המרכז הבינתחומי הרצליה
שם מלא
אימייל
טלפון
אני מסכים לתנאי השימוש ומדיניות האתר
לימודים > תואר שני > מסלולי תואר שני - המרכז הבינתחומי

תואר שני במרכז הבינתחומי הרצליה

שירות אישי - המרכז הבינתחומי הרצליה

מלא/י את פרטייך ונציג שירות יחזור אליך בהקדם

טלפון אימייל שם מלא
אני מסכים לתנאי השימוש ומדיניות פרטיות
תואר שני במרכז הבינתחומי
 
שלל אפשרויות לתואר המוסמך
 
המרכז הבינתחומי הרצליה הוא מוסד אקדמי ששם דגש על מנהיגות בתחומי הכלכלה, התקשורת, המשפט והפוליטיקה. מציעים בו מסלולי לימוד מגוונים ותכניות לחילופי סטודנטים, ופועלים בו מעבדות ומכוני מחקר.
 
במרכז לימודים אקדמי זה מספר תכניות לתואר שני, העוסקות בעניינים רלוונטיים ועדכניים. בכל מסלולי הלימוד נדרש רקע השכלתי קודם ברמת תואר ראשון. תכניות השלמה לקראת לימודי מוסמך מוצעות למועמדים המגיעים מתחומי דעת שאינם קשורים לתוכן המסלול הנבחר.
 
במבט על
 
במרכז הבינתחומי פועלות תכניות לימודים לתואר מוסמך, האורכות בין שלושה סמסטרים לשנתיים אקדמיות. בתחומים מסוימים מוצעים מסלולים מחקריים, הכוללים הגשת עבודת תזה. לעומתן, תכניות אחרות הן בעלות דגש יישומי מובהק, ובתכניות נוספות נידונות סוגיות תיאורטיות עכשוויות עתירות חשיבות. ישנם מסלולים מיוחדים הנלמדים בשפה האנגלית, ויש גם כאלה בהם משתתפים הסטודנטים בסיורים לימודיים בחו"ל.
 
תיאור מסלולי הלימוד
 
מסלולי המוסמך במרכז הבינתחומי הם:
 
LL.M - מוסמך במשפטים
 
זוהי תכנית דו שנתית ממוקדת במשפט עסקי, נושא שבו מתמחה מוסד לימודים זה. לימודים אלה פונים למסיימי תואר ראשון במשפטים השואפים להעשיר את כישוריהם, באופן שיעניק להם יתרון משמעותי בשוק תחרותי במיוחד. הלימודים מתאפשרים במסלול רגיל, מחקרי או מואץ. במהלך הלימודים משולבים קורסים בינתחומיים המקנים לסטודנטים ראייה רחבה, מעבר לתחום המשפט גרידא. 
 
תואר שני במנהל עסקים
 
 • תכנית MBAמסלולי MBA מוצעים בהתמחויות: שיווק, מימון, נדל"ן או ניהול מבוסס ביג דאטה. בקורסים שבתכנית זו נבחנות חשיבותם של כל אחד מתחומים אלו בעולם העסקי המודרני, והשפעתם העצומה על תפקוד והצלחת הארגון.

 

 • מסלול Global MBA - תכנית לימודים בשפה האנגלית, שבה ניתן להתמחות בתחומים: יזמות וחדשנות, או אסטרטגיה ופיתוח עסקי.

 

 • One Year MBA - תכנית בהיקף של שנה אחת שנלמדת בשפה האנגלית, אשר מתמקדת בניהול בחברות צומחות וחדשניות.

 

 • MBA Healthcare Innovation - מסלול לתואר שני שנלמד בשפה האנגלית ומתמקד בניהול של חדשנות ויזמות בענף הבריאות. המסלול שואף להכשיר מנהיגים להתמודדות עם אתגרי מערכות שירותי הבריאות של העתיד.

 

 • תכנית מחקרית - המתמקדת בתחומי המימון והשיווק, ומטרתה להעניק לסטודנטים כלים מתקדמים לניתוח ולחקר סיטואציות כלכליות מורכבות בעולם משתנה. התכנית מיועדת לאלו המעוניינים להמשיך בקריירה אקדמית.

 

 • MA בהתנהגות ופיתוח ארגונים - שיתוף פעולה ייחודי בין בתי הספר מנהל עסקים ופסיכולוגיה, אשר הוליד תכנית לימודים בדגש יישומי, המעניקה לסטודנטים "טעימה" בייעוץ לחברות. הלימודים נמשכים כשנה וחצי, ומרוכזים בשני ימי לימוד בשבוע. הם כוללים סיורים לימודיים לבתי ספר לניהול ברחבי העולם, והיכרות עם מנהלים בכירים.
 
תואר M.Sc במדעי המחשב
 
המסלול לתואר שני במדעי המחשב מיועד למסיימי תואר ראשון במחשבים או בתחום משיק. תכנית הלימודים מכילה קורסי בחירה רבים, במטרה להעניק לסטודנטים את האפשרות להתמקד בתחומים המעניינים אותם והמעשירים אותם בדרכם המקצועית. כמו כן, ניתנת האפשרות לבחור במסלול עם או בלי תיזה. מלגות הצטיינות מחולקות כל שנה, בין היתר למסיימי יחידות טכנולוגיות בצה"ל.
 
תואר MA בממשל 
 
 • מסלול ללא תזה – אפשרי באחת מן ההתמחויות: מדיניות ציבורית, שיווק פוליטי, דיפלומטיה ויישוב סכסוכים או ביטחון ולוחמה בטרור (באנגלית). המסלול נמשך שנה אחת בלבד (שלושה סמסטרים), ומיועד לאלו המעוניינים להמשיך לקריירה באחד מתחומי הביטחון, הדיפלומטיה או השירות הציבורי.

 

 • מסלול עם תזה – מסלול הנמשך שנתיים, ומיועד למבקשים להמשיך בקריירה אקדמית. בתכנית מלמדים מרצים בכירים מהארץ ומהעולם, המקנים לסטודנטים ידע עשיר בנושאים כגון: יחסים בינלאומיים, פוליטיקה, ממשל ועוד. 
 
תואר MA בתקשורת ומדיה חדשים
 
תואר שני בתקשורת חדשה הינו מסלול חדש, שמטרתו הקניית ידע רחב והיכרות מעמיקה עם העולם המורכב והמשתנה ללא הרף של התקשורת העכשווית. נחקרות טכנולוגיות מדיה חדשות, תהליכי מחשוב, דיגיטציה ועוד. נידונות סוגיות, כגון: כיצד פועלים מוסדות וארגוני תקשורת? איך מיוצרים תכנים, ומהו אופן הפצתם? מיהו הקהל של התקשורת כיום, וכיצד הוא מגיב לה? ושאלות רבות בנוסף. 
 

תואר שני MA בכלכלה פיננסית

 

במסלול זה לומדים על מגמות מובילות בשוק ההון ורוכשים כלים להשתלבות בתפקידים בכירים בעולם הפיננסי, כמו בקרנות פנסיה, בבתי השקעות או בחברות לניהול כספים. התכנית נמשכת שנה אחת והיא מוצעת במסלול עם או ללא תזה.

 

 

תואר שני MA בפסיכולוגיה

 

 • תואר שני בפסיכולוגיה קלינית: בתכנית לתואר שני בפסיכולוגיה קלינית ניתן לבחור להתמחות בטיפול בילדים ובמתבגרים או במבוגרים. הסטודנטים רוכשים מיומנויות מחקריות וקליניות, ומתנסים בהכשרה קלינית לכל אורך שנות הלימוד.

 

 • תואר שני בפסיכולוגיה חברתית: בתכנית זו לתואר שני בפסיכולוגיה חברתית, שמתקיימת בתכנית עם תזה או במסלול ללא תזה, מעמיקים הסטודנטים באחד משלושת הנושאים הבאים: קונפליקטים בין קבוצות, יחסים בין אישיים או תהליכי קבלת החלטות. כמו כן, רוכשים כלים להדרכה של קבוצות וארגונים.
   

 

למידע נוסף לחצו: המרכז הבינתחומי הרצליה


עוד מסלולי לימוד - המרכז הבינתחומי הרצליה: 

המרכז הבינתחומי הרצליה


פורום לימודים  |  ימים פתוחים  |  תנאי קבלה  |  תנאי שימוש  |  מפת האתר  |  מגזין לימודים  |  צור קשר  |  English