עתיד" שמעניקה תואר B.Ed. ותעודת הוראה למצוינים. אורך התכנית כשלוש שנים. סטודנטים יכולים ליהנות ממלגה בגובה שכר הלימוד וממלגת קיום.

 

 • סמינר הקיבוצים - הלימודים בתכנית המצטיינים בהוראה מתקיימים בשעות אחר הצהריים. הלימוד מתחלק לחטיבת העשרה בקורסים ייעודיים במדעי הרוח והחברה, חטיבת לימודים פדגוגיים, וחטיבת התנסות מעשית בדגש על לימוד מדעים. בוגרי התכנית יכולים להמשיך במסלול ישיר ללימודי תואר שני.

 

 • מכללת אורנים - התכנית מיועדת למצטייני משרד החינוך, ולמי שהוכיח הצטיינות מיוחדת במהלך שנת הלימודים הראשונה במסלול הרגיל. הלימודים מתקיימים פעמיים בשבוע בשעות אחר צהריים, והתכנית כוללת חטיבה של הוראה במתכונת אישית ומקוונת, חטיבה של לימוד קבוצתי בנושאי חברה, מנהיגות, רטוריקה ועוד, וחטיבה של מעורבות חברתית מעשית. הבוגרים מקבלים תקן מורה מן המניין כבר בשנת הסטאז'.

 

 • אוניברסיטת תל אביב - תכנית אופקים מכשירה מורים במקצועות החשיבה היהודית, במסגרת דו חוגית. מטרת התכנית להכשיר מורים בעלי ידע נרחב במקצועות מדעי הרוח ובדגש על הכרת המורשת היהודית.

 

 • המכללה האקדמית הרצוג – תכנית אשכולות מכשירה סטודנטים בעלי נתונים גבוהים להוביל שינויים במערכת החינוך. מסיימי התכנית זוכים בשכר תקן קבע כבר משנת הסטאז'.

 

 • האוניברסיטה העברית בירושלים – תכנית מצטיינים בהוראה רביבים נערכת במתכונת דו חוגית, ומכשירה להוראה במקצועות היהדות והתנ"ך במסגרות החינוך הממלכתיות (חילוניות). התכנית נפרשת על ארבע שנים, ובסופה מקבלים הבוגרים תואר שני במדעי היהדות ותעודת הוראה.

 

 • מכללת לוינסקי לחינוך – בתכנית רגב מכשירים מורים יזמים, כאלה שביכולתם להניע תהליכים מקדמים, במגע עם צדדיה השונים של מערכת החינוך, ומתוך מעורבות אישית גבוהה. מתכונת הלימוד היא יום אחד בשבוע, במקביל ללימודי המסלול הרגיל. ניתנת אפשרות ללמידה יחידנית, ללמידה בקבוצות או באופן מקוון, ולהמשך לתואר שני במסלול ישיר.

 

 • מדרשת פיינברג מכון וייצמן - תכנית רוטשילד וייצמן למצוינות בהוראת מדעים מיועדת לבעלי תואר ראשון בתחומי המדע ולבעלי תעודת הוראה המעוניינים בהתמחות בהוראת מדעים במסגרת תואר שני. הלימוד נפרש על פני יומיים בשבוע למשך שנתיים, ולעיתים מתקיים גם מסלול מקביל להובלת יוזמות ייחודיות במערכת החינוך.

 

 • המכללה האקדמית לחינוך ע"ש דויד ילין - מס"ע היא תכנית מצטיינים בהוראה הנלמדת במקביל למסלול ההכשרה הרגיל.

 

 • מכללת בית ברל - בבית ברל מתקיימים שני מסלולי מצטיינים. הראשון תואם לדרישות משרד החינוך להכשרת מורים בדגש על רב תרבותיות, תרומה לקהילה ושאלות זהות. המסלול כולל ליווי צמוד של כל סטודנט, במסגרת המתווספת ללימודים בתכנית הסטנדרטית לתואר. השני הוא מסלול צמרות למצטיינים, הנפרש על פני ארבע שנים, ומיועד להכשרת מחנכים מהגיל הרך ועד לבית הספר התיכון.

 

 • המכללה הדתית לחינוך שאנן – תכנית ברמה מכוונת להכשרת מורים למוסדות החינוך הממלכתי דתי. המסלול פתוח בפני בנות בלבד, נמשך ארבע שנים, ובסופו מקבלות הסטודנטיות תואר שני בחינוך ותעודת הוראה.
 
 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על מסלול מצטיינים משרד החינוך?

רוצה לדעת יותר על מסלול מצטיינים משרד החינוך?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

התאמה לתפקיד בחינוך והוראה

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: מסלול מצטיינים משרד החינוך

התקבלו 2 דירוגים בציון ממוצע 3.5 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp