רוצה פרטים על תואר שני דיפלומטיה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי דיפלומטיה לתואר שני

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר שני דיפלומטיה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בדיפלומטיה

 

מילים גדולות

 

מי ששוקל לעסוק בדיפלומטיה, ומחפש לו שביל אקדמי מתקדם להשתלבות תעסוקתית בתחום זה, חשוב קודם כל שיעביר את עצמו תהליך של מיקוד השאיפות, כיוון שדיפלומטיה זו מילה גדולה, והתפקידים הנכללים בה שונים ומגוונים. מעל לכל, קיימת ההבחנה בין שתי אפשרויות, שהן: תקשורת פוליטית או יחסים בינלאומיים.

 

מה מתאים לך יותר?

 

מסלול לתואר שני בתקשורת פוליטית מתאים, למשל, לאנשים הרוצים לעסוק בייעוץ תקשורת ויחסי ציבור, ולתת שירותים מקצועיים לפוליטיקאים בבנייה תדמיתית ובנושאי ההסברה. בנוסף, הם יכולים להתאים למי שרוצה להמשיך למחקר בנושא ההשפעה של התפתחות כלי התקשורת על הפוליטיקה הפנים מדינית והבין מדינית.

 

מסלול יחסים בינלאומיים מתאים יותר לאנשים המעוניינים לעסוק בתפקידים במערכות ביורוקרטיות ממלכתיות ובמסגרות על לאומיות, כגון: ארגונים בינלאומיים ממשלתיים ולא ממשלתיים, ארגונים יהודיים ברחבי העולם, חברות בינלאומיות, ארגוני סיוע עולמיים, ולמעוניינים בתפקידים בשירותי משרד החוץ ובשירותי הדיפלומטיה המגוונים של מדינת ישראל.

 

מה בעצם ההבדל?

 

אולי ההבחנה הפשוטה מכל בין שתי האפשרויות היא ההבחנה של פנים לעומת חוץ, אם כי היא לא תמיד נכונה. תקשורת פוליטית מתמקדת בהסברה כלפי פנים, ובקמפיינים לקידום פרויקטים ציבוריים, הצעות חוק, מפלגות ונציגיהם בתוך מדינה כלשהי. לעומת זאת, תחום היחסים הבינלאומיים מתמקד בתדמית, הסברה ויחסים עם מדינות אחרות, כשהמבט הוא כלפי חוץ והמוקד הוא מדיני.

 

 

אף על פי כן, תקשורת פוליטית יכולה במקרים בודדים לעסוק גם ביחסים בינלאומיים, למשל כשמדובר במחקרים על אודות התפקיד של סיקורי עיתונות בהיווצרות פיגועי טרור, או במחקרים העוסקים בהשפעת התקשורת על דעת הקהל בנוגע להסכמי שלום או בעת יציאה למלחמה. גם להצהרות לאומיות היוצאות לתקשורת יש משמעות מכריעה ביחס לדיפלומטיה הבינלאומית.

 

אכן, בשדה המחקר ההבחנות בין שני התחומים – יחסים בינלאומיים ותקשורת פוליטית – יכולות להיטשטש. בפועל, נוכל רק לקוות שדיפלומטים במשרד החוץ הישראלי ערים לתובנות של חוקרים אקדמיים בנוגע למשמעות של אמירות בתקשורת בשדה היחסים הבינלאומיים.

 

תכנית הלימודים

 

משך זמן הלימודים לתואר השני במסלולים סטנדרטיים הוא שנתיים אקדמיות, אך בתחום הדיפלומטיה יש גם תכניות מיוחדות למנהלים האורכים שנה אחת. במסלולים סטנדרטיים ניתן לבחור לכתוב תזה, ואילו בתכניות האורכות שנה אחת אין אפשרות כזו.

 

התמחות במסלול לתואר שני ביחסים בינלאומיים מיועדת להקנות ידע, דרכי חשיבה וכלי ניתוח ברמה מתקדמת לצורך פתרון קונפליקטים ומשא ומתן פוליטי ועסקי בינלאומי. מסלולים לתקשורת פוליטית נוצרו משיתוף פעולה בין המחלקות ללימודי תקשורת ובין בתי ספר למדעי המדינה. מסלולים אלה מיועדים בעיקר לבוגרי תואר ראשון בתקשורת, המעוניינים להעמיק את הידע ולרכוש כלים בתחום אסטרטגיות שכנוע ויחסי ציבור.

 

בתואר שני ביחסים בינלאומיים הסטודנטים נחשפים להתפתחות הדיפלומטיה לאורך ההיסטוריה, לומדים תיאוריות מגוונות על תפקוד ומבנה המערכת הבינלאומית, מכירים את התפקידים השונים במשרד החוץ ובארגונים בינלאומיים ונפגשים עם דיפלומטים ישראליים.

בנוסף ללימוד החומר העיוני, הסטודנטים מוזמנים לערבי עיון בנושאים מגוונים בהשתתפות אנשים בכירים בתחום הפוליטיקה, יוצאים לסיורים במשרדי החוץ, ומשתתפים בפורום הבמה בנושאים רלוונטיים.

 

בתואר שני בתקשורת פוליטית הסטודנטים מתמקדים בלימוד של אסטרטגיות תקשורתיות. הם לומדים על התפתחות כלי התקשורת וחשיבותם, לומדים לנהל יחסי רושם ויחסי ציבור, רוכשים מיומנויות לדרכי הסברה ודיפלומטיה ציבורית, צוברים רעיונות לקידום ארגונים וחברות, וחוקרים את השפעת התקשורת על מהלכים פוליטיים של קבוצות יריבים ואויבים. הסטודנטים משתתפים בסדנאות פרקטיות, מתנסים בכתיבת הודעות לעיתונות ובונים תכניות אסטרטגיות בתחום הפוליטי. את ההכשרה המעשית הם יכולים לערוך במשרדי יחסי ציבור, במשרדי תקשורת שיווקית ובמחלקת הדוברות של ארגונים שונים.

 

נושאי לימוד

 

הנה כמה דוגמאות מנושאי הלימוד הנכללים בכל אחד מהמסלולים:

 

בתקשורת פוליטית     ביחסים בינלאומיים     
 • מדיניות תקשורת
 • כלכלת הפוליטיקה 
 • חופש הביטוי וגבולותיו
 • בוררות בינלאומית
 • שיווק בתחום הפוליטי
 • המשפט הבינלאומי
 • הסברה ומיתוג בסייבר
 • הסכסוך הערבי יהודי
 • יסודות המחקר באינטרנט
 • ניתוח דילמות עכשוויות
 • גישות בשכנוע והנעה לפעולה
 • משטרי ביטחון בינלאומיים
 • השפעת הרשתות החברתיות     
 • גישות פסיכולוגיות לפתרון סכסוכים     

 

תנאי קבלה

 

תנאי הקבלה לתואר שני בדיפלומטיה, משתנים מאוניברסיטה אחת לשנייה, ובין המסלולים הרצויים. למסלול המחקרי, לרוב נדרש ממוצע ציונים הנע בין 82 ל - 85. סטודנטים שחסר להם רקע מתאים נדרשים לעבור קורסי השלמה.

 

אפשרויות לימוד

 

 • אוניברסיטת תל אביב – מציעה תכנית תקשורת פוליטית לתואר שני למנהלים, המיועדת לאנשי מקצוע העוסקים בפוליטיקה, תקשורת וניהול. זוהי תכנית הנלמדת תוך שנה אחת, ונערכת במסלול ללא תזה.

 

 • המרכז הבינתחומי הרצליה - מציע מסלול לדיפלומטיה ויישוב סכסוכים, המתמחה בממשל, ניתוח קונפליקטים ושיווק פוליטי, ומסלול נוסף לתואר שני בתקשורת אסטרטגית בעולם דיגיטלי, המתמחה בדיפלומטיה ציבורית עכשווית בעידן הממוחשב.

 

 • האוניברסיטה העברית בירושלים – מציעה תואר שני ביחסים בינלאומיים בתחומי ההתמחות: פוליטיקת הכלכלה הבינלאומית, ביטחון ודיפלומטיה, מדעי המדינה ומשפט ומוסדות בינלאומיים. כמו כן, היא מקיימת מסלול לתואר שני בתקשורת פוליטית, במסגרת המחלקה לתקשורת ועיתונאות ובשיתוף החוג למדעי המדינה.

 

 • אוניברסיטת חיפה - מציעה תכנית התמחות בתואר שני בדיפלומטיה המתמקדת ביחסים בינלאומיים עם דגש רב על המזרח התיכון, וכן מסלול של שנה אחת לתואר שני הכולל התמחות בתקשורת אסטרטגית ויחסי ציבור.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני דיפלומטיה?

רוצה לדעת יותר על תואר שני דיפלומטיה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד תואר שני דיפלומטיה

חוות דעת של סטודנטים: תואר שני דיפלומטיה

התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp