לימודי עיצוב גרפי לתואר ותעודה במרכז

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר בעיצוב גרפי במרכז? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי עיצוב גרפי ותקשורת חזותית בתל אביב והמרכז


סטודנטים המעוניינים בלימודים בתחום הגרפיקה והעיצוב באזור מרכז הארץ יכולים למצוא מגוון סוגי תכניות. בין היתר מתקיימים מסלולים לתואר ראשון ותכניות לימודי תעודה. אלה מתקיימות במגוון של ערים באזור, כגון בתל אביב, ברמת גן, בחולון ועוד. באופן זה הסטודנטים יכולים ללמוד סמוך למקום מגוריהם או עבודתם, כאשר ניתן למצוא גם מסלולים ייעודיים לאנשים עובדים.


בתכניות השונות בתחום הסטודנטים יכולים לרכוש סל כלים עיצובי נרחב ולפתח את היכולות שלהם לקראת השתלבותם בשוק כמעצבים. בפני בוגרי הלימודים במרכז עומדות מגוון אפשרויות תעסוקה בתחום, כגון במסגרת משרדי פרסום, סטודיו, חברות דיגיטל, מערכות עיתונים ועוד.

 

לתואר ראשון


במוסדות הלימוד באזור המרכז ניתן למצוא תכניות לתואר ראשון בעיצוב גרפי וכן מסלולים ללימודי תקשורת חזותית. הלימודים מתקיימים בדרך כלל במכללות אקדמיות ובמכללות פרטיות, ולעיתים הם משולבים יחד עם לימודים באוניברסיטה. בין המוסדות באזור נכללים:


מכללת שנקר (רמת גן): במכללת שנקר מתקיימים לימודי תקשורת חזותית, שאורכם ארבע שנים. במהלך הלימודים הסטודנטים מפתחים מיומנויות יצירתיות ולומדים על מגוון ענפים כגון עיצוב אינטראקטיבי, עיצוב דפוס, טיפוגרפיה, איור, עיצוב חלל ואנימציה, תוך התנסות מעשית במעבדות ובסטודיו וביצוע תרגילים ופרויקטים שונים. במכללה מציעים, נוסף ללימודים במסלול הכללי, גם מסלול עיצוב מוצרים דיגיטליים שבו מתמקדים בתחום חוויית המשתמש ועיצוב אינטראקציה למוצרים כגון אפליקציות, IOT ומערכות חכמות. בפקולטה לעיצוב של מוסד הלימוד מתקיימות תכניות נוספות כגון עיצוב תעשייתי, עיצוב אופנה, עיצוב תכשיטים, עיצוב פנים ועיצוב טקסטיל.


המכון הטכנולוגי חולון HIT: במוסד הלימוד מוצעת תכנית B.Design בתקשורת חזותית שאורכה ארבע שנים. הסטודנטים מתמקדים בין היתר בעיצוב למסך, אינטראקטיב וגרפיקה. הם לומדים על פלטפורמות שונות כגון מדיה דיגיטלית, קולנוע, וידאו ארט ואנימציה וכן מתוודעים לטכנולוגיות שונות המשמשות את המעצבים. במוסד הלימוד מתקיימות גם תכניות לתואר ראשון בתחומים עיצוב פנים ועיצוב תעשייתי, לצד מסלולים בתחומי ההנדסה והמדעים.


מכון אבני (תל אביב): במכון אבני ניתן למצוא תכנית תקשורת חזותית, שבה משולבים לימודי תעודה בעיצוב יחד עם לימודים במדעי הרוח באוניברסיטה הפתוחה. אורך הלימודים שלוש שנים והם מתקיימים במסלול מתאים לאנשים עובדים שבו לומדים בשלושה ימים בשבוע. הסטודנטים לומדים על כלים לעיצוב דיגיטלי, כרזות, מדיה חברתית, תלת ממד, טיפוגרפיה ועוד. באפשרותם ללמוד גם בקורסי התמחות כגון צילום ועריכה ברשת, שיווק ומדיה חברתית, אנימציה לאפליקציות ומציאות מדומה ועוד.

 

מכללת מנשר (תל אביב): סטודנטים בתכנית הארבע שנתית בתקשורת חזותית יכולים לשלב בלימודיהם גם תואר BA באוניברסיטה הפתוחה. במהלך הלימודים מתמקדים בענפים כגון מיתוג, עיצוב אתרים, איור, צילום, דפוס, גרפיקה ממוחשבת וכן פרסום ושיווק. הסטודנטים גם מתוודעים לתוכנות הגרפיקה פוטושופ ואילוסטרייטור ולתוכנות עריכה ואפקטים כגון אפטר אפקטס. בשנה השנייה הסטודנטים יכולים לבחור התמחות בתחומים כגון פרסום, איור או עיצוב אינטראקטיבי.


לתעודה


באזור המרכז מתקיימים גם לימודי תעודה בתחום. קורס עיצוב גרפי נפרש לרוב על פני מספר חודשים עד שנתיים ובמסגרתו ניתן לרכוש מיומנויות גרפיקה מקצועיות ולהכיר תוכנות גרפיקה ממוחשבת, כגון תוכנות אדובי. לעיתים ההכשרות משולבות עם ענפים משיקים נוספים, כגון עיצוב אתרים או אנימציה.


ג'ון ברייס הדרכה (תל אביב): בשלוחת תל אביב של מוסד הלימוד מתקיים קורס עיצוב גרפי יישומי בשילוב web design. מסלול זה משלב עיצוב לאינטרנט ובניית אתרים בוורדפרס יחד עם הכשרה לתפקיד ביצועיסטים. בקורס פרויקטים יישומיים לצד שיעורים עיוניים.


האקריו (שלוחה ברמת גן): הקורס בהאקריו משלב בין תחומי הגרפיקה, ארט וחוויית המשתמש. נלמדות תוכנות גרפיקה מבוקשות וכן כלים לעבודה יעילה על בריף. הסטודנטים גם מגבשים תיק עבודות שאותו הם יכולים להציג בעת ההשתלבות בשוק.


מכללת מנטור (רמת גן): בתחום הגרפיקה, ניתן למצוא במכללה זו מספר מסלולים שכל אחד מהם מורכב מכמה קורסים הנלמדים יחד. בין המסלולים נכללים מסלול עיצוב גרפי ואינטראקטיב, מסלול מבוא לתקשורת חזותי ומסלול גרפיקה ודיגיטל.

 

סטודיו 6B (תל אביב): במחלקה לעיצוב גרפי של מוסד הלימוד מתקיימים כמה קורסים, ניתן ללמוד בקורס עיצוב גרפי שבו מתמחים בעבודה עם מוצרים דיגיטליים, וכן בקורס פוטושופ, קורס עיצוב ממשק משתמש UI UX וכן במכינה לתקשורת חזותית ולאנימציה.

 

קהל היעד ותנאי קבלה


מסלולי הלימוד השונים מתאימים לתושבי אזור המרכז, המעוניינים לרכוש ידע וכלים פרקטיים להשתלבות בתפקידים שונים בתחום הגרפיקה והעיצוב. הם מתאימים לאנשים יצירתיים בעלי חוש אסתטי מפותח וזיקה לאמנות אם כי אין בהכרח תורך בידע קודם בתחום כדי להשתלב בלימודים.


התכניות השונות יכולות להתאים גם לגרפיקאים, ביצועיסטים, בוני אתרים ועובדים בתחום השיווק והדיגיטל המעוניינים לקדם את הידע המקצועי, לפתח את כישורי היצירה ולהעמיק את ההבנה התיאורטית שברשותם אודות עולם העיצוב.


תנאי הקבלה משתנים ממסלול למסלול. כדי להתקבל לתואר הראשון בדרך כלל נדרשת בגרות מלאה בממוצע ציונים גבוה ופסיכומטרי. המועמדים עוברים גם סדרת ראיונות שבהם עליהם להציג תיק עבודות המשקף את כישוריהם, וכן לעבור מספר מבחני מיון פנימיים. למי שאין ברשותם תיק עבודות מתאים ישנה אפשרות ללמוד במכינה לעיצוב גרפי.

 

מתכונת הלימוד


אורך הלימודים משתנה בהתאם למסלול. תואר אקדמי בתחום נפרש על פני שלוש או ארבע שנים. קורסים לתעודה נמשכים בין כחצי שנה לשנתיים.


בלימודים מושם דגש משמעותי על התנסות פרקטית. הסטודנטים לוקחים חלק בתרגילים ומשימות מעשיות שבהן מתרגלים עיצוב של מוצרים שונים כגון אריזות, אתרים, אפליקציות ועוד. לקראת סיום התואר הם עורכים פרויקט גמר מסכם שבו הם יכולים ליישם את כל הכלים הנלמדים, לרוב בעבודה עם לקוחות אמיתיים מן התעשייה. את הפרויקטים מציגים בתערוכת בוגרים שאליה מגיעים מעסיקים וגורמים מן התעשייה. כמו כן, הסטודנטים יכולים לבנות תיק עבודות לאורך לימודיהם, מה שיכול לשמש אותם בצאתם לשוק העבודה בהתנהלות מול מעסיקים פוטנציאליים.

 

אפשרויות תעסוקה באזור


בפני בוגרי הלימודים עומדות מגוון של אפשרויות תעסוקה. הם יכולים להשתלב כמעצבים, גרפיקאים וביצועיסטים במשרדי פרסום ומיתוג, בסטודיו ובחברות בתחום האינטרנט. באפשרותם גם לפעול כעצמאיים ולהציע את שירותיהם למגוון לקוחות פרטיים ועסקיים. רבים מהבוגרים משתלבים גם בתעשיית ההייטק, כגון בתפקידי בוני ומעצבי אתרים ואפליקציות או בענף חוויית המשתמש ואפיון הממשק. באפשרותם להשתלב גם כמעצבים ומאפיינים בסטארט אפים טכנולוגיים. אפשרויות תעסוקה נוספות המתאימות לבוגרים כוללות בתי דפוס והוצאות ספרים, סטודיו לצילום, חברות מולטימדיה ועוד.


באזור המרכז ישנן הזדמנויות תעסוקה רבות המתאימות לבוגרים. באזור פועלים רבים ממשרדי הפרסום הגדולים וכן חברות עיצוב רבות ממוקמות באזור. בתל אביב ובסביבתה גם פועלות גלריות רבות וישנם מוסדות וגופים שונים המעודדים את היצירה והעשייה המקומית באזור.

מוסדות לימוד תואר בעיצוב גרפי במרכז
חוות דעת של סטודנטים: לימודי עיצוב
התקבלו 816 דירוגים בציון ממוצע 4.2 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp