המכללה לעיסוי רפואי של דר' יעקובי

רוצה לדעת על לימודים בנושאי רפואה משלימה?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על המכללה לעיסוי רפואי.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


ד"ר יעקובי - המכללה לעיסוי רפואי
 
כיתות אומן לעיסוי
 
המכללה לעיסוי רפואי היא פרי יצירתו של האיש והאגדה – אלוף האגרוף הישראלי, אהרון יעקובי. במשך השנים הוסיף יעקובי למדליות גם תארים אקדמיים כמוסמך לרפואה סינית וכדוקטור לפילוסופיה, תואר שקיבל מאוניברסיטת ניופורט, קליפורניה. הנושא אותו חקר בלימודיו הגבוהים היה הנושא של טיפול בכאב ובריאות ספורטאים. את הידע והניסיון המעשי שלו בטיפול באוכלוסיות שונות, ובהן גם אנשי ספורט, הוא מביא איתו אל המכללה אותה הקים בשנת 1985.
 
המכללה של ד"ר יעקובי נוסדה על בסיס הרצון לפתוח מוסד לימודים העומד בסטנדרטים גבוהים – הן מבחינת מקצועית והן מבחינת הוראה. על פי דברי האיש עצמו, הוא ביקש לייסד "כיתות אומן" ללימוד מקצועות העיסוי. במכללה אכן נלמדות מגוון שיטות עיסוי ותרפיות מגע על פי התפישה ההוליסטית העומדת בבסיס הרפואה המשלימה. בזכות ניסיונו כמאמן ספורט והיכרותו עם הצרכים הקיימים בקרב אוכלוסיות מסוגים מיוחדים, כגון: אנשי עסקים, שחקני קבוצות ספורט, נכי צה"ל, ידוענים ועוד, חלק ממסלולי הלימוד במכללה נותן מענה לנישות ייחודיות.
 
על הלימודים במכללה
 
תכניות הלימוד השונות במכללה לעיסוי רפואי של ד"ר יעקובי מטרתן להכשיר מטפלים בעלי ידע מקיף וניסיון מעשי מותאם, בתוך פרק זמן סביר. בקורסים מתמקדים בנושאי הלימוד הקשורים בכל אחד מסוגי העיסוי הרפואי, ומקנים לסטודנטים את הידע הנוסף הנדרש. מטרה נוספת במהלך הלימודים היא לפתח את המודעות העצמית ואת המיומנויות המקצועיות של המטפלים, מתוך זהות מקצועית מגובשת וסגנון אישי של כל מטפל.
 
על מסלולי הלימוד וקהל היעד
 
חלק מן המסלולים במכללה מיועדים למטפלים בעלי ניסיון קודם, וחלקם פתוחים לקהל הרחב. מסלולים אחרים מתמקדים בנישות של ספורטאים ושל עיסוי המיועד להם, ולפיכך הם מתאימים יותר למאמני ספורט, המבקשים לעצמם הסמכה מקצועית נוספת. בין המסלולים מוצעים גם מסלולים משולבים שבהם לומדים כמה תרפיות מגע במקביל; ביניהם נמצאים גם שני מסלולים המתמקדים בספורטתרפיה על כל היבטיה, ומסלול המשלב בין כמה סוגי עיסוי, באופן שמאפשר למטפלים לתת מענה לכל סוגי המצבים הפתולוגיים.
 
תכני הלימוד בקורסים
 
בכל הקורסים לומדים אנטומיה ופיזיולוגיה, פתולוגיות שונות בדגש על קהל היעד האופייני לאותה שיטת טיפול, וכן קונטרה אינדיקציות ומצבים שבהם אסור להשתמש בשיטה. בכל המסלולים לומדים הסטודנטים כיצד לאבחן, משתמשים בכמה צורות אבחון בכל שיטה טיפולית, ולומדים כיצד משלבים בין השיטות השונות. כמו כן, הסטודנטים בכל הקורסים מתנסים מעשית בעיסויים זה על זה, ובחלק מן המסלולים ניתנת להם גם אפשרות להשתלב בסטאז' שנערך במקום חיצוני.
 
בקורסים השונים מלמדים גם כיצד להשתמש בשיטות העיסוי השונות למניעה של בעיות, וכמובן – איך משתמשים בכל אחת מהן כדי לפתור בעיות קיימות ולסייע למטופלים באופן המיטבי. בחלק מן המסלולים קיימת גם התייחסות לגורמים נוספים המשפיעים על הבריאות, כתזונה, פעילות גופנית, מצב נפשי ועוד. נוסף על כך, בכל המסלולים מקבלים את הידע החיוני באשר לאתיקה מקצועית, יחסי מטפל מטופל, ניהול ובנייה של תהליך טיפולי, וכדומה.
 
מתכונת הלימוד
 
בכל הקורסים במכללה לעיסוי רפואי של ד"ר יעקובי לומדים הסטודנטים באמצעות השילוב בין הידע העיוני ובין ההתנסות המעשית, ולומדים גם באמצעות הדגמות, סימולציות ומקרי מבחן. בקורסים רבים הסטודנטים מחויבים גם לעבור קורס החייאה כחלק בלתי נפרד מתכנית הלימודים. בנוסף, במכללה מקפידים כי כיתות הלימוד תכלולנה משתתפים מעטים, וכך כל תלמיד זוכה ליחס האישי ולליווי מקצועי צמוד במהלך הלימודים.
 
היקף הקורסים
 
היקף הקורסים משתנה בין המסלולים השונים והוא נע בין 70 שעות לימוד ועד ל – 200 שעות לימוד אקדמיות ומעלה. ברוב הקורסים נערכים השיעורים אחת לשבוע, ומשך כל שיעור הוא שש שעות. בבית הספר מציעים שיעורים המתקיימים בשעות הבוקר, וכן שיעורים המתקיימים בשעות אחר הצהריים והערב.
 
תנאי הקבלה
 
בחלק מן הקורסים אין כל תנאי קבלה ללימודים, אך בחלקם נדרשים תנאים מקדימים כהסמכה קודמת באחת מתרפיות המגע, כידע באנטומיה פיזיולוגיה, בפתולוגיה ועוד. עם זאת, במרבית המסלולים שבהם נדרש ידע מוקדם, ניתן להשלים אותו באמצעות לימודים נוספים בבית הספר – בטרם תחילת המסלול.
 
סדנאות
 
בנוסף למסלולים המקצועיים, במכללה לעיסוי רפואי מציעים סדנאות שונות הנלמדות בהיקף של כ – 40 שעות ועד כ – 70 שעות, בנושאים משתנים. בין השאר, ניתן למצוא במכללה סדנאות כגון "סדנה לתיקון יציבה" ו - "סדנה לטיפול בבעיות אורטופדיה". בחלק מהן נדרש ידע מוקדם.
 
לסיכום
 
בתום הלימודים בכל אחד מן הקורסים מקבלים בוגריהם תעודת מטפל בשיטה המסוימת, מטעם המכללה לעיסוי רפואי. נציין כי המכללה נמצאת בתל אביב, וכי קיימת בה גם קליניקה לטיפולים בשיטות העיסוי השונות, והפעילות המתקיימת בה מהווה השראה לסטודנטים במסלולי הלימוד.
 


** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.

מעל 28,701 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל 545 חוות דעת

 • 4.1

  האקדמיה בבצלאל 983 חוות דעת

 • 3.9

  המכללה האקדמית אחוה 452 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים

סקר גולשים

פעילות גופנית בזמן הלימודים -

ענה על השאלה

פעילות גופנית בזמן הלימודים -

 • 0 %

  לא מוותר על זה, עוזר לי להתפקס

 • 0 %

  מדי פעם, כשיש לי שעה פנויה

 • 0 %

  הלוואי אבל ממש אין לי זמן