הדרכה לעבודה בגובה בכרמל בטיחות - המכללה לבטיחות והכשרה מקצועית

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס עבודה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הדרכת עבודה בגובה - כרמל בטיחות.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס עבודה בגובה בכרמל בטיחות – המכללה לבטיחות והכשרה מקצועית
 
התנשאו לשלום...
 
עבודה בגובה מוגדרת בחוק כפעילות שמתבצעת בגובה שמעל שני מטרים בכל התחומים ובכל העיסוקים. בהתאם לתקנות אגף הפיקוח על העבודה משנת 2007, כל מי שעוסק בעבודה כזו – חייב לעבור קורס הדרכה לעבודה באותו תחום, ולקבל הסמכה מוכרת לשם כך. קורס עבודה בגובה בכרמל בטיחות הוא קורס שבנוי על פי דרישות והנחיות משרד התמ"ת. הקורס בנוי בעצם ממספר הכשרות, בהתאם לצרכים מסוימים המוגדרים על ידי עובדים וחברות, והן מועברות על ידי מדריכי עבודה בגובה מוסמכים.
 
על הלימודים בכרמל בטיחות
 
בבית הספר קיימת סדנה המותאמת להדרכת כל סוגי העבודה בגובה, והמאובזרת בציוד ובמכשור הנדרש, וכן באמצעי המיגון. בתוך חדר הסדנה עוברים המשתתפים סימולציות המדמות תהליכי עבודה בשטח, וכך הם מתנסים בפעולות הבטיחות שעליהם לנקוט בעת העבודה. אופי ההדרכה, משכה וכן התכנים הכלולים בה משתנים בהתאם לצורכי המשתתפים בקבוצה המסוימת. חברות יכולות להזמין מבית הספר הדרכה לעובדים בארגון, בהתאם לצרכים ספציפיים.
 
תחומי ההדרכה
 
התחומים הנלמדים במסגרת קורס עבודה בגובה הם: עבודה על סולמות, עבודה על גגות, עבודה באמצעות סלי הרמה, עבודה באמצעות במות הרמה, עבודה על פיגומים ועבודה במקומות מוקפים. במהלך השיעורים השונים לומדים הסטודנטים את החומר העיוני הקשור בתחום, ומתנסים בעבודה הלכה למעשה. בכלל זה הם מכירים את הציוד המשמש להגנה ולבטיחות ואת אמצעי העזר המשמשים באותו תחום. כמו כן, הם מתרגלים עלייה לגובה ועבודה, מתוך יישום בפועל של תקנות הבטיחות.
 
מתכונת הלימוד
 
בכל אחד מן התחומים הנלמדים ניתנת הדרכה נפרדת. כל ההדרכות הן ממוקדות, ובסיומן ניתנת הסמכה לעבודה באותו תחום מסוים. רובן נפרשות על פני מספר ימים מרוכזים, וכוללות בחינה עיונית ומעשית. בחלקן נדרשים הבוגרים לעבור התמחות בפועל, תחת פיקוח של מדריך בעל ותק וניסיון בעבודה באותו ענף.
 
נושאי לימוד ספציפיים
 
  • הכרת ציוד המגן האישי
  • קשירת חבלים
  • קונסטרוקציות מסוגים שונים
  • עבודה עם מנופים
  • נשיאת מטען בגובה     
  • עבודה על פיגומים נייחים וניידים     
  • ועוד
 
קהל היעד ותנאי הקבלה
 
קורס עבודה בגובה במכללת כרמל בטיחות מיועד לכל מי שנדרש במסגרת עיסוקו המקצועי לעבוד בגובה שמעל לשני מטרים. בכלל זה, הלימודים בקורס מתאימים גם לגננים העוסקים בגיזום עצים, לעובדי בניין, לעובדים בענף המנופים, לעובדים בתיקון עמודי חשמל, לעובדים בעץ שנדרשים להתקין מבנים גבוהים, לאנשים העוסקים בתיקון גגות, לעובדי ניקיון באמצעות סנפלינג, ועוד. כמו כן, הקורס מתאים לבעלי מפעלים או חברות העוסקים בתחומי העבודה בגובה, והם מחויבים על פי חוק להכשיר ולהסמיך את עובדיהם על פי ההוראות הממשלתיות.
 
פרטים נוספים
 
ההסמכה לעבודה בגובה בענף המקצועי המסוים ניתנת מטעם משרד התמ"ת, והיא תקפה למשך שנתיים. לתשומת לב העוסקים העצמאיים בתחומים אלה, וכן לתשומת לב בעלי מפעלים שאחראים על הכשרת עובדיהם – בכל שנתיים יש לרענן את ההסמכה ולקבל אישור מחודש לעבודה. 
 


** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: כרמל בטיחות - המכללה לבטיחות והכשרה מקצועית, לעובדים ולחברות

עוד מסלולי לימוד - כרמל בטיחות

פורום לימודי תעודה | קורסים

אפשרויות לימוד לקהל הגיל השלישי
אורלי אלקלעי
ללא תגובה
היכן לומדים קורס גמול השתלמות?
ואליד זבידאת
ללא תגובה
נושאי לימוד בקורס זוגי
רון
ללא תגובה
משך ועלות קורס ניהול סיכונים
איה
1 תגובות
איפה לומדים קורס הכנת שוקולד?
שיר שטיין
1 תגובות
קורס גישור בסיסי
מירב
1 תגובות
קורס קרוס בניהול בתי אבות
אלעד אפל
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp