תואר ראשון במשפט מסחרי עם התמחות בדיני אנרגיה וסביבה במרכז האקדמי למשפט ולעסקים

שירות אישי - צור קשר
תואר ראשון במשפט מסחרי עם התמחות בדיני אנרגיה וסביבה במרכז האקדמי למשפט ולעסקים

לימודי אנרגיה וסביבה לתואר ראשון במשפטים במרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן

 

משפט במציאות משתנה

 

בשנים האחרונות תופס תחום האנרגיה מקום של כבוד בכלכלת ארצנו. הגילוי של מקורות גז טבעיים לאורך קו החוף הפך באחת את ישראל ממדינה הידועה כמוגבלת במשאבים לכזו המצוידת בעתודות משמעותיות. כתוצאה מכך, נוצר הכרח ליצור מהפכה רגולטורית שתסדיר את מהלכיהם של שחקני מפתח שונים בתעשייה המתפתחת, על מנת לאזן בין שאיפות יזמיות לבין האינטרס הציבורי.

 

כעת מצטרפת ישראל למדינות כמו טקסס, נורבגיה ואנגליה, המשקיעות בפיתוחן של תכניות חקיקה מתקדמות בדיני אנרגיה והצפי הוא, כי בשנים הקרובות תהיה דרישה רבה בשוק לעורכי דין שיהיו בקיאים בתחום. במכללה האקדמית למשפט ולעסקים ברמת גן מציעים לסטודנטים להתמחות בסביבה ואנרגיה במסגרת תואר ראשון בלימודי משפטים. ההתמחות זו נועדה להכין את הסטודנטים לקראת השתלבות בעבודה בחברות תעשייתיות גדולות, במשרדי עורכי דין המתמחים במשפט מסחרי בינלאומי, או במחלקה המשפטית של משרד האנרגיה.

 

תכנית הלימודים ומתכונת הלימוד

 

המסלול ללימודי משפטים במרכז האקדמי למשפט ולעסקים אורך כארבע שנות לימוד. בסמסטרים הראשונים מעמיקים הסטודנטים בקורסי יסוד במשפטים ובמדעי החברה ובהמשך הם מתמקדים בקורסי בחירה בתחום התמחותם. המסלול ההתמחות באנרגיה וסביבה מתקיים במסגרת החטיבה למשפט אזרחי בה המציעה גם מסלול כללי ומסלול בינלאומי. לימודי ההתמחות כוללים קורסי בחירה, שיעורים מעשיים שונים וסמינר. בנוסף יוכלו הסטודנטים להתנסות במתן ייעוץ משפטי במסגרת הקליניקה לאחריות תאגידית חברתית, שם יעמיקו בדו"חות כספיים של חברות שונות, יקימו שדולות בכנסת וינסחו כתבי טענות.

 

 

נושאי הלימוד

 

  • אכיפה של חקיקה סביבתית
  • דיני אנרגיה בעולם
  • קידוחי נפט וגז בסביבה הימית
  • תובענות ייצוגיות 
  • פעילות כלכלית ובעיות סביבתיות
  • רגולציה סביבתית      
  • שימושים באנרגיה מתחדשת במשק האנרגיה המקומי      
  • ועוד

 

סגל הוראה

 

במסגרת הלימודים לתואר ראשון במכללה תפגשו את המרצים הבאים: עורכת דין המכהנת כיועצת המשפטית של המשרד הארצי לתשתיות לאומיות, מים ואנרגיה; דוקטור בוגר האוניברסיטה העברית העוסק בניתוח התנהגותי של החוק, שהוא גם מקימה של הקליניקה לשינוי חברתי-סביבתי במכללה; פרופסור מאוניברסיטת NYU המתמחה בהשקעות בינלאומיות בתחום האנרגיה והתשתיות; ועוד.

 

תנאי קבלה

 

  • קבלה ללימודים: מועמדים מתאימים ללימודי משפטים במכללה הינם בעלי תעודת בגרות מלאה, בוגרי מכינה אוניברסיטאית במוסד מוכר, או לחילופין בעלי תארים קודמים מאחת האוניברסיטאות בארץ או בחו"ל. מועמדים מעל גיל שלושים יוכלו להתקבל ללא עמידה בתנאי הסף ובלבד שייקחו חלק במכינה לגילאי 30+.

 

  • קבלה למגמה: ההתמחות באנרגיה וסביבה פתוחה בפני סטודנטים הבוחרים בלימודי משפטים בהתמחות משפט מסחרי בתום שנת הלימודים הראשונה שלהם במכללה. סטודנטים נוספים המתעניינים במסלול יוכלו להשתלב בו בכפוף לאישורו של ראש התכנית.

 

תעודה

 

בוגרי המסלול לאנרגיה וסביבה יהיו זכאים לתואר ראשון במשפטים מטעמה של המכללה למשפט ולעסקים ברמת גן וכמו כן יקבלו תעודת גמר המעידה על תחום התמחותם. על מנת לעסוק בפועל בעריכת דין, יהיה עליהם להתמחות במשך תקופה של שנה במשרד עורכי דין ולצלוח את בחינות הלשכה.

עוד מסלולי לימוד - המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
Whatsapp Whatsapp