לימודי חשבונאות באוניברסיטת רייכמן (הבינתחומי)

שירות אישי - צור קשר
לימודי חשבונאות באוניברסיטת רייכמן (הבינתחומי)

לימודי חשבונאות באוניברסיטת רייכמן (הבינתחומי)

  

 

חשבונאות הינה אחד מן התחומים הוותיקים ביותר בעולם העסקי ולימודי חשבונאות נערכים באוניברסיטאות ומכללות מובילות מזה עשרות שנים. תחום החשבונאות כולל בתוכו מגוון רחב של ענפים פיננסיים כגון מיסים, ביקורת, חוזים, תאגידים, מסחר וכו'. מהותה של תורת החשבונאות הינה להמציא בעבור בעלי עניין (כגון בעלי מניות או מנהלים) דו"חות וסיכומים העוסקים ברווחיות הארגון ועמידתו מול הרשויות הפיננסיות והמשק. מדובר במקצוע המשתייך לענף מדעי החברה ויונק רבות מתחומים כגון מנהל עסקים, משפטים וכלכלה.

 

 

תואר בחשבונאות נחשב לאחד מן התארים היוקרתיים והמבוקשים ביותר באקדמיה הישראלית. בוגרי התואר יכולים להשתלב בסיום לימודיהם במגוון רחב של תפקידים במשק כגון רואי חשבון, מנהלי השקעות, יזמים, יועצים פיננסיים, מנהלי חברות, דירקטורים, בכירים בענף הבנקאי, ברוקרים וכו'. מיותר לציין כי ידע בחשבונאות מהווה בסיס כלכלי וניהולי גם בעבור אלו המעוניינים בקריירה עצמאית.

  

תכנית הלימודים

 

במהלך לימודי חשבונאות באוניברסיטת רייכמן הסטודנטים מתוודעים לשפת העסקים הנדרשת במגוון היבטים בעולם הניהולי והפיננסי. נרכשת תשתית חזקה של קורסי מימון וכלכלה, ובמקביל יוצרים חיבור לממשק שבין פיננסים לטכנולוגיה.

 

במהלך הלימודים משולבים קורסי AccounTech, שבהם הסטודנטים מכירים כלים טכנולוגיים, כגון תכנות, בינה מלאכותית (AI) ודאטה, שיכולים לסייע להם להשתלב בחזית העולם העסקי. כמו כן, מתקיימת סדנה מעשית ביזמות, שבה הסטודנטים בוחנים יוזמות עסקיות מובילות בישראל, הסיבות להצלחתן והשפעת החדשנות על תעשיות בארץ ובחו"ל. הסדנה כוללת שיתוף פעולה עם התעשייה וגופים שונים בתחומים כגון הייטק, נדל"ן, פיננסים, קמעונאות וגז ונפט.

 

מוצעים שלושה מסלולים:

 • תואר ראשון בכלכלה בהתמחות חשבונאות
 • תואר ראשון במנהל עסקים בהתמחות חשבונאות
 • תואר ראשון דו חוגי בכלכלה ומנהל עסקים בהתמחות חשבונאות
   

הסטודנטים הזכאים לתואר רשאים לגשת לשני מבחני ההסמכה של מועצת רואי החשבון: חשבונאות פיננסית וביקורת. העוברים את שתי הבחינות ומשלימים התמחות של שנתיים מקבלים את רישיון רואי החשבון.

 

מתכונת הלימוד

 

כאמור, לימודי החשבונאות מהווים התמחות מתוך לימודי הכלכלה או מנהל העסקים לתואר BA. הלימודים מתפרשים על פני פרק זמן של שבעה סמסטרים, הסמסטר האחרון הוא סמסטר קיץ.

 

במהלך הלימודים ניתן דגש מיוחד על הבנה ופיתוח החשיבה כדי להקנות לבוגרים יתרון מובנה בהובלה עתידית בתחום המקצועי, הניהולי או העסקי.

 

סגל ההוראה בתכנית מורכב ממרצים מנוסים בתחום, מהאקדמיה ומהפרקטיקה החשבונאית.

 

נושאי הלימוד

 

 • משפט לחשבונאים
 • אקונומטריה
 • חשבונאות ניהולית וטכנולוגית
 • מאקרו כלכלה
 • חשבונאות פיננסית
 • יסודות המימון
 • מיסוי תאגידים
 • דוחות כספיים מאוחדים
 • תורת ההשקעות
 • אקסל לחשבונאים
 • ביקורת חשבונות
 • Data Science ו - Big Data
 • התנהגות ארגונית    
 • Business Data Analytics and Machine Learning with R
 • ועוד


על מוסד הלימוד

 

אוניברסיטת רייכמן נוסדה בשנת 1994, מדי שנה היא מעניקה תארים ראשונים ושניים במגוון רחב של תחומים. באוניברסיטה סגל הוראה המורכב ממרצים מובילים בתחומם, לצד תכניות לימוד יוקרתיות ומתקנים מובילים. כמו כן, היא רואה בניסיון ובפרקטיקה את יסודותיה של ההצלחה, והסטודנטים הלומדים בה רוכשים עוד במהלך לימודיהם כלים מעשיים להשתלבות בשוק העבודה. בוגרי מוסד זה משתלבים מדי שנה בתפקידים מובילים במשק והופכים למנהלים ובכירים בחברות פרטיות וארגונים ציבוריים. 

 

 

תנאי קבלה


תהליכי הקבלה והמיון לתכנית כוללים ראיון אישי שבו נבחנת אישיות המועמדים והתאמתם לעולם היזמי והעסקי, לרבות יכולות חשיבה, גישה ביקורתית ויצירתיות.

 

תנאי הסף משתנים בהתאם לתקופת הרישום. קיימות מספר קטגוריות לקבלה, לפרטים מומלץ לפנות אל מוסד הלימוד.
 

תעודה

 

סטודנטים שמסיימים את הלימודים בתכנית זו, מקבלים תואר ראשון BA בכלכלה או במנהל עסקים בהתמחות חשבונאות מטעם אוניברסיטת רייכמן.

 

לימודי התואר מקנים לסטודנטים פטור ממספר בחינות של מועצת רואי החשבון, כגון ביניים ( א' ו - ב'), מימון, סטטיסטיקה, דיני תאגידים ומסחר ועוד.

 

מה אפשר לעשות עם לימודי ראיית חשבון?


בוגרי התכנית מקבלים יתרון בהובלת עולם העסקים. הם יכולים להשתלב בתפקידים ניהוליים, בביצוע יזמות ועסקאות או בתפקידי ייעוץ. כמו כן, הם יכולים להשתלב בעיצוב המהפכה הטכנולוגית שצפויה להתרחש במקצועות הפיננסים, ובהם גם בראיית חשבון.


הבוגרים משתמשים בחשבונאות בתור פלטפורמה להשתלבות במגוון עמדות במגזר העסקי ובתחום היזמות, והבוחרים להישאר במקצוע החשבונאות מובילים שינויים משמעותיים בענף.
 

כיצד ייראה המקצוע בעתיד?


כתוצאה משינויים טכנולוגיים, המקצוע עובר תמורות משמעותיות. רואי החשבון של היום כבר אינם עוסקים בביקורת במובן הקלאסי אלא משתמשים בראיית החשבון במגוון של תפקידים בהשקעה, יזמות, ניהול וייעוץ פיננסי ואסטרטגי. מריבת הכנסותיהם של משרדי רואי החשבון הגלובליים אינם נובעים כיום מביקורת מסורתית. כך מתייתרת העבודה הטכנית והמקצוע הופך לסלקטיבי הרבה יותר וכן לרווחי יותר. בתכנית הלימודים מתבססים על הנחות מוצא אלה ומעודדים את האצת התהליכים הטכנולוגיים והעסקיים הללו.
 

מה יקרה לקשר שבין חשבונאות לעולם העסקי?


הקשר שבין ראיית חשבון והעולם העסקי צפוי להתחזק לאור התמורות הטכנולוגיות ולהפוך למדויק יותר בעקבות התייתרות העבודה הטכנית. בוגרי לימודי החשבונאות מחזיקים בכישורים שבהם משתמשים גם לאחר הלימודים ושאותם ניתן ליישם בעולם העסקי.
 

באיזו מידה חשבונאות מסייעת בעולם העסקי והניהולי?


לחשבונאות יש תפקיד משמעותי לאורכו ולרוחבו של העולם העסקי. בכירים רבים בהם מנכ"לים, מנהלים וראשי חטיבות עסקיות של חברות רבות במשק הם רואי חשבון בהשכלתם. מגמה זו נרשמת במערכת הפיננסית וכן בענפים אחרים במשק כגון נדל"ן מניב.

 

האם קיים הבדל בין לימודי חשבונאות לבין לימודי מנהל עסקים או כלכלה בהתמחות חשבונאות?


לא קיים הבדל בין המסלולים, מדובר בהבדלים טכניים בלבד הנובעים מאופן ההגשה של מסמכי התואר לאישור המל"ג בעבר. במרבית המוסדות חשבונאות אינה נלמדת כתואר בודד אלא התמחות או חוג נוסף.


כאשר חשבונאות מוגדרת כהתמחות, היא ההתמחות היחידה שהמועצה להשכלה גבוהה מאשרת לרשום על גבי תעודת התואר וההתייחסות אליה היא כתואר בחשבונאות לכל דבר.
 

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת רייכמן (הבינתחומי)
Whatsapp Whatsapp