דרך צילום - בית ספר לצילום

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי צילום?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על דרך צילום.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


בית הספר דרך צילום


שלושה צלמים מקצועיים החליטו בשנת 2003 להקים בית ספר מקצועי, שבו ידריכו ויכשירו קהל רחב ומגוון כיצד לייצג את המציאות בצורה אוהדת ומפרגנת בעזרת המצלמה. אנו יודעים על שניים מהם, שהגיעו מתחום הפרסום, עסקו בהכשרת תלמידים במוסדות אקדמיים מוכרים שונים, ולמדו בעצמם מאמנים גדולים.


הקורסים והסדנאות המוצעים בבית הספר מכוונים גם לחובבים וגם לאלה השואפים להשתלב בענף הצילום באופן מקצועי. ביניהם תמצאו גם קורסים קצרים וסדנאות ממוקדות, לצד קורסים מקיפים המקנים תעודה מטעם משרד העבודה, והמאפשרים תשלום שכר הלימוד באמצעות חשבון הפיקדון לחיילים משוחררים.

 

מעבר לשיעורים הקבועים המועברים על ידי סגל ההוראה הקבוע בבית הספר, מתארחים בדרך צילום גם אנשי מקצוע ואמנים ידועים נוספים. ניתן לראות את בוגרי בית הספר משתתפים בתערוכות אמנות וצילום, ומשתלבים בעבודה כצלמים מקצועיים.


 

קורסים ותכניות לימודים

 

 • צילום סטודיו
 • צילום דיגיטלי
 • יסודות הצילום
 • מעבדה שחור לבן
 • מסלול מתקדם שנתי
 • עיבוד תמונה לצלמים
 • מסלול מלא לצילום סטילס

 

הקורסים והסדנאות מיועדים גם לחובבני צילום וגם לאלו המתעניינים בלימודי צילום לשם מקצוע. בבית ספר דרך צילום מגוון קורסים ארוכים וקצרים שחלקם אף מאושרים על ידי משרד העבודה.

 

הקורסים ובסדנאות השונים נלמדים בקבוצות קטנות על עד 12 משתתפים ובכך מקבל כל תלמיד יחס אישי וצמוד.

 

מגוון הקורסים בדרך צילום:

 

 • יסודות הצילום - בקורס זה תקבלו מיומנויות טכניות לעבודה עם מצלמה ולהשגת שליטה במדיום הצילומי, כאשר תיחשפו למושגים החזותיים המכוננים את המבע הויזואלי והתיעודי. הקורס מיועד למועמדים הנמצאים בתחילת דרכם בתחום ואינו מצריך ידע קודם.

  הקורס כולל 14 מפגשים, ובסך הכל 42 שעות לימוד אקדמיות. משתתפי הקורס רוכשים ידע עיוני, מתרגלים את הנלמד באופן מעשי, משתתפים במפגשי העשרה וזוכים למשוב מקצועי ומפרה על עבודותיהם. על מנת להשתתף בקורס נדרשים המועמדים לרכוש מצלמת ריפלקס (SLR) או מצלמת דמוי ריפלקס (DSLR), המאפשרת גם שימוש ידני.

  תכני הקורס כוללים: מושגים בסיסיים בצילום דיגיטלי, צמצם/תריס, אור, מצבי צילום אוטמטיים וחצי אוטומטיים, מדידת אור וחשיפה לאור, ISO, White Balance, , מבנה המצלמה, סוגי עדשות וזויות צילום, פרספקטיבה, מבנה חיישן,עומק ותלת מימד, קומפוזיציה ויחסים בתוך הפריים, צילומי לילה ושימוש במבזק.
   
 • חדר חושך - קורס זה מיועד למתעניינים שיש בידם ידע על יסודות הצילום ושולטים במצלמה. בקורס הזה תלמדו את סודות העבודה בחדר חושך וטיפול בסרטי שחור לבן.

  עיקר הלימוד הוא למעשה ההיכרות עם מעבדות צילום שחור/לבן ועם הציוד המשמש בהן, והכשרה בתפעולם. הסטודנטים מכירים מאפיינים ייחודיים לסרטי שחור לבן, וטכנולוגיות חשיפה ופיתוח להשגת אפקטים מיוחדים. במהלך הקורס עובדים עם נגטיבים ועל גבי שולחן אור על מנת להפנים את הנושא של מידות חשיפה. בתכנית עוסקים גם בנושא ההדפסה של הצילום על גבי ניירות מסוגים שונים.

  קורס זה מכיל שמונה מפגשים (שלוש שעות כל אחד) וכולל לימוד תיאורטי, תרגול עצמאי, התנסות בעבודה בחדר חושך וניתוח תוצאות בכיתה. בקורס זה רצוי להחזיק במצלמת ריפלקס SLR, המאפשרת שימוש ידני.

 

 • קורס Photoshop - קורס זה מיועד לצלמים המעוניינים בידע בכל הנוגע לעיבודי תמונה ע"י תוכנת Photoshop. המשתתפים לומדים את שימושי התוכנה השונים ואת האפשרויות שהיא פותחת בפני הצלמים. הם לומדים, למשל, להכניס צבעים לצילום, להמיר תמונות לשחור לבן, לנהל מאפיינים של צבעוניות, חשיפה, שקיפות, חדות וכדומה, לשלב כמה צילומים ביחד ולהעלים אובייקטים מן התמונה. לכל תלמיד ישנה עמדת מחשב אישית לתרגול לאורך כל הקורס. הקורס מקיף 36 שעות אקדמיות, הפזורות על פני 12 מפגשים.
   
 • קורס צילום לנוער: קורס צילום זה מיועד לצעירים בגילאי 15 עד 18 - הקורס כולל לימוד של מרכיבי השפה הצילומית, הכרת פונקציות המצלמה השונות ומבניה, לימוד של תוכנת פוטושופ, עבודה בחדר חושך, סקירה של סגנונות צילום ושל אומנים ובחינה של מקום הקונספט בצילום. משתתפי הקורס מתרגלים את החומר התיאורטי הנלמד באמצעות מחשב ובחדר חושך, הם יוצאים למסעות צילום בשטח ומשתתפים בביקורת עבודות בכיתה. זהו קורס של עשרה מפגשים, כל מפגש אורך ארבע שעות. לצורך השתתפות בקורס לא נדרש ישע קודם בצילום, אך על המועמדים לרכוש או להחזיק במצלמת ריפלקס או דמוי ריפלקס, המאפשרת ניווט ידני.
   
 • המסלול המתקדם השנתי - מסלול ייחודי בבית ספר דרך צילום המשלב שלושה קורסים בתחום:

  אמנות וצילום -
  בקורס זה ייחשף התלמיד לשימוש בצילום כאמצעי תקשורת וכלי להעברת מסרים. הסטודנט יתרגל הצגת נושא דרך צילום, מתן וקבלת ביקורת עבודות, חידוד ועידוד ליצירה והבעה.

  מחשבה וצילום - בקורס זה יעבור התלמיד מסע לאחור להיסטוריית הצילום וסקירה על עבודותיהם של צלמים מקצועיים בתחום הצילום, טכנולוגיות צילום, אפשרויות צילום ועוד.

  האור - בקורס זה יתרכזו התלמידים בעבודת צילום עם האור. הם ילמדו כיצד האור משפיע על התוצאה המתקבלת, ואיך ניתן להשתמש באור כדי ליצור תחושה של עומק או אשלייה של תלת מימדיות. בנוסף הם לומדים להתאים את התאורה לקונספט הצילומי.  הקורס נפרש על פני 43 מפגשים בני שלוש שעות, ומקיף 129 שעות בסך הכל. עשר שעות נוספות מוקדשות לתרגול האישי של התלמידים בסטודיו, במעבדות הפיתוח ובעמדות המחשב. ציוד נדרש: מצלמה (רצוי SLR/DSLR) המאפשרת כיוונון ידני. רקע קודם: יסודות הצילום ושליטה במצלמה.

 

 • קורס סטודיו ואור - במהלך קורס סטודיו מתמקדים התלמידים אפשרויות, תכונות והשפעת האור בכל הקשור תחומי הצילום השונים כגון צילום אופנה, פרסום, מזון ועוד. התכנית מקיפה 22 מפגשים בני חמש שעות. ציוד נדרש: מצלמה (רצוי SLR/DSLR) עם אופציה לשליטה ידנית וחצובה. הקבלה לקורס זה מותנית בשליטה מוכחת במצלמה ובידע מוקדם ביסודות הצילום.

 

 • קורס צילום דיגיטלי ועיבוד תמונה - קורס זה מעניק הכשרה בסיסית וכלים לעבודה בתחום הצילום המקצועי. הקורס אורך כחצי שנה. ניתן לשלם שכר לימוד עבור קורס זה באמצעות חשבון הפיקדון הצבאי, וכן באמצעות חשבון סל קליטה. בתום הקורס זוכים הבוגרים בתעודה של משרד התמ"ת. ההשתתפות בקורס מצריכה רכישה של מצלמת SLR או מצלמת DSLR, המאפשרת שליטה ידנית. לא נדרש כל ידע מוקדם.

 

המסלול המלא לצילום סטילס

 

המסלול המלא לצילום סטילס כולל לא פחות מ - 274 שעות אקדמיות, ופועל בפיקוחו ובאישור של משרד התמ"ת. התכנית מוכרת לצורך תשלום על חשבון הפיקדון לחיילים משוחררים. היא כוללת, למעשה, השתתפות בחמישה קורסים שונים:

 

 • קורס יסודות הצילום: עוסק הן בהיבטים טכניים של תפעול המצלמה, והן בהיבט הרעיוני של פיתוח קונספט לצילום. הנושאים הכלולים בו הם - מבנה המצלמה, סוגי מצלמות, מדידת אור ומידות חשיפה, סוגי עדשות וזוויות צילום, יתרונות וחסרונות של סוגי מצלמות, פרספקטיבה, קומפוזיציה, White Balance, Iso, סוגי מסננים.

 

 • קורס עיבוד תמונה לצלמים: זהו למעשה קורס פוטושופ, ובו לומדים לבצע תיקוני חשיפה, לנהל צבע ויחס ניגודיות, לבחור רזולוציה, לעבוד עם סוגי קבצים שונים, לשלב כמה צילומים יחד, להשתמש בפילטרים, להביא מוצר לדפוס, ועוד.

 

 • קורס צילום סטודיו: בקורס זה מתמקדים בנושא התאורה בצילום, מכירים את סביבת העבודה בסטודיו, לומדים על כללי בטיחות בעבודה ומוכשרים בשימוש בציוד הסטודיו. משתתפי הקורס מתרגלים באופן מעשי צילום של חומרים שונים כזכוכית, מתכת, חומרים מבריקים או מחוספסים. הם מתוודעים למושגי יסוד כעומק שדה, חשיפה, קומפוזיציה, קונספט, חוק שיינפולד ועוד.

 

 • קורס אמנות וצילום: מסלול זה, מטרתו להביא לידי ביטוי את האומן שבכל אחד מן התלמידים דרך הצילום. במהלכו מרחיבים המשתתפים את ידיעותיהם בענף האמנות בכלל, ובצילום בפרט, ודנים במקומו ותפקידו של הצילום בתרבות. משתתפי הקורס נחשפים לגישות אמנותיות שונות כדי לגבש לעצמם סגנון אישי מקורי, לבחירתם.

 

 • קורס מחשבה וצילום: בקורס זה עוברים המשתתפים על עבודות של צלמים לאורך ההיסטוריה, ומגיעים למסקנות לגבי השימוש שעשו אמנים אלה במרכיבי השפה הצילומית, ובאשר לנקודת המבט שבחרו ולתפישת המדיום. בנוסף, המשתתפים לומדים כיצד להעביר תחושה דרך צילום, ואיך להמחיש חוויות אנושיות באופנים מופשטים, באמצעות קומפוזיציה.
    

בניית תיק עבודות

 

תיק עבודות הוא כלי המשקף למעשה את יכולת הביטוי האמנותית והמיומנויות הטכניות של הצלם. הכנת תיק עבודות מהווה תהליך מורכב, המחייב תרגול אישי, ליווי, שלב של סינון או בחירת עבודות, עריכה וייצוג מותאם. לשם כך, בדרך צילום מציעים מסלול הכוונה אישי ליצירה, לערכה ולשיפור של תיקי עבודות. במסלול זה יסייעו לכם לבחור את העבודות המייצגות באופן המיטבי את יכולותיכם המקצועיות ואת התפישה האמנותית שלכם. אנשים שנעזרו במסלול זה התקבלו למוסדות לימוד גבוהים כגון מכללת הדסה, בצלאל, סמינר המורים, מכללת תל חי, ולבתי ספר בחו"ל.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.
ssssssssss

מעל 28,866 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  אוניברסיטת אריאל1,221 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת תל אביב966 חוות דעת

 • 4.0

  האוניברסיטה העברית בירושלים937 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא צילום

זיו קורן
תחילת הקריירה תלויה בכמה גורמים שחלק מהם נלמדים ואחרים אינם מצריכים לימוד, אלא בעיקר עבודה קשה והתמדה. "באופן הטכני יש חשיבות להכרת המצלמה. ידע טכני הוא נרכש וזה לדעתי החלק הקל. המרכיב היצירתי קצת יותר מורכב. חלק ממנו הוא כישרון, התמדה, פתיחות. זה משהו שלא נמצא אצל כל אחד. יש גם תכונות שנדרשים אליהן שלא קשורות למקצוע עצמו. צלם עיתונות, למשל, צריך יכולת לעמוד במצבי לחץ. צלם דוקומנטרי חייב יכולת תקשורת טובה עם אנשים וצריך לדעת איך להכניס את עצמו לסיטואציות ולהיטמע בהן."
זיו קורן
צלם עיתונות ודוקומנטרי ישראלי
Whatsapp Whatsapp