הדרכה לעבודה בגובה בכרמל בטיחות - המכללה לבטיחות והכשרה מקצועית

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס עבודה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על הדרכת עבודה בגובה - כרמל בטיחות.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס עבודה בגובה בכרמל בטיחות – המכללה לבטיחות והכשרה מקצועית
 
התנשאו לשלום...
 
עבודה בגובה מוגדרת בחוק כפעילות שמתבצעת בגובה שמעל שני מטרים בכל התחומים ובכל העיסוקים. בהתאם לתקנות אגף הפיקוח על העבודה משנת 2007, כל מי שעוסק בעבודה כזו – חייב לעבור קורס הדרכה לעבודה באותו תחום, ולקבל הסמכה מוכרת לשם כך. קורס עבודה בגובה בכרמל בטיחות הוא קורס שבנוי על פי דרישות והנחיות משרד התמ"ת. הקורס בנוי בעצם ממספר הכשרות, בהתאם לצרכים מסוימים המוגדרים על ידי עובדים וחברות, והן מועברות על ידי מדריכי עבודה בגובה מוסמכים.
 
על הלימודים בכרמל בטיחות
 
בבית הספר קיימת סדנה המותאמת להדרכת כל סוגי העבודה בגובה, והמאובזרת בציוד ובמכשור הנדרש, וכן באמצעי המיגון. בתוך חדר הסדנה עוברים המשתתפים סימולציות המדמות תהליכי עבודה בשטח, וכך הם מתנסים בפעולות הבטיחות שעליהם לנקוט בעת העבודה. אופי ההדרכה, משכה וכן התכנים הכלולים בה משתנים בהתאם לצורכי המשתתפים בקבוצה המסוימת. חברות יכולות להזמין מבית הספר הדרכה לעובדים בארגון, בהתאם לצרכים ספציפיים.
 
תחומי ההדרכה
 
התחומים הנלמדים במסגרת קורס עבודה בגובה הם: עבודה על סולמות, עבודה על גגות, עבודה באמצעות סלי הרמה, עבודה באמצעות במות הרמה, עבודה על פיגומים ועבודה במקומות מוקפים. במהלך השיעורים השונים לומדים הסטודנטים את החומר העיוני הקשור בתחום, ומתנסים בעבודה הלכה למעשה. בכלל זה הם מכירים את הציוד המשמש להגנה ולבטיחות ואת אמצעי העזר המשמשים באותו תחום. כמו כן, הם מתרגלים עלייה לגובה ועבודה, מתוך יישום בפועל של תקנות הבטיחות.
 
מתכונת הלימוד
 
בכל אחד מן התחומים הנלמדים ניתנת הדרכה נפרדת. כל ההדרכות הן ממוקדות, ובסיומן ניתנת הסמכה לעבודה באותו תחום מסוים. רובן נפרשות על פני מספר ימים מרוכזים, וכוללות בחינה עיונית ומעשית. בחלקן נדרשים הבוגרים לעבור התמחות בפועל, תחת פיקוח של מדריך בעל ותק וניסיון בעבודה באותו ענף.
 
נושאי לימוד ספציפיים
 
 • הכרת ציוד המגן האישי
 • קשירת חבלים
 • קונסטרוקציות מסוגים שונים
 • עבודה עם מנופים
 • נשיאת מטען בגובה     
 • עבודה על פיגומים נייחים וניידים     
 • ועוד
 
קהל היעד ותנאי הקבלה
 
קורס עבודה בגובה במכללת כרמל בטיחות מיועד לכל מי שנדרש במסגרת עיסוקו המקצועי לעבוד בגובה שמעל לשני מטרים. בכלל זה, הלימודים בקורס מתאימים גם לגננים העוסקים בגיזום עצים, לעובדי בניין, לעובדים בענף המנופים, לעובדים בתיקון עמודי חשמל, לעובדים בעץ שנדרשים להתקין מבנים גבוהים, לאנשים העוסקים בתיקון גגות, לעובדי ניקיון באמצעות סנפלינג, ועוד. כמו כן, הקורס מתאים לבעלי מפעלים או חברות העוסקים בתחומי העבודה בגובה, והם מחויבים על פי חוק להכשיר ולהסמיך את עובדיהם על פי ההוראות הממשלתיות.
 
פרטים נוספים
 
ההסמכה לעבודה בגובה בענף המקצועי המסוים ניתנת מטעם משרד התמ"ת, והיא תקפה למשך שנתיים. לתשומת לב העוסקים העצמאיים בתחומים אלה, וכן לתשומת לב בעלי מפעלים שאחראים על הכשרת עובדיהם – בכל שנתיים יש לרענן את ההסמכה ולקבל אישור מחודש לעבודה. 
 


** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: כרמל בטיחות - המכללה לבטיחות והכשרה מקצועית, לעובדים ולחברות

עוד מסלולי לימוד - כרמל בטיחות

ssssssssss

פורום לימודי תעודה | קורסים

קורס הסדרי תנועה
אברהים
ללא תגובה
קורס תאית במרכז
נגה
ללא תגובה
קורס ביופידבק 2020
זהבי הלוי אורלי
ללא תגובה
לימודי תעודה בתחום הרכש
אורטל
1 תגובות
קורס לימוד השפה הדנית
עדן
1 תגובות
הצעה לקורס מיזוג אוויר
משה ניסן
1 תגובות
קורס מדביר מוסמך בצפון
זבידאת עאטף
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,956 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  הקריה האקדמית אונו1,096 חוות דעת

 • 4.1

  מכון טכנולוגי חולון588 חוות דעת

 • 4.1

  שנקר, המכללה להנדסה ולעיצוב687 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp